Aldatılan eşin büyüklüğü

realist

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
113
Anadolu’nun orta vilayetlerinden bir köyde, yavaş yavaş güneş batmaya hava kararmaya başlar. Karanlık iyice çöker köyün üzerine. Evlerden birinde bir kadın ve adam yatma hazırlığı yapmaktadır. Erken yatıp yarın sabaha, güneş ışığına erken uyanılacaktır.

Adam üzerini değiştirir, yatağına yönelir. Evin penceresinden; karanlık bahçeye vuran ışıkta ağaçların arasında bir gölge belirir. Kadın pencereden dışarı bakar ve gülümser. Kadının sevgilisi bahçededir. . . Tam sözleştikleri gibi, sözleştikleri saatte ve yerde adam onu beklemektedir.

Kadın kocasının uyumasından emin olunca, sessizce yataktan kalkar, üstünü giyer … Ve pencereden aşağıya atlar. Başka bir adam için, kadın kocasını terk eder. Koşarlar iki sevgili….. kaçıyorlar. Tarlaları , ovaları aşarlar…..Anadolu’da bir köy nasıl koşmasınlar ki. Arkalarından onları kovalayacak onca şey vardır. Namus belası, Töre cinayetleri, yoksulluk, cefa, korku. Arkalarında bunlar varken nasıl durabilirler. Köyden uzaklaştıklarına iyice emin olunca soluklanmak için dururlar. Kadın duraksamayı fırsat bilip nefes nefese der ki :

‘Evden çıktığımdan beri, ayakkabımın içinde bir şey var beni rahatsız ediyor’

Çıkartıp bakar ki….. ayakkabısının içinde bir tomar para!!!!! Kocası her şeyin farkında. Biliyor ki gidecek,

‘Beni terk edecek ama bunca yıl çorbasını içtim, çamaşırlarımı yıkadı, ütüledi. Bana emeği geçti’

YABAN ELDE MUHTAÇ OLMASIN DİYE ! ! ! O Yoksul köylü; bütün parasını; başka bir adam için kendisini terk eden karısının, giderek kendinden uzaklaşan adımlarını attığı ayakkabısının içine koydu. O güzel insanı, O onurlu davranışı sergileyen, O terk edilen adamı HEPİNİZ TANIYORSUNUZ ….. Çünkü O; Bir dizesinde bize yürekten seslendiği gibi Uzun ince bir yoldaydı ve gidiyordu gündüz gece …

Evet O kişi Aşık Veysel di.

Sunay Akın’dan dinlediğim bu olağanüstü hikaye, okumayı sevenlerle paylaşılmak üzere gönderilmiştir.
(alıntı)

Selen_Ay

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.888
bu bana mail olarak gelmişti ve öyle değişik duygular içerisine girdim ki......

minis

Duyduğunuz kadar kötü,bildiğiniz kadar iyiyim :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
328
bu kadarda fedakar olunmaz canım daha neler

sel

👨🏼👼
Pro Üye
Emoji Skoru
897
ben hiç büyük bi insan olamıcam demek ki.
çünkü aşık veysel gibi büyük düşünemiyorum.
teşekkürler paylaşım için güzeldi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-12-2019

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 198 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin damağının sert ve kemikli kısmı tamamen oluşmuş ve beğinizin pankreası insülin salgılamaya başlamış olacaktır. Zaman zaman baş ağrısı, baş dönmesi ve hafif baygınlık hali hissedebilirsiniz. Eğer hafif sersemlik hali hissederseniz, ayaklarınızı başınızdan daha yüksek bir yere koyarak uzanabilirsiniz. İdrar kaçırma probleminiz varsa kegel egzersizleri idrar kaçırma probleminizi frenlemede yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

EsmerYarim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
çok etkilendim ve duygulandım doğrusu .ne fedakarca davranmış.nerde bizlerde yada kocalarımızda okadar büyüklük aynı şey başımıza gelse hemen nerde nasıl yaralayacağımızı düşünürüz.
paylaşımın için teşekkürler

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
17
Realist senden de böyle güzel paylaşımlar geliyor işte..Sağol canım harikaydı.

musran

ACISADA ÖLDÜRMEZ
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
bu hikayeyi bende sunay akın nın programında dinlemiştim.. onun o muhteşem anlatımıyla etkisi 2 kat daha artıyor....

büyükbir fedakarlık hikayesi...bana göre fedakarlıktan öte onur gösterisi..

kendisini bir başka adam için terk eden karısından bir daha hayır gelmeyeceğini biliyor ve karısının üzerindeki hakkına karşılık her iki cihanda ona borçlu kalmamak adına yaptığı bir gurur onur gösterisi..
Aşık Veysel farkı..

çok etkileyici paylaşımın için teşekkürler arkadaşım

melikenalan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
evet saygı duyup bu vefaya hayran olmamak imkansız dahada cok sabra öfkenin yerini almıs müthiş olgunluga.giden tutulmaz gercegini kabul etmiş asil ruha. hürmetler.

Yukarı Alt