Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Akn Mens

Konusu 'Aşkla İligili Güzel Sözler' forumundadır ve Exorcist tarafından 3 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  3 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Exorcist
 1. Exorcist

  Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  804
  Beğeni:
  7
  Ödül Puanları:
  286
  AŞKIN MENÜSÜ

  Uzmanlara göre, kadın ve erkek 30 yaşına kadar, üremeye ve orgazma yönelik olarak; cinsel güçlerinin doruklarında oluyorlar. Otuzlu yaşlardan itibaren, yaş arttıkça insanlar sosyal ve ruhsal açıdan baskılardan kurtularak; cinselliği artık üreme aracı olarak değil haz alarak yaşıyorlar.

  Sevgiyle yaşanan cinsellik: vücutta fiziksel ve ruhsal tatmin ve rahatlık duygusu oluşturur; kan dolaşımını arttırır; endorfin, seretonin ve dopamin gibi mutluluk veren hormonların salgılanmasına neden olur; kas çekilmelerinde meydana gelen acıları hafifletir; formda hissettirir; olumsuz düşünceyi önleyerek olumlu bir bakış açısı verir; kadınlarda adeti düzenler. Yıllardır birlikte olan çiftlerin birbirlerine tutkun olmaları için sihire ya da mucizeye ihtiyaç yoktur. Fiziksel olarak kasların kasılması olan orgazmı, kalsiyum düzenler. Vücutta kalsiyum eksikliği olursa orgazmla ilgili sorunlar çıkar. Sardalye balığı, süt ürünleri ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunan kalsiyum orgazmı kolaylaştırırken; mısır, buğday, fasulye, bezelye, fındık, peynir, istiridye, sütsüz çikolata ve yumurta da bulunan çinko ise sperm sayısını arttırıyor.

  İnsanlar, çok kolay yöntemlerle sevdiklerini etkilemenin ve onlardan etkilenmenin yolunu bulabilirler. İlişkiye tutku ve heyecan getirilmek isteniyorsa, vücuttaki etkisi bilim adamlarınca kanıtlanmış afrodizyaklarla başlangıç yapılabilir. "Cinsel arzu uyandırıcı" anlamına gelen afrodizyaklar, adını Yunanlıların aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit'ten alıyor. Günümüzde ise çeşitli içkiler, gıda maddeleri, parfümler, bitkiler ve kimyasal maddeler afrodizyak olarak biliniyor. Her gün birçok kişi, farkına bile varmadan, afrodizyak özellikleri olan pek çok gıda maddesi tüketiyor.

  Afrodizyaklar, seks gücünü ve sekse olan isteği artırarak insana seks hayatında olumlu değişiklikler yaşatıyor. Aslında, aşk hayatının değişmesi için kişilerinin önce kendilerinin bunu gerçekten istemeleri ve partnerlerine tutkuyla bağlanmaları gerekir. Eğer cinsellik sevgiyle yaşanmıyorsa, afrodizyakların da hiçbir etkisi olmaz. Sağlıklı bir cinsel yaşam için dengeli beslenmenin ve afrodizyakların yanı sıra günlük egzersizler yapmak da gerekiyor. Ve ayrıca cinsel gücü azaltan sigara ve stresten uzak yaşamak ve uykusuz kalmamak gerekiyor. Başlıca afrodizyaklar ve etkileri şöyle:

  BİTKİ ÇAYLARI: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır tutkularda ve heyecanlarda artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.
  GİNSENG: Binlerce yıllardır Çin'de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir.
  REZENE: Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılır.
  LAVANTA: Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, seks hayatını güçlendirir.
  KARANFİL TANESİ: Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, yorgunluğa da iyi gelir.
  HAŞHAŞ TOHUMU: Cinsel performansı artırır.
  MELEKOTU: 18. Yüzyılda kadınların cinsel isteksizliğini iyileştirmede kullanılan melekotunun kökü, her zaman için kalp zayıflıklarını engelleyici etkiye sahiptir.
  MİNE ÇİÇEĞİ: Mine çiçeğinin kıyılmış uçlarının, kaynatılması ya da şarabın içine batırılması organik tepkileri artırır.
  POLEN: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunur.
  YOHOMBİN: Afrika'da yetişen bir ağacın kabuklarından elde edilen yohombin, vücuttaki kanın cinsel organlara toplanmasını hızlandırır.
  KİŞNİŞ: Özellikle kadınlara keyif veren kurutulmuş kişniş tanesinin, şarabın içine katılarak içilmesi önerilir. Aşırı kullanımı erkeklerde ters etkilere neden olabilir.
  HARDAL: Cinsel bezlerin işleyişini artırır.
  SÜSEN: Süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.
  YASEMİN: Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.
  MEYAN KÖKÜ: Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılınca kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelir.
  SAFRAN: Aşırı tüketildiğinde gülme krizine neden olan safranın, erojen merkezler üzerinde uyarıcı etkisi vardır.
  ÇADIRUŞAĞI OTU: Yalnızca Asya'da yetişen ve çok kötü kokan çadıruşağı otundan elde edilen karışım, Asya'da uyarıcı olarak kullanılır.
  VANİLYA: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla karşı cinsi harekete geçirir.
  SAPARMA: İlk kez Latin Amerikalı yerliler tarafından kullanıldığı bilinen, saparma bitkisinden elde edilen karışımların içinde çeşitli hormonlar bulunuyor.
  ROKA: Bolca demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir ve ayrıca, cinsel gücü de artırır.
  MAYDANOZ: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar.
  KEKİK: Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.
  ARI SÜTÜ: Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri kısa zamanda hissedilir.
  BAL: Mikroplara karşı dayanıklılık sağlayan bal, cinsel gücü artırır. Tarihte bal, seks açısından, insanlar tarafından çok farklı şekillerde kullanılmıştır. Örneğin, Polonyalılar ilişki öncesinde cinsel organlarına bal sürerlerdi.
  LİMON: Yemeklerde kullanılan limon tuzu ve limon suyu, seks gücünün artması için olumlu etki yapar.
  İSTİRİDYE: İçindeki çinko ile spermin çoğalmasına neden olan istiridye, cinsel isteği artırır.
  HİNDİ: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva eden hindi, protein açısından zengindir ve cinsel isteği artırır.
  KEREVİZ: İdrar sökücü özelliği olan kereviz, vücutta oksitlenmeyi önlemesinin yanı sıra kadınlarda adet öncesi şişkinliğin de önüne geçer.
  ÇİKOLATA: İçinde magnezyum, fosfor ve kafein bulunduran çikolata, insanı mutlu eder, harekete geçirir ve güçlendirir.
  FISTIK VE FINDIK: E vitamini içeren, insanı mutlu eden fıstık ile fındık, cinsel gücü artırır.
  MUZ KABUĞU: İnsana kokusuyla bile mutluluk aşılayan muz, özellikle kabuğu ile pişirilirse cinsel gücü oldukça fazla artırır.
  SARIMSAK: İçinde sakkaroz, glikoz gibi karbonhidratlar ile protein, kalsiyum, fosfor, demir ve A, B, C vitaminleri bulunan sarımsak, cinsel gücü artırır.
  ÇİLEK: Cilt sorunları için en iyi meyvelerden biri olan çilek, güçlü bir afrodizyaktır.
  İNCİR: Bronşit, öksürük ve boğaz ağrılarına çok iyi gelen incir, erkeklerin cinsel gücünü artıran çok güçlü bir afrodizyaktır.
  ŞEFTALİ: A provitamini bakımından zengin olan şeftali, güçlü bir afrodizyaktır.
  ARMUT: Çok az meyve asidi içeren ve organizmanın fazla suyunu alarak fazla yağları yok eden armut, güçlü bir afrodizyaktır.
  MARUL: İçinde A, B, C, E vitaminleri, demir, kalsiyum, çinko, fosfor, iyot, sodyum gibi mineraller bulunan marul, az miktarda yenilirse cinsel gücü artırıyor. Ancak, fazla miktarda yenen marul da cinsel gücü azaltıyor ve uyku veriyor.
  ANÇUEZ: Genellikle hamsi, bazen çaça, sardalya ya da tirsi balıklarından yapılan tuzlu ve yağlı balık ezmesi olan ançuez, cinsel gücü artırır.
  HAVYAR: Balık yumurtası olan havyarın besin değeri çok yüksektir ve güçlü bir afrodizyaktır.
  DOMATES: İçinde bolca A, B, C ve K vitaminleri bulunan domates, cinsel gücü artırır.
  SALATALIK: Gözler için çok yararlı olan (özellikle şiş gözlerin iyileşmesinde) salatalık, cinsel gücü artırır.
  SOĞAN: Güçlü antiseptik bir etkiye sahip olan soğan, cinsel gücü artırır.
  ZENCEFİL: Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca, fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.)
  ŞARAP: Güçlü bir antioksidan olan (sağlıklı dokuları ve hücreleri koruyucu maddeler içeren) şarap, kalbe çok faydalıdır ve güçlü bir afrodizyaktır.
   
 2. 3 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Exorcist
 3. kuzeyyy

  kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

  Katılım:
  14 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  640
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  MAYDANOZ: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar.
  ŞEFTALİ: A provitamini bakımından zengin olan şeftali, güçlü bir afrodizyaktır.

  ikisinide çok severim ama bu yönlerini bilmiyordum :smilewinkgrin:
   
 4. 12 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Exorcist
 5. esterya

  esterya Guru Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2006
  Mesajlar:
  4.255
  Beğeni:
  73
  Ödül Puanları:
  348
  cinsel gucu arttirmayan bisi yok masallah :)
   
 6. 12 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Exorcist
 7. TaDukHePa

  TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

  Katılım:
  18 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.669
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
   
 8. 12 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Exorcist
 9. esterya

  esterya Guru Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2006
  Mesajlar:
  4.255
  Beğeni:
  73
  Ödül Puanları:
  348
  iyide madem oyle ..... ne biliyim :) yanlıs mı yiyoruz acaba? :)