Aldatan Evli Kadınların Sayısı Artıyor..

E

EU1

Ziyaretçi
Son yıllarda evli kadınların eşlerini aldatmada adeta patlama yaşanıyor. Yargıtay'a gelen boşanma davalarında aldatma nedeniyle gelen boşanma davalarındaki artış dikkat çekici boyutlara ulaştı.


Boşanma davalarının karara bağlandığı Yargıtay 2. Hukuk Dairesi üyeleri, Türkiye de kocalarını aldatan kadınların sayısında büyük bir artış olduğunu belirttiyorlar.

Önceki yıllarda eşlerini aldatan erkeklerin sayısının çok fazla olduğuna dikkat çeken Yargıtay üyeleri, “Son yıllarda karısı tarafından aldatıldığı için boşanma davası açan erkeklerin sayısında büyük bir artış var. Kadınlar da artık erkekler kadar aldatıyor” değerlendirmesini yaptılar.

Her yıl binlerce boşanma davasının temyiz incelemesini yaptıklarını belirten Yargıtay üyeleri, ‘ihanet’ gerekçesiyle açılan davalarda kocalarını aldatan kadın sayısındaki artışın dikkat çekici boyutlara ulaştığını ifade ettiler.

KADINLAR, GENELDE İŞYERİ ARKADAŞIYLA EŞİNİ ALDATIYOR

Yargıtay üyeleri, çok sağlam istatistik bilgiler olmasa da kendilerine gelen dosyalara ilişkin şu gözlemlerini belirttiler:

-Evli kadınlar kocalarını genellikle iş yeri arkadaşıyla aldatıyor.

-İş yerindeki arkadaşıyla kocasını aldatan kadınların yine iş yerindeki arkadaşları tarafından kocasına ihbar ediliyor.

-Kocalarını aldattıklarını itiraf eden kadınların büyük bir bölümünü kocalarının bakımsız olmasından yakınıyorlar ve bu gerekçelerle bakımlı olan erkeklerle birlikte olmaya başlıyorlar.

VELAYET BABALARA VERİLİYOR

Yargıtay üyeleri, kocalarını aldatan çocuklu kadınların boşanma davasında ise çocukların durumunun kendilerini çok zorladığını belirtiyorlar. Adının açıklanmasını istemeyen bir üye, "Aldatanın kadın veya erkek olması önemli değil. Ancak, çocuklu ailelerde çocuklar bu durumdan olumsuz yönde etkileniyor. Bu nedenle kocasını aldatan kadına çocukların velayetinin verilmemesi yönünde kararlara da imza atıyoruz" dedi.

GELİRİ OLAN EVLİ KADIN BOŞANIYOR

Yargıtay üyelerinin diğer bir belirlemesi de, geliri olan kadınlar, aldatma veya diğer gerekçelerle boşanma davası daha sık açmaya başladıkları yönünde. Yargıtay üyeleri, "Eskiden erkekler boşanma davası açardı. Şimdi, kadınlar da en az erkekler kadar boşanma davası açıyorlar. Ekonomik bağımsızlığı olan kadınlar eşlerini boşamaktan çekinmiyorlar. Özellikle büyük kentlerde, metropollerde yaşayan kadınlar evliliklerinin ilk üç ayında boşanma davası açarak eşlerinden boşanıyorlar" değerlendirmesinde bulundular.

http://www.delikanforum.net/newreply.php?do=newreply&p=712050
 

roShum

aay bi hoşuum;)
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Haziran 2008
Mesajlar
4.822
Emoji Skoru
2
hoş değil kızlar erkektir yapar diye bişey yok insan insana böyle kötü bişeyi yapmamalı...
ilkemiz şu olmalı kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma...
hele hele annelik gibi kutsal bi görevi olana yani kadına böyle aşağılayıcı haraketi hiçmi hiç yakıştıramıyorum bence kendi kalitesini düşürür bunu yapan herkesi erkeklerde dahil kınıyorum allah korusun bizlere nasip etmesin...
 
B

barışgüneşi

Ziyaretçi
aldatma kadar yakışızsız bişey onurlu kişilere hiç yakışmıyor...
bügün aldatan ..sonunda kendinide aldatmaya mahkumdur...
 

Ayxsxenur Amine Su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
13 Mart 2008
Mesajlar
967
Emoji Skoru
7
Kadın evde eşiyle didişip dururken,
iş arkadaşını kendisine sırdaş olarak seçiyor,
zamanla bu beni çok iyi anlıyor derken,
karşıdaki erkeğinde böyle aile sorunları varsa sırdaşlık farklı boyutlara gidebiliyor,

bence bunlar evinde yeterli cinsel hayatı yaşayamayan
ve cinsel tatminsizlik duyan insanlar,
ama kadın olsun erkek olsun namus kavramını kendine ilke edinen birinin,
evliliği sırasında buna tevessül edeceğini zannetmiyorum,
 
J

Juliet

Ziyaretçi
bir kadın kolay kolay aldatmaz diye düşünüyorum kadın halsiyetine yakışmaz sebep ne olursa olsun sorunun varsa otur konuş olmuyorsa ayrıl neden böyle bi yola gidiyosun vicdanı olan biri bunu yapmaz diye düşünüyorum
 
E

EU1

Ziyaretçi
katılıyorum bacım bı bayana yakışmaz geçınemıyosa eşini sewmıyosa boşansın ondan sonra napıyosa yapsınn
 
Yukarı Alt