• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ailem zayıflamama izin vermiyor

nurask1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2020
27
24
Arkadaşlar benim ailemde geçmişten bir üzücü travmatik vaka var, kilo kaybıyla birlikte çeşitli sağlık sorunları ile kaybettiğimiz akrabamız sebebi ile, bizimkiler kilo vermek istesem spor yapsam hemen karışıyor hemen sözler söylüyor ve beni etki altında bırakıyorlar, onlara gardımı alamıyorum ailem diye, babam çok karışmaz ama nenem ve annem öyleler, özellikle nenem, annemin de kilo sorunu var, ben nasıl sağlıklı kilo vericem bilmiyorum, yaklaşık 6 7 kilo versem çok iyi olurum, ama versem bile ye ye diye çok baskı yapıyorlar, hayır diyemiyorum tek çıkar yol aileme cephe mi almam lazım, konuşsam da anlamıyorlar bir akıl verin siz olsanız napardınız

Askhikayemm99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
87
59
Umarım sağlıksız bir diyet yapma istediğiniz yok. Spor ve Saglikli beslenme ile hem yavaş yavaş kilo verip hem de kendinizi fot tutabilirsiniz. Bunda nasil sorun yapıyorlar oraya anlam veremedim

elfida2015

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
258
598
benimde annem kilo sorunu olan kardeşim bir öğün az yiyeyim dese ona açlıktan ölecek muamelesi yapıyor:KK48:.bence ailene diyete başladığınızı söylemeden diyet yapın sofrada yavaş yiyip doyduğunuzu söyleyin.canım çekti diyip sağlıklı yemekler salatalar isteyin.dışarda biraz yürüyüş bol bol su içerseniz zorlanmadan 6 kiloyu verirsiniz

Karamellasepeti

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
1.478
2.008
Bence ailenizden gizli spor yapın. 6-7 kilo dediginiz nedir ki 3-4 ayda verilir. Gizli gizli yapın diyetinizi yemeyerek değil düzgün yiyerek yapın. Şekerli,tuzlu,unlu şeyleri çok az tüketin. Reçel yerine pekmez yiyin. Yemekler harici tuz kullanmayın. Ekmeğinde beyaz olmayanını tercih edin. Kahvenizi sütlü ama şekersiz için.Spor olarakta yürüyüş yapın. Sureç içerisinde kilo vereceğiniz için aileniz anlamayacaktır.

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Pro Üye
7 Nisan 2010
5.056
4.684
Yalnız kilolu olmak daha büyük sağlıksızlık ve pek çok hastalığı daha çok beraberinde getiriyor ailen bunu bilmiyor sanırım.. diyetisyen eşliğinde ve iyi bir spor hocası kontrolünde kilo vermende hiçbir sakınca yok bence. Onlara korku gelmiş herhalde.

nurask1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2020
27
24
Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için, ama aynen dediğiniz gibi 3 4 kilo versem sanki açlıktan kırılcakmışım gibi korku veriyorlar bana, bakıyorum yaşıtlarım 53 54 kilo, okudukları bölümün de hakkını veriyorlar, hem de sağlıklılar, benim hem değerlerim düşük bu kiloya rağmen, hem de güzel giyinemiyorum, 60 kg,163boyum;(

ndemir37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2016
111
141
İnternete istediğini ye diyeti diye birşey vardı.
Normal kahvaltı ekmek az
Öğle ve akşam yemekleri
Yemekler 6 yemek kaşığı
2 yemek kaşığı pilav veya makarna
1-2 dilim ekmek
tavuk et avuç içi kadar 5 köfte
Kızartma hazır meyvasuyu şeker tatlı yok.
Spor için eğer izin vermezler ise
Sağlık için gerekli dersin
Ortopedi doktorları bazı durumlarda bel ve sırt ağrıları için bel ve sırt kaslarını çalıştıran pilates gibi sporları öneriyor.

Yukarı Alt