• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

ALESe Girecek Arkadalar Burda Toplanp Bilgi Aliverii Yapalim..

bittersweets

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
750
24
Merhabalaarr :)

Ben de bir ALES müdavimi olarak bilgi paylaşımına katılmak istedim :13: Yaklaşık dört ya da beş tanesine girdim şimdiye kadar. Şu anda yüksek lisans yapıyorum. Ama akademik kariyer için aldığım puanlardan fazlasına ihtiyacım var. Tekrar gireceğim önümüzdeki ALES'lere. Aslında oturup soru çözerek hazırlanmak istiyorum hazır vaktim varken, ama ALES bana nedense çalışmadan ziyade o günkü modunuza, sınav sorularının kolaylığına veya sizin algılayıp algılayamamanıza göre değişen bir sınav gibi görünüyor, böyle düşündüğüm için hazırlanmak da çok mantıklı gelmiyor. En son sınavın sayısalı bana çok zor gelmişti mesela, anlayamamıştım çünkü soruları. Neyse önümüzdeki sınavlara bakacağız. Ben Yargı Akademi'den çözümlü çıkmış sorular kitabı almıştım, ondan başlayacağım çalışmaya. Çözümlü deneme önerileri olan varsa fikirlerini yazarsa çok güzel olur bence. Herkese iyi çalışmalar :KK16:
 

bittersweets

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
750
24
Fen edebiyat kimya bölüm mezunuyum işletme yönetim ve organizasyon insan kaynakları yönetiminde tezsiz yuksek kisansim var doktora yapmak için alesten 55 almak yeterli olurmuş öğretim görevlisi olmak için 70 mi almak gerekiyor bilgisi olan varsa sevinirim herkese başarılar
Merhaba, aylar önce yazmışsınız mesajınızı, belki sorunuza cevap bulmuşsunuzdur fakat bu bilginin verilmesinde fayda var, belki başka okuyanlar olacaktır. Lisansüstü yönetmeliğinde 2013 yılında değişiklik oldu. Şu linkten inceleyebilirsiniz:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130206-10.htm

Yani tezsiz yüksek lisans yaptıysanız sanırım doktoraya yüksek lisans derecenizle başvuramıyorsunuz, lisans diplomanızla başvuracaksanız da lisans ortalamanızın en az 80 olması gerekiyor. Derin bir bilgiye sahip değilim ama mesajınızı okuyunca bu değişikliği hatırladım. Araştırmanızı tavsiye ederim bu durumu.
 

cokmucokcicii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
62
56
Ilkbahar ales puanım 85.5 tarihçiyim pek kadro yok ama sonbahara tekrar girecem


iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
 

cokmucokcicii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
62
56
Evet canım öyle, yds o kadar zor yüksek almak lazım ama onun getirisi olmuo gene de öypde %15 i alınıyor hesaplamada


iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
 

Velvette

💪🏋️‍♀️
Pro Üye
12 Mart 2013
38.119
52.814
Ne güzel, ben de iktisat mezunuyum, şimdi de iktisatta yüksek lisans yapıyorum :) psikoloji için de eşit ağırlık puanı alınıyor değil mi? söz1,say1,say2 çözeceksiniz?
evet aynen öyle
ama geometriyle işim zor gerçekten oldum olası hiç sevmem o lanet dersi :KK53:
 

ayer82

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2010
645
28
meraba arkadaşlar bende sobnahar ales müşterisiyim.:)
85 alan arkadaş nasıl ve kaynaklardan çalıştın.matematik beni çok zorluyor.netten hangi video tavsiye edersiniz mesela
 
Yukarı Alt