Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Aile ihmali..

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve Cevrimhici tarafından 12 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  12 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Cevrimhici
 1. Cevrimhici

  Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

  Katılım:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.781
  Beğeni:
  226
  Ödül Puanları:
  113
  Okulların yaz tatiline girmesiyle öğrencilerin okul disiplininden koptuğu ve serbest kalmaları nedeniyle kişilik bozukluklarının ortaya çıktığı bildirildi.

  Adıyaman Gerger İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Çalışır, öğrencilerde yaz tatilinde ortaya çıkan kişilik bozukluklarının önüne geçilmesi için ailelerin çocukları kontrol altında tutması gerektiğini kaydetti. Hiçbir anne ve babanın çocuklarına isteyerek zarar vermeyeceğini söyleyen Çalışır, "İhmal ve istismar, ailenin psikolojik, toplumsal ve çeşitli nedenlerden olabilir.

  Anne ve babalar çocukken ihmal ve istismara maruz kalmışlarsa kendi çocuklarını da ihmal etme oranları daha yüksektir. Özellikle okulların tatile girmesiyle yaz aylarında ortaya çıkan ihmaller sonucunda çocukların kişilikleri etkiliyor.

  Çocuklarımız bu ihmal ve istismar sonucu kişilik seçmede zorlanarak, bilinçsiz bir şekilde hareket etmeye başlıyor. Böyle olunca da öğrenciler ileriki dönemlerde başarısız olabiliyor.

  Çocuklarımızın gelecekleri için aile ve toplumun önlem alınması gerekiyor. Gerekli tedbirleri alırken çocuklarımıza aşırı derece baskı yapılmaması gerekiyor. Çocukları başı boş bırakmadan onların kontrol altında tutması gerekir" dedi.