Akraba gezmesi

1sadekahve

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
2.655
4.684
Benim tarafımda kendisi de sevmiyor gitmeyi o yüzden de zorlamıyorum aynı zaman da.
Tamam işte sizin tarafı sevmediği için gitmiyor sizde istemeyince işine geliyor. Adamin huyu bu demissiniz ama adamin huyu akraba sever bu kadar zamandir nasıl anlamadiniz anlamadim.
He sizin gibi bir insan tanisam 2 3 kez cagirrim bidaha yüzüne bakmam yiyecek miyiz sanki diye düşünürüm.

notokey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2018
1.249
852
Merhaba,
Eşimin ailesinden uzakta kendi ailemin olduğu şehirde yaşıyoruz. Yaklaşık 9 yıllık evliyim. Çok akraba gezmesini seven bir insan değilim. Ziyarete gidince 1 saat oturup kalkmak isterim, hele yemeğe ve üstüne çaya kalabilecek bi yapım yok. Eşim de pek sevmez esasen bu 9 yılda eşimi 1 kere bile akraba eş dost ziyaretine zorlamadım. Annem babam arada amcana gidelim dayına gidelim halana gidelim ya da bize bilmem kimler geldi siz de gelin derler hep eşime de haber verip usülünce reddettim. Eşim de bilir onu zorlamadığımı, hep teşekkür eder hatta.

Ama 3-5 günlüğüne hep onun ailesinin olduğu şehire ziyarete gelsek günlerimiz amca teyze ziyaretleri ile geçiyor. Bir de sabah kahvaltıya köye gidecekmişiz de akşam mangala kalacakmışız. Kayınvalideye ve eşime gerçekten çok kibarca o kadar uzun kalmanın beni yoracağını söyleyip bir çay içip gelebileceğimiz fikrini sundum. Eşim de gidelim ayıp olur diyor ama 2 ayda bir her ziyaretimizde gidiyoruz. Eşime dedim ki ben seni zorlamıyorum diyorum o senin sorunun diyor. Bunu nasıl çözerim bilmiyorum. Eşimi ve ailesini seviyorum başka da pek bir sorunumuz yok. Kimse de kırılmasın istiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum
ben olsam direkt tartışırdım ne demek o senın sorunun bundan sonra sende benimle gelıyorsun yoksa gıtmem derdım

Aylakkadin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
752
1.061
Merhaba,
Eşimin ailesinden uzakta kendi ailemin olduğu şehirde yaşıyoruz. Yaklaşık 9 yıllık evliyim. Çok akraba gezmesini seven bir insan değilim. Ziyarete gidince 1 saat oturup kalkmak isterim, hele yemeğe ve üstüne çaya kalabilecek bi yapım yok. Eşim de pek sevmez esasen bu 9 yılda eşimi 1 kere bile akraba eş dost ziyaretine zorlamadım. Annem babam arada amcana gidelim dayına gidelim halana gidelim ya da bize bilmem kimler geldi siz de gelin derler hep eşime de haber verip usülünce reddettim. Eşim de bilir onu zorlamadığımı, hep teşekkür eder hatta.

Ama 3-5 günlüğüne hep onun ailesinin olduğu şehire ziyarete gelsek günlerimiz amca teyze ziyaretleri ile geçiyor. Bir de sabah kahvaltıya köye gidecekmişiz de akşam mangala kalacakmışız. Kayınvalideye ve eşime gerçekten çok kibarca o kadar uzun kalmanın beni yoracağını söyleyip bir çay içip gelebileceğimiz fikrini sundum. Eşim de gidelim ayıp olur diyor ama 2 ayda bir her ziyaretimizde gidiyoruz. Eşime dedim ki ben seni zorlamıyorum diyorum o senin sorunun diyor. Bunu nasıl çözerim bilmiyorum. Eşimi ve ailesini seviyorum başka da pek bir sorunumuz yok. Kimse de kırılmasın istiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum
Başka sorununuz yoksa gidin derim. Ne olacak. Değişiklik diye düşünün

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-11-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 7 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin rengi, kırmızımsı ve pembemsi tondan, beyaz ve mavimsi pembe tonuna doğru değişmeye başladı. (bebeğinizin cildi koyu tonlarda olcak olsa bile) Bebeğinizin cildinin rengindeki değişikliğin sebebi cildinin altında depolanan yağın kalınlığının artmasıdır. İshal, bulantı ve hazımsızlık doğum işaretleri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Rojjin

La Tahzen...
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2013
2.190
6.589
Bence sorun olan bir durum yok esasında, sonuçta iki kişi değil sülale evleniyor.
Evlilik zaten idare etmekten başka bir şey değil.
Zaten sürekli onların yanında değilsiniz, siz gidince illa ki ziyarete gelecekler.
Siz 9 senede bu sorunu aşamamışsınız ve eşiniz bu durumdan rahatsız olarak, hoş olmayan o cümleyi kurmuş...
Mutlu olmak istiyorsanız idare ediverin.

DeliKizinDirdiri

Yangına Körük , Kavgaya Sırık...
Pro Üye
8 Eylül 2008
6.173
392
Kendi ailenize yakın yaşıyorsanız eşiniz de büyük ihtimalle ailesine karşı kendini sorumlu hissettiği için oraya gidince onların gönlünü yapmaya çalışıyordur. Siz eşinizin ailesinin oraya taşının kendi ailenize ziyarete gelince siz onu zorlarsınız.

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.389
9.314
Merhaba,

Yorumlarınızı bekliyorum
Öncelikle aynı şehirde oturup sürekli akraba ziyareti yapmak bana mantıklı gelmiyor ama farkli şehirde oturan biri olarak gittiğimde ziyaret etmek gereken toplam 4-5 kişi var . Ben öyle bi saat bile oturamam eşimde öyle. O yüzden gideriz 15-20 dk otururuz bazen 10 dk sonra kalkarız . Bu 4-5 kişinin içinden yemeğe kaldiklarimjz da var onlarda süre biraz daha fazla tabi yemek- sohbet- çay Faslı 2 saat diyelim sonra biter. Eşim beni kırmaz gelir ben de onu kirmam ama her gidisimizde herkesi ziyaret etmemi isterse konuşurum.eger o senin sorunun derse aynısını ona yapar ziyaretleri uzatirim ki misilleme inat evlilikte hiç onaylamadigim şeyler . Ayrıca o senin sorunun tavrı da bana " ben aslında evliliğe uygun bir insan değilim ve evliliğin getirmiş olduğu karşındakini de düşünme sorumluluğunu ustlenmiyorum" demek gibi geliyor yani o zaman o adama sorarım sen madem benim sorunumu kendi sorunun gibi görmüyorsun niye evlendik

Yukarı Alt