aysesahra

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.261
Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Hele o gül öyle olur mu diyip sipariş vermek ne akla hizmet bilemiyorum....

Ya tutarsa ?

İçinizde oradan tohum alıp sonuç alan var mı ?

Eki Görüntüle 2244513 Eki Görüntüle 2244514 Eki Görüntüle 2244515 Eki Görüntüle 2244516 Eki Görüntüle 2244517 Eki Görüntüle 2244518 Eki Görüntüle 2244519 Eki Görüntüle 2244520
Yeşil mavi ve ortadaki gül hariç hepsinden var bende...sarı bordo olan ve iç yaprakları kırmızı dış yaprakları beyaz olanda ...tohumdan yetiştirmek güllerde nerdeyse imkansız çok sabır istiyor...fide olarak yurtdışından geldiğinde gümrük sorun çıkartıyor..kendi güllerimden çelik üretip yollarsam bir yılını alır patron..resim yükleyemedim bir türlü..

capella79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.776
bile bile lades veya umut var ya .... Hatta eşimle dalga geçiyordum yahu o ağaç tohumdan çıkar mı ? Meşe sincaplar sayesinde aslında tohumdan büyüyen bir ağaç ama diğerleri aklıma yatmamıştı...

deneye yanıla olacak artık : )

Yalova da buraya gelirken yol üstünde aslında dediğiniz gibi geçerken arabayı doldurup gelebilirim aklımda o ama evi yeni yerleştirdiğimiz için şu ara sürekli eşya taşıma modundayım. Bundan sonra artık...
Yalova'da yol üstündekileri es geçin. ÖZELLIKLE Yalova Kurtköy dedim...Ben de on senedır evımın bahcesı sayesınde deneye yanıla çok sey ögrendım. Yalova'dakı yol üstundekı seracıların cogu Kurtköy'den alıp ıkı katına satıyorlar. Ama bıraz daha yolun altında kalan seralarda uyguna fıdeler alınabılıyor. Bıraz sabır,bıraz arastırma ısı...On sene önce tüm dıkenlı agacları çam zannederdım ühü....şimdi gören ziraat muhendısımısın dıyor:)

Bursa Kestel'de Alman Kordes Roses firmasının sertıfıkalı gullerını uretıp,toptan ve perakende yurtdısına satan Ekerler Roses adında"onaylı bır acentesı" var. Oncelerı gül marketı dıye sıtelerınden arayıp gul almak ıstedıgmde ellerınde olmadıgını soyledıklerınde "amma da yalan ha,ne alaka,yoksa dolandırıcı mı bunlar" demıstm....Sonra yabancı sıtelerde gezerken Bulgarıstan'da bazı kısılerın Ekerler Roses'ı arayıp yarı Turkçe-yarı Ingılızce Kordes gullerınden sıparıs vermeye calıstıklarını okuyunca ve Kordes'ın ana sayfasında Ekerler'ın de dıspırıturlerı oldugunu gorunce vayyyy dedım....Meger sıstemlerı cok farklıymıs,yaz basında ıstedıgınız gullerden sıparıs verıp ayırtıyorsunuz Kasım ayından sonra "çıplak köklü" olarak,ucretını odedıkten sonra sıze gönderıyorlar....Yanı canının ıstedıgı her an sıparıs veremıyorsn kı oradan aldıgım cok gulum var....Yurtdısından gül getirip gumruge takılma sorunu yuzunden delırecek konuma gelmıstm bır ara. Yurtdısından hangı satıcıya yazsam Tc'ye gonderemedıklerını soyledıler kı o zaman Paypal de vardı....Ama delı gıbı ararken Tantau'nun Turkıye'de uretım yapan bır fırmasını buldm. Telefonla konustgmda gonderemedıklerını ama ıstersem Sakarya Akyazı'da bır uretım tesıslerı oldugunu soylemıslerdı. 4 yıl once orayı buldum:halay:Bırkac ay sonra tekrar gıdınce adamlar satıcı vs. oldugumu zannedıp fazla fazla fıyat bıcınce hadı oıradan dedım....Halbukı basında ne bekleyen...ne ılgılenen.....Bahcemden bırkac resım...Ama gercekten cok az kısmı:)
2246399
2246400
2246401
2246402
2246403

Son düzenleme:

Mavi95

12/3/19 Bşl:91 güncel :76.5 Hdf:69 Boy :176
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.810
Ben gül tohumu aldim olmadı ya da ben beceremedim bilemiyorum

ladymadyninablasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.013
bile bile lades veya umut var ya .... Hatta eşimle dalga geçiyordum yahu o ağaç tohumdan çıkar mı ? Meşe sincaplar sayesinde aslında tohumdan büyüyen bir ağaç ama diğerleri aklıma yatmamıştı...

deneye yanıla olacak artık : )

Yalova da buraya gelirken yol üstünde aslında dediğiniz gibi geçerken arabayı doldurup gelebilirim aklımda o ama evi yeni yerleştirdiğimiz için şu ara sürekli eşya taşıma modundayım. Bundan sonra artık...
agaclar nete bir uğra derim. Yeni bahçe yapanlar deneyimlerini paylaşıyor.

FallenAngel

Cahildim Dünya'nın rengine kandım..
Pro Üye
Emoji Skoru
9.336
Yeteri kadar yerim olsa bende yetiştirmek çok istiyorum ablacım 😊 bir ara annemin çatısına sebze, meyve ektim çok güzeldi onlarla uğraşmak ama bitti malesef 😑
ah canım benımde balkonum var işte birde iş yerim müsait :)
annemlerin evi bahçeli müstakil ağaç kısmını orada yapıyorum saksı çiçeklerini evde :)

you are my sunshine

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Ben de aldım pek birşey çıkmıyor ama insan yine de merak ediyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-11-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tunavy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
103
Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Hele o gül öyle olur mu diyip sipariş vermek ne akla hizmet bilemiyorum....

Ya tutarsa ?

İçinizde oradan tohum alıp sonuç alan var mı ?

Eki Görüntüle 2244513 Eki Görüntüle 2244514 Eki Görüntüle 2244515 Eki Görüntüle 2244516 Eki Görüntüle 2244517 Eki Görüntüle 2244518 Eki Görüntüle 2244519 Eki Görüntüle 2244520
malesef hep bazısı bildiğim bazısı bilmediğim ot ve ısırgan çıktı.Bir sürü tohum getirtmiştim.Sardunyalar bile çıkmadı.

tashrali

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Ben de epey aldım gecen sene ama hıc cımlenen olmadı :KK43:

FallenAngel

Cahildim Dünya'nın rengine kandım..
Pro Üye
Emoji Skoru
9.336
Kazen Kazen abi bakkkkk nilüferlerimin son hali