Aklda biraz soru iati birazda dndren bi yaz ben beendim ya sizler

EsmerYarim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
18 Haziran 2008
Mesajlar
2.183
Emoji Skoru
3
Hani hep istenir ya çok sevilmek, mümkün olduğunca çok sevilmek.. Hep istersiniz gözü sizden başkasını görmesin.. Hep istersiniz hep ilk siz olun.. İstersiniz ki, her şeyde ama her şeyde siz olun. gözünü ilk açtığında siz. kapatırken siz. Çok sevildiğiniz her daim söylenir yazılır.. Denir ki, hep sen ol her şeyde sen ille de sen ol bir benim ol benden başka kimse bakmasın sana benim gibi.. hatta şarkılar söylenir , şiirler yazılır.. intizar bile edilir. o kadar çok sevilir ki fakat hep bu kadar çok sevilmenin acı gerçeği vardır aslında ortada. o can yakıcı dudak bükücü cümle söylenmeye başlandığında mutlu olunan ama devamında ki cümlede gülen gözlerin yarıya indiği tamamlayıcı olan o cümle. "ama.! " Seni seviyorum ama. , Seni istiyorum ama. , ben seninle bir ömür geçiririm ama.., senin için yaparım ama. senin için canımı bile veririm ama.. Vs..Hiç bitmez bu ama'lar hem de hiç! Neden peki ? çünkü kimse koşulsuz sevemez de ondan sevmez demiyorum sevemez . ! Denir ki " Sevgili" ye ey sevgili senin için yanarım , kor olurum, biterim, senin için her şey tüm bu yapılanlar, her şeyim sana feda olsun ey sevgili. Sevgilide sanır ki her şey hep kendisi için yapılıyordur.. Belki de gerçekte de öyledir.. kim bilir kim bilemez ?İnsanların her zaman yaptıkları ilk yaptıkları hata şudur : Kendi başına gelmeyince anlamaz.. anlıyorum der, hak bile verir hatta; ancak yaşamadan hiç kimse kimsenin bulunduğu durumu asla anlamaz ve bilemez.. Bu maalesef böyledir.. Yanlış mı ? Hayır ! Denemesi bedava..Hayat insanları hep istedikleri yere değil, olması gereken yaşanması gereken yerlere götürür..Biz ne kadar çok istesek de, bunun için çabalasak uğraşsak da yaşamamız gerektiği kadarını yaşarız.Bazen nankörlükle suçlanırız.. bazen nankörlükle suçlarız, bazen en çok seven biz oluruz, bazen en çok sevilen, bazen hak verirler, bazen çok kolay haksız görülebilirsiniz.. Peki hep çok seven mi kendini haklı görür ? Sevilen hep haksız mıdır ? Kalan hep iyidir de giden hep kötü müdür ? Neden hep madalyonun tek tarafından bakılırda, biraz çaba sarf edilip diğer tarafını çevirip bakma zahmetinde bulunulmaz ? İnsanlar niye iğneyi önce kendilerine batırmaz da hep karşı tarafa batırırlar çuvaldızı ? Bu sorulan sorular hiç bitmez . ama hiç .. !Ama cevapları her zaman vardır ve basittir .. insanlar kendi egolarının kölesi olduğu sürece bu hep böyle devam eder, Ne zamana kadar .? Herkes yaşayıp görene kadar yani.. başına gelinceye kadar.


alıntı........
 
E

esralı

Ziyaretçi
harika bi yazı nevin hanım teşekkür ederim..


insanlar kendi egolarının kölesi olduğu sürece bu hep böyle devam eder, Ne zamana kadar .? Herkes yaşayıp görene kadar yani.. başına gelinceye kadar.
 

seyma88

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
18 Ağustos 2007
Mesajlar
1.258
Emoji Skoru
0
Hayat insanları hep istedikleri yere değil, olması gereken yaşanması gereken yerlere götürür..Biz ne kadar çok istesek de, bunun için çabalasak uğraşsak da yaşamamız gerektiği kadarını yaşarız.Gerçekten de güzel bir yazı teşekkürler...
 

LonelyLove

siyaha aşığız beyaza deli
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Temmuz 2008
Mesajlar
551
Emoji Skoru
0
insanların her zaman yaptıkları ilk yaptıkları hata şudur : Kendi başına gelmeyince anlamaz.. anlıyorum der, hak bile verir hatta; ancak yaşamadan hiç kimse kimsenin bulunduğu durumu asla anlamaz ve bilemez.. Bu maalesef böyledir.. Yanlış mı ? Hayır ! Denemesi bedava..
çok güzel bir paylaşımdı teşekkürler gerçekten insan başına gelmeyince karşısındakinin hislerini anlayamıyor hatta yargılayanlar bile olabiliyor.
 

EsmerYarim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
18 Haziran 2008
Mesajlar
2.183
Emoji Skoru
3
bazı olayları anlıyormuş gibi davransakta ,tamam ne çektiğini anlayabiyorum desekte .başımıza gelmeden kimsenin ne çektiğini bilemeyiz taki başımıza gelene kadar .......

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar
 
Yukarı Alt