• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

alf multi çok amaçlı buharlı temizlik makinası ?

1uskdr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
6
2
slm ben yeni katıldım.Buharlı temizlikle ilgili yazıları okudum. kendi araştırmalarım :
ARÇELİK (veya BEKO ikisi aynı) BUHARİKA da var.(aşağıdakilerden farkı tuvalet fırçası şeklinde bir aparat, birde uzun-mandallı-üçgen uçlu aparat {koltukta kullanılmış bir resmi var} bu üçgen ucun küçüğü de alf multi de var. )
FAKİR JAWS,ALF MULTİ ve ARÇELİK BUHARİKA arasında = fiyatıyla-aparatıyla en uygunu arçelik AMA tek dezavantajı tekerleği yok.Fiyatı da 174tl civarı. Tekerlek de yükü hafifletiyor, peşinden geliyor.Yoksa bu makinalar hafif değil 6 kilo birde bir litre su koyunca zamanla omuz çöküyor.denendi.

FAKİR JAWS ile ALF MULTİ ( ikisi de tekerlekli, alf'in tekerleği sabit, fakir üzerine oturtulan tekerlekli aparat veriyor) arasında bence kayda değer farkları

küçük fırça ve bezi avuç içi kadar gibi koltuk için,bezini takıp fırın ve bulaşık makinasının yüzleri-aynalar için ideal boyutta (jaws da yok.)(bence gerekli)
geniş dikdortgen yer aparatı (multi de yok) (ıslak zemin) yer silme en çok kullanılan özellik

fiyat civarı (multi 224 tl) (jaws 350 )
bu arada ben de henüz almadım

Son düzenleme:

_nurbanu_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
9.341
4.646
slm ben yeni katıldım.Buharlı temizlikle ilgili yazıları okudum. kendi araştırmalarım :
ARÇELİK (veya BEKO ikisi aynı) BUHARİKA da var.(aşağıdakilerden farkı tuvalet fırçası şeklinde bir aparat, birde uzun-mandallı-üçgen uçlu aparat {koltukta kullanılmış bir resmi var} bu üçgen ucun küçüğü de alf multi de var. )
FAKİR JAWS,ALF MULTİ ve ARÇELİK BUHARİKA arasında = fiyatıyla-aparatıyla en uygunu arçelik AMA tek dezavantajı tekerleği yok.Fiyatı da 174tl civarı. Tekerlek de yükü hafifletiyor, peşinden geliyor.Yoksa bu makinalar hafif değil 6 kilo birde bir litre su koyunca zamanla omuz çöküyor.denendi.

FAKİR JAWS ile ALF MULTİ ( ikisi de tekerlekli, alf'in tekerleği sabit, fakir üzerine oturtulan tekerlekli aparat veriyor) arasında bence kayda değer farkları

küçük fırça ve bezi avuç içi kadar gibi koltuk için,bezini takıp fırın ve bulaşık makinasının yüzleri-aynalar için ideal boyutta (jaws da yok.)(bence gerekli)
geniş dikdortgen yer aparatı (multi de yok) (ıslak zemin) yer silme en çok kullanılan özellik

fiyat civarı (multi 224 tl) (jaws 350 )
bu arada ben de henüz almadım
Markaları karıştırmıyorsam eğer, alf tek baslıklı ve dönmüyor.fakir ise üçgen , kare gibi çeşitli başlıklara sahip.kullanımı daha fonksiyonel. Zaten daha çok fakir satıliyormuş.alfda önden buhar üflüyormuş arkadan başlıgı geliyormuş silmeye.satıcı kadın önermedi hiç.bu arada ben de almadım.emin olamadım.

fatom43

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2014
206
87
Bende buradaki yorumlara göre alf multi aldım iki defa kullandım duvar silmesi ders araları yer silmesi güzel camlarda kullanamadım çünkü çok sulu bırakıyor birde camın arka tarafı nasıl silinecek ki var mi camın arkasını silen arkadaşlar birde hali nasıl siliniyor hali silerken de ucuna bez takıyor musunuz yaklaşık tam sonra silmiyor ki zaten açıkçası çok hevesle aldım beklediğinin altında ama işi kolaylaştırıyor bu da bir gerçek birde elektrk ne kadar yakiyor tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

1uskdr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
6
2
Markaları karıştırmıyorsam eğer, alf tek baslıklı ve dönmüyor.fakir ise üçgen , kare gibi çeşitli başlıklara sahip.kullanımı daha fonksiyonel. Zaten daha çok fakir satıliyormuş.alfda önden buhar üflüyormuş arkadan başlıgı geliyormuş silmeye.satıcı kadın önermedi hiç.bu arada ben de almadım.emin olamadım.

1uskdr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
6
2
Sizin dediğiniz alf in hero modeli ile fakir in steam mop modeli bunlar tek amaçlı sadece yer için.Ben cok fonksiyonlu (mutfak,banyo,cam,duvar,..) olan alf in multi modeli ile fakir in jaws modelini araştırdım,

1uskdr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
6
2
Bende buradaki yorumlara göre alf multi aldım iki defa kullandım duvar silmesi ders araları yer silmesi güzel camlarda kullanamadım çünkü çok sulu bırakıyor birde camın arka tarafı nasıl silinecek ki var mi camın arkasını silen arkadaşlar birde hali nasıl siliniyor hali silerken de ucuna bez takıyor musunuz yaklaşık tam sonra silmiyor ki zaten açıkçası çok hevesle aldım beklediğinin altında ama işi kolaylaştırıyor bu da bir gerçek birde elektrk ne kadar yakiyor tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

_nurbanu_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
9.341
4.646
Sizin dediğiniz alf in hero modeli ile fakir in steam mop modeli bunlar tek amaçlı sadece yer için.Ben cok fonksiyonlu (mutfak,banyo,cam,duvar,..) olan alf in multi modeli ile fakir in jaws modelini araştırdım,
Aa öyle çeşitleri de mi var? Ben Mediamrkte sormuştum. Orda yoktu demek ki çeşitleri.

1uskdr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
6
2
Kipa da sunny marka mop aldım,40 tl.şu h20 tipinde, annem deki plastik sandelyedeki is gitti,tertemiz oldu.ben o is gitsin diye cif yapardım, pril yapardım,vs yinede çıkmazdı,buharlı temizlik güzelmis Ama kolumda derman kalmadı. Öyle hantal ki! Annem cok beğendiği için hediye ettik,
Bahsettiğim fakir jaws,alf multi ve arçelik buharika ya yakından baktım,jaws çok büyük birde omuzda taşınacak gibi değil,arçelik de 3,5 bar mış,oda daha önce dediğim gibi tekerleksiz olduğundan çok ağır oluyor ve geriye alf multi kaliyor. Sonunda karar verdim veee ALF MULTI ALDIM.....Kargom bugün geldi, hafta sonu %5 indirim ile 208 tl. Ücretsiz kargo ile geldi,şimdilik sadece yer sildim,daha önce dediğim gibi dikdörtgen yer aparati olsaymiş iyi olurdu,bu fırçali aparatlara bence gerek yok,çünkü toz çekme özelliği yok,mutlaka bez olamali ki kirleri alsın,
Multi alacaklar i için söylüyorum,hali kaydırma aparati taktıktan sonra bez takılınca kayganlik rahatlıyor. Diğer aparatlarini kullandıkça bilgilerinize sunacagim

Saygılar......

Yukarı Alt