Akraba gezmesi

kendi_halinde_bir_kiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.222
Merhaba,
Eşimin ailesinden uzakta kendi ailemin olduğu şehirde yaşıyoruz. Yaklaşık 9 yıllık evliyim. Çok akraba gezmesini seven bir insan değilim. Ziyarete gidince 1 saat oturup kalkmak isterim, hele yemeğe ve üstüne çaya kalabilecek bi yapım yok. Eşim de pek sevmez esasen bu 9 yılda eşimi 1 kere bile akraba eş dost ziyaretine zorlamadım. Annem babam arada amcana gidelim dayına gidelim halana gidelim ya da bize bilmem kimler geldi siz de gelin derler hep eşime de haber verip usülünce reddettim. Eşim de bilir onu zorlamadığımı, hep teşekkür eder hatta.

Ama 3-5 günlüğüne hep onun ailesinin olduğu şehire ziyarete gelsek günlerimiz amca teyze ziyaretleri ile geçiyor. Bir de sabah kahvaltıya köye gidecekmişiz de akşam mangala kalacakmışız. Kayınvalideye ve eşime gerçekten çok kibarca o kadar uzun kalmanın beni yoracağını söyleyip bir çay içip gelebileceğimiz fikrini sundum. Eşim de gidelim ayıp olur diyor ama 2 ayda bir her ziyaretimizde gidiyoruz. Eşime dedim ki ben seni zorlamıyorum diyorum o senin sorunun diyor. Bunu nasıl çözerim bilmiyorum. Eşimi ve ailesini seviyorum başka da pek bir sorunumuz yok. Kimse de kırılmasın istiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum

RIVAVIRA

Triss Merigold♈
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
31.556
Kimseyle komşuluk yapmiyorum. Oyle devamli gel git oturmali akraba ilişkilerim de yoktur ama her seferinde cagrilan yeri devamli reddetmiyorum. Arada bir gidip azicik oturunca kimse kimseyi yemez. Evet ziyaretler için eş zorlanmamali ama eş olarak arada bir sizin yaninizda bulunmali. Eşimin ailesini sonsuza kadar gormesem de olur bisey kaybetmem, meraklisi degilim ama esimin yaninda olurum yinede.

Esiniz tesekkur ediyor diye iyi bisey yaptiginizi zannetmişsiniz ama herseyin de bi dozu var. Goruldugu uzere iş kendi ailesine gelince ayıbı biliyor eşiniz.

kendi_halinde_bir_kiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.222
İki ayda bir 3-5 gün dayanamayacak ne var ? Abartmayin bu kadar. O şehre gidip sabahtan akşama ailenin evinde oturmanın manası ne ki?
Eşimin ailesinin şehrinde sevdiğim ve benimle yaşıt bir kuzenim ve sevdiğim 1-2 arkadaşım var. Sürekli emrivaki yapıldığı için onları hiç göremeden geri döndüğüm oluyor.

Yukarı Alt