Aile ihmali..

Cevrimhici

Şampiyon Belli 2. Kim?
Pro Üye
5 Ağustos 2006
4.781
228
Okulların yaz tatiline girmesiyle öğrencilerin okul disiplininden koptuğu ve serbest kalmaları nedeniyle kişilik bozukluklarının ortaya çıktığı bildirildi.

Adıyaman Gerger İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Çalışır, öğrencilerde yaz tatilinde ortaya çıkan kişilik bozukluklarının önüne geçilmesi için ailelerin çocukları kontrol altında tutması gerektiğini kaydetti. Hiçbir anne ve babanın çocuklarına isteyerek zarar vermeyeceğini söyleyen Çalışır, "İhmal ve istismar, ailenin psikolojik, toplumsal ve çeşitli nedenlerden olabilir.

Anne ve babalar çocukken ihmal ve istismara maruz kalmışlarsa kendi çocuklarını da ihmal etme oranları daha yüksektir. Özellikle okulların tatile girmesiyle yaz aylarında ortaya çıkan ihmaller sonucunda çocukların kişilikleri etkiliyor.

Çocuklarımız bu ihmal ve istismar sonucu kişilik seçmede zorlanarak, bilinçsiz bir şekilde hareket etmeye başlıyor. Böyle olunca da öğrenciler ileriki dönemlerde başarısız olabiliyor.

Çocuklarımızın gelecekleri için aile ve toplumun önlem alınması gerekiyor. Gerekli tedbirleri alırken çocuklarımıza aşırı derece baskı yapılmaması gerekiyor. Çocukları başı boş bırakmadan onların kontrol altında tutması gerekir" dedi.
 
Yukarı Alt