İmmunoloji - Allerji ve Bağışıklık Hastalıkları "Alejrik Rinit" bahar alerjisi olan Arkadaşlaryardıııııııım..

keyfikeyf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
556
2
Arkadaşlar, yaklaşık iki yıldır bahar alerjim var, daha önceden yoktu:KK5:
Gece burun tıkanıklığından uyuyamıyorum iliadin burun spreyim var ama onuda fazla kullanmak çok zararlı, Ayda üç kerden fazla kullanılmamalı dedi eczacı fakat ben yaklaşık 1 aydır devamlı kullanıyorum çünkü gece uyumak işkence oldu.. Burun içindeki mukoza şişip nefes almamı engelliyor, ağzım açık asla uyuyamam:KK19::KK19: ayrıca damağım kaşınıyor gözlerim yanıyor, kaşınıyor sürekli, ve bitmek bilmeyen hapşırık..Bugün doktora gittim yeniden.."Aerıus" antihistaminik ilaç verdi ve nosonex burun spreyi, burun spreyi hiç açmadı, hala tıkalıyım.. Var mı benim gibi? ve çözüm bir çözümü yok mu bunun..:KK43::KK43:

nefisem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
1.737
8
ben bu alerjiden cok cekmis biri olarak,tavsiyem asi ya baslaman benim alerjim daha agir gecdiginden iskence gibi oluyordu disari cikamazdim bu sene alerji ignesine baslattirdi doktorum tam 3 sene surecek doktor bu sene daha hafif atlatirsin ama 3 sene sonunda iyilesme dahada olucakmis gercekdende biraz daha iyiyim gerci tam nisan mayis ayinda benim polenler iyice aziyor korkuyla bekliyorum:18:insallah hafif atllatirim

meleksimam

EVLİ, MUTLU, ÇOCUKLU... :)
Kayıtlı Üye
28 Mart 2012
428
2
34
Ben çok araştırdım, maalesef, bunun türkiye'de tedavisi yok. Günlük ilaç kullanacaksın. Ben xyz-al tabletten günde bir tane alıyorum, rahatım. Almazsam halim harap. Yaklaşık 10 yıldır çekiyorum. Allah yardımcın olsun canım. Yine de bir alerjik-rinit doktoruna git, test yaptır, benimkisi çok ileri safhada. Belki seninkisi başlangıçsa tedavi olabilir.

keyfikeyf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
556
2
Çok sağolun kızlar, Ama Burun tıkanıklığı beni çok rahatsız ediyo, bu aylar bildiğiniz işkence, gece uyuyamıyorum, iliadin burun spreyi sıkmasam nefes alamıyorum, onu sıkınca açılıyorum, zararlı kullanma diyorlar ama mecbur kalıyorum, Doktor günlük hap verdi hergün alıyorum ama faydasını görmedim, hiç bir değişiklik olmadı:KK43:

SYILDIZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2010
46
0
Yaklaşık 25 gündür neredeyse birebir olan şikayetleri yaşıyorum.Damaklarım kaşınıyo diye dişçiye gittim,kulağım ağrıyo diye KBB ye gittim.Herbirinden farklı ilaçlar kullandım ama nafile hala tıkalıyım.Burun spreyini bugün itibariyle bırakmaya karar verdim artık tuzlu su çekicem burnuma tabi tıkalıyken nası olucak ınuda bilmiyorum:KK43:(((((Uyumak istemiyorum.

keyfikeyf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
556
2
tuzlu su karbonatlı su hepsini denedim yok yok.. Ben bir haftadır istanbuldayım, polenlerden uzak iyi geldi bir haftadır kullanmıyorum iliadin, tıkanıklığım yok.. Hava değişikliği iyi geliyor ama, aşı olmayı düşünüyorum..

TekerLeme

Acemi
Kayıtlı Üye
30 Mart 2010
112
1
Özellikle polen mevsiminde dışarıda maske kullanmanızı öneriyorum. Eve gelir gelmezde duş alın, saçlarımızda üzerimizde yapışmış oluyorlar,farkında değiliz. Temizlenmek rahatlatır. Biraz hafifletir bunlar. Evide sabahları erkenden havalandırmayın. Polenlerin en yoğun olduğu vakitler. Paranız varsa kapalı ortamlarda ki havanın kalitesini artıran ve bu alerjenleri de temizleyen güzel cihazlar var. Ev için alabilirsiniz.

Bende de ağır oluyor. Saydıklarınıza artı geniz akıntısı, vücut döküntüsü, atopik dermatit gece kaşınmaktan uyuyamamalar. Bazı besinlere karşı da reaksiyon veriyorum.

1 yıldan fazla antihistamikleri kullandım 22 kilo aldım. Kilo aldırıyorlar. Son gittiğim doktorum uyarmıştı ama zaten almıştım kilonuın çoğunu. Tabi bazıları sadece 7-10 gün ilaç kullanımıyla uzun süre rahat edebiliyor. Bende artık ilaç işe de yaramıyor.

Vücudu bardak gibi düşünün, dikkat etmeyip ne kadar alerjenlere maruz kalırsak, kapasite dolduğu anda vücut ağır tepkiler veriyor. Dikkat edip elimizden geldiğince korununca bardak biraz boşalıyor ve azda olsa rahatlama başlıyor.

Neyse, burun tıkanıklığınız alerji mevsimi bitiminde geçerse ne ala. Geçmezse KKB görünün. Benim artık geçmiyordu, burun içi etlerim büyümüş alerjiden zor nefes alıyordum, tıkalıydı. Radyo frekansla küçülttü etleri doktorum. Sizinde öyle olmuştur demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Malesef mevsiminde yine tıkanıklık ağzı açık uyumalar vs oluyor tabi. Kışın grip değilsem birazcık rahat olduğum oluyor. Benimkisi sadece mevsimsel değil.

sdtive

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
4.201
31
benim de var alerjim... her bahar çekiyorum, antihistaminik ilaçlar hapşırmamı azaltsa da burun tıkanıklığımı geçirmiyor. iliadin, otrivin açıyor burunu, ama 5 gün kullanıp 1 hafta ara vermek lazım. yoksa burun mukozanızı bozarsınız ve geri dönüşü olmayan sonuç doğurabilir. iliadini devamlı kullanmayın sakın. Türkiyede 1-2 senedir uygulanan yeni bir tedavi yöntemi varmış rhino-light mı ne. onu araştırıyorum bu ara, ışık veriyorlarmış buruna... bakalım iyi şeyler duyarsam bu tedaviyi denemek istiyorum. alerji insan hayatının kalitesini gerçekten düşüren bir rahatsızlık

mmmerrrvvve

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
946
4
Ya benim öyle ağır hapsirik falan yok ama alerjik bi bunyem var ve bu zamanlarda yüzümde gözümde burnumda bi kaşıntı olur böyle yüzüme ne sürsem alerji yapar bu zamanlarda. Önceden alerji yapmayan seyler bile yapiyo by zamanlarda Cok hassas oluyorum şöyle bi ot falan var mi alerjik reaksiyona iyi gelen

kucukpisi

Hayata inat gülümse...
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2011
6.602
2.944
allerjilerim ve ben ayrılamıyoruz:KK1:. allerjik rinit, allerjik astım ikiside mevcut. deri allerjim var. hatta gözümde alerji olmuştu:KK1:. allerjik astım ilaçları rinite iyi geldi. çok fazla nezle olmuyorum artık. ayrıca 2 yıl aşı tedavisi görmüştüm. 48 değişik alerjene alerjim çıkmıştı. aşı ile 5'e inmiş. ama astımda olmasa iyi olacağım.

ayrıca kendimi koruduğumda reaksiyonlarım azaldı. hava rüzgarlı ve kirliyken maske takıyorum (millet garip bakıyor ama ne yapayım). ev temizliği yapmıyorum (akarlara karşı alerjim olduğu için). parfüm (arada sıktığım oluyor:KK1:), temizlik maddeleri (yer silme vs.) kullanmıyorum. bazı kimyasallar tetiklermiş. yapıştırıcılar, temizlik malzemeleri vs. dikkat edebildiğiniz kadar dikkat edin...

DatluCadu

5 dakkaya hazırım
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
22.727
768
40
bende de var bu meretten. özellikle klimalı ortamlarda kalınca artıyo. iki gün önce dolmuşun kliması açıldı benimde alerji dönemim açıldı. onceair diye bi ilacım var. bu dönemlerde onu kullanıyom. toz falanda var ama bu ilaç iyi geliyo.

orabel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2012
65
36
benim de 2 sene önce mevsim alerjisi olarak başladı. hapşırık burun tıkanıklığı.doktorların verdiği ilaçları kullandım.siprey akşamları bir hap ama bu sene alerjik astıma çevirdi.şimdi çok daha kötüyüm.boğulurcasına öksürük tıkanıyom.2 sefer acile gittim hava verdiler.doktor bir torba ilaç verdi kullanıyorum.koku çok rahatsız ediyor.ilaçlar bitince tekrar kontrole gidicem bilmiyorum tedavi nasıl sürücek ama uzun soluklu bir hastalık kimde varsa allah yardım etsin.

emaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2011
409
0
benim de var alerjim... her bahar çekiyorum, antihistaminik ilaçlar hapşırmamı azaltsa da burun tıkanıklığımı geçirmiyor. iliadin, otrivin açıyor burunu, ama 5 gün kullanıp 1 hafta ara vermek lazım. yoksa burun mukozanızı bozarsınız ve geri dönüşü olmayan sonuç doğurabilir. iliadini devamlı kullanmayın sakın. Türkiyede 1-2 senedir uygulanan yeni bir tedavi yöntemi varmış rhino-light mı ne. onu araştırıyorum bu ara, ışık veriyorlarmış buruna... bakalım iyi şeyler duyarsam bu tedaviyi denemek istiyorum. alerji insan hayatının kalitesini gerçekten düşüren bir rahatsızlık

merhaba...
gerçi yazalı baya olmuş ama bende rhino-light tedavisi ne başlamak istiyorum.yaptıran ve fikir alabileceğim kimse yoktu.siz yaptırdınız mı ve memnun kaldınız mı sormak istedim.yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

sdtive

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
4.201
31
merhaba...
gerçi yazalı baya olmuş ama bende rhino-light tedavisi ne başlamak istiyorum.yaptıran ve fikir alabileceğim kimse yoktu.siz yaptırdınız mı ve memnun kaldınız mı sormak istedim.yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

bu sene alerjim hafif geçti, henüz hiç ilaç almadım...
bu tedaviyi de denemedim, pek araştıramadım da. o yüzden, ne yazık ki size yardımcı olamayacağım. :KK43:

Ateskiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2010
18
3
arkadaşlar benimde rinit alerjim var, neye karsı oldugunu bılmıyrm ama 2-3 ayda bir burun akıntısı ve hapsurma oluyor, TONİMER adında bir okyanus suyu spreyi vermıstı dr. iyi geliyodu yan etksı vs. de yok. yıne aldım bu aralar burnumdan uyamıyorum yıne. pek cok seye alerjım olablırmıs test yaptırmam gerek. bagımlılık yapan burun fısfıslarından uzak durmaya calısıyorum, gerçekten bana iyi geldı bu sprey inşallah sızınde işinize yarar saglıklı günler..:KK9:

Ateskiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2010
18
3
arkadaşlar benimde rinit alerjim var, neye karsı oldugunu bılmıyrm ama 2-3 ayda bir burun akıntısı ve hapsurma oluyor, TONİMER adında bir okyanus suyu spreyi vermıstı dr. iyi geliyodu yan etksı vs. de yok. yıne aldım bu aralar burnumdan uyamıyorum yıne. pek cok seye alerjım olablırmıs test yaptırmam gerek. bagımlılık yapan burun fısfıslarından uzak durmaya calısıyorum, gerçekten bana iyi geldı bu sprey inşallah sızınde işinize yarar saglıklı günler..:KK9:

Ateskiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2010
18
3

krdnz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2012
161
0
Özellikle polen mevsiminde dışarıda maske kullanmanızı öneriyorum. Eve gelir gelmezde duş alın, saçlarımızda üzerimizde yapışmış oluyorlar,farkında değiliz. Temizlenmek rahatlatır. Biraz hafifletir bunlar. Evide sabahları erkenden havalandırmayın. Polenlerin en yoğun olduğu vakitler. Paranız varsa kapalı ortamlarda ki havanın kalitesini artıran ve bu alerjenleri de temizleyen güzel cihazlar var. Ev için alabilirsiniz.

Bende de ağır oluyor. Saydıklarınıza artı geniz akıntısı, vücut döküntüsü, atopik dermatit gece kaşınmaktan uyuyamamalar. Bazı besinlere karşı da reaksiyon veriyorum.

1 yıldan fazla antihistamikleri kullandım 22 kilo aldım. Kilo aldırıyorlar. Son gittiğim doktorum uyarmıştı ama zaten almıştım kilonuın çoğunu. Tabi bazıları sadece 7-10 gün ilaç kullanımıyla uzun süre rahat edebiliyor. Bende artık ilaç işe de yaramıyor.

Vücudu bardak gibi düşünün, dikkat etmeyip ne kadar alerjenlere maruz kalırsak, kapasite dolduğu anda vücut ağır tepkiler veriyor. Dikkat edip elimizden geldiğince korununca bardak biraz boşalıyor ve azda olsa rahatlama başlıyor.

Neyse, burun tıkanıklığınız alerji mevsimi bitiminde geçerse ne ala. Geçmezse KKB görünün. Benim artık geçmiyordu, burun içi etlerim büyümüş alerjiden zor nefes alıyordum, tıkalıydı. Radyo frekansla küçülttü etleri doktorum. Sizinde öyle olmuştur demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Malesef mevsiminde yine tıkanıklık ağzı açık uyumalar vs oluyor tabi. Kışın grip değilsem birazcık rahat olduğum oluyor. Benimkisi sadece mevsimsel değil.

canım kardeşim aynı dertten muzdqaribim 22y yaşımdaımm 8 yaşından beri çekiorum burun tıkanıklığı ilkin hem kbb ya gittim bben nerden biliim alerji die snra ünvye gidince kaşıntı başladı bende allahım yırtmaa başladım kendmi doktora gttm ama sağolsun lanet doktorlar açıklamıo anlatmıo girdim intte arştırdım benmki saman nezlesi ve atapik dermatit yani egzama hepsi birbiriyle bağlantılıymış nese doktor en sonunda desmont die bi ilaç verdi bide ricodel mi öle bi sprey çok rahatım şimdi desmont sadece uzman verio 2 ilacon bileşimi kortizon yokmuş araştırdım onu al derim artık geceleri uyuyabilişrorum

HENAH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
478
4
ALERJI ILACI iyi geliyor benimkine.Tavsiye ederim hap seklinde iki tane 6 saat arayla aldim gecti.

Son düzenleyen: Moderatör:

atractive

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2011
12.971
37
bende de var allerjik rinit bu yıl ölüyorum sandım hapşuruk krizi bir geliyodu aralıksız 30-40 defa hapşuruyorum gözlerimden yaşlar akıyor burnum kaşıyor çok kötü atlattım bu yıl tam da bahar çiçekleri açarken ALLAH yardımcımız olsun hemen spreyimi aldım tekrar doktorun verdiği onu kullandımda rahatladım biraz ben çok sprey kullanıyorum ya kışın sinüzit için yazın alerjik rinit spreyi:KK43: