ALESe Girecek Arkadalar Burda Toplanp Bilgi Aliverii Yapalim..

kamelya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Mrb kızlar bu yıl alese girecek olanınız varmı ? Kasımda sınav var nasıl gidiyor çalışmalar?

L

LiFeYDa

Ziyaretçi
ben bu sene mayısta ales e gireceğim,edebiuat okuduğum için pedagojik formasyon için yükseklisans a başvuracağım.fakat öğretmen olmak için hevesim kırıldı.acaba yükseklisans başvururken,ne bölüm olursak olalım istediğimiz bir yüksek lisans bölümünü seçebiliyor muyuz kızlar?yükseklisans bölümleri nelerdir bilgisi olan var mı?fisfisfis

chocotripi

çilek reçelim minik kızım
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9
arkadaslar LEs e 1 kez ALES e de 1 kez (zaten 1 kes yapıldı) girdim iyi puanlar da aldım fazla çalısmaya gerek yok zaten bilgiden cok yorumlama ve hız yeteneklerini ölçüyo çalısmadan girdim ki sözelciyim ben matematikten anlamam

pedagojik formasyon da aldım ama devlet artık pedogojik formasyonu sart kosmuo istediğin bölüme basvurabilirsin evet ama tabi lisansta o bolumu okumadıysan girmen de okuman da zorlayabilir

nazixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
canım bende turk dılı ve edebıyatı mezunuyum sana tavsıyem kendı bolumunden yap ole bole atanırsın ne zaman ne kaadar kadro acacakları bellı olmas ales sınavıda çok zordu ya neye ugradıgımı sasırdım umarım senınkı ıyı geçmıştır

gururlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
ben de kasım alese girdim...yüksek lisans yapabilecek puan aldım.ama nisanda bir daha girmeyi düşünüyorum...

mum

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bu yılki sorular gerçekten kolaydı
bence sorular çok zordu.Özellikle Türkçe paragrafları anlamakta güçlük çektim ben.Zaten yetiştiremedimde 63 soru yapabildim 13 ü yanlış.ben 60 aldım formasyon alabilmek için girmiştim.Puanım Beklediğimden yüksek geldi;ama baharda yeniden gireceğimkafamçokkarıştı:hooray:

nazixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kızlar mayıstakı sınavdan kaç aldınız çok yuksek puanlar dolanıyo dogrumu dersnız ya puanları yazarken sayısa sozel belırtırmısınız çunku sayısal dogal olarak yksek oluyo yanıltmasın

Yukarı Alt