Almanyada yasayanlar ve yalniz kalanlar

eylul2008

MELEGİM GEL ARTIK
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2011
201
0
Almanyada yasayanlar...yalnız kalanlar....
Ben almanyaya geleli bir yil oldu ne buradaki insanlara nede hicbir seyine alisamadim kendimi okadar yalniz hissediyorum ki saatlerce telefon konusmalari bile beni mutlu etmiyor...birde insanin esiyle arasinda biraz sorunlar olunca hepten dörtduvar arasinda sikismis kalmis hissediyorsun....istanbul gibi metropol birsehirden gelip isimi cevremi ailemi ugruna feda ettigim insan beni dörtduvar arasina sikistirip birakti.........buraya gelip yalniz kalan kisilerle konusmak istiyorum sizlerde bu ve benzer bir durumdaysaniz lütfen yazisalim burada cevre edinmek istiyorum

havva41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2011
42
0
Almanya'da yaşamıyorum şuan ama eşim orda bende vizemi bekliyorum.

mesajın dikkatimi çekti hiç akraban felan yok sanırım.bu arada neresindesin Almanya'nın?

beril040

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2011
1.252
8
Güzelim bu sana yazdigim ucuncu mesajim.Konunu tasimis herhalde moderatörler.Neresindesin.Bende ayni senin gibi yeni geldim uc sene oldu.isimi biraktim.ayni zorluklari cektim.

eylul2008

MELEGİM GEL ARTIK
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2011
201
0
malesef burda hic kimsem yok bence nekadar seversen sev birdaha düsün hicbirzaman ikinci bir sansin olmayacak burasi disardan anlatildigi gibi tozpembe biryer asla ve asla degil özellikle yillar öncesinden gelmis türkleri görünce cok sasirmistim hic kendilerini gelistirememis geldikleri gibi kalmis bircok türk var okulda bile ögretmen sen türk degilsin benzemiyorsun dediginde hayir ben türküm ve türkiyede hep böyle oldukca modern iyi insanlar var asil burdakiler türk degil demistim

havva41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2011
42
0
önemli değil canım,bende yeniyim burda yazdığım mesajları kimi zaman göremiyorum.

hoş bende heryerini biliyomuş gibi soruyorum bilgiğim bi kaç yer var zaten bende nasip olursa Bonn'a gelicem,türklerin en fazla olduğu yer sanırım.
ama sen pişmansın bu dikkatimi çekti,gurbetlik gerçekten zor ben bunu öğrencilikten biliyorum avusturalya'da kalmıştım.şunu biliyorum ki,yurtışındaki türkler türkiyedekilerden çok farklı.

en azından orda gurbetlik çekerken en önemlisi eşinin destek olması bu desteğide göremessek :KK43:( vay halimize...sen neler yapıyosun orda evde misin çalışıyomusun?

eylul2008

MELEGİM GEL ARTIK
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2011
201
0
esimle cok severek ikiyil aradan sonra evlendik ve vize okul dil problemi derken bircok sikintinin ustesinden gelmeyi basardik ama daha evliligimizin 1.yilinda butun taslar oynamaya basladi ne yapacagimi da bilmiyorum acikcasi..........burda ise girmek calismak zor
türkiyede iyi bir isim varken meslegimin zirvesine ulasmisken burda temizlige gitmek yada bir restoranda bulasikcilik yapmak bana göre degil acikcasi....gördügüm kadariyla butun turkler burda genelde temizlik isinde calisiyorlar...
bir ise girmek icin cok iyi almanca bilmen sart

eylul2008

MELEGİM GEL ARTIK
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2011
201
0
Güzelim bu sana yazdigim ucuncu mesajim.Konunu tasimis herhalde moderatörler.Neresindesin.Bende ayni senin gibi yeni geldim uc sene oldu.isimi biraktim.ayni zorluklari cektim.
üyeligin kisa bir süre önce acildigi icin özel mesaj gönderilemiyormus o yüzen cvp yazamadim benim daha biryil oldu ama ben pes etmek üzereyim....

beril040

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2011
1.252
8
pes etme.Cok zor biliyorum.Ama sirf bu yüzden ayrilan bir sürü insan var.Ama genelde erkeler icin daha büüyük bir sorun oluyor.kadin olmak aslinda bir avantaj.Cocuk oluyor cocuk okul kindergarten falan derken cevren genisliyor.benim burada üniversite mezunu arkadasim bile var.Onunda esi mesela alisamadi ve ayrildilar.Ilk bir sene cildiracak gibiydim.sonradan sonradan gelisti.Ben de köln!deyim.beimde bir kizim var.Zamanla ehliyet aldim cevrem gelisti ve birazcik birazcik alistim.Ama türkiye özlemi asla bitmiyor.buradaki türklerin hicbirisi burasini sevmiyor.Ne hikmetse bi tek benm esim seviyor.12 yillik evliligim bitiyordu neredeyse.ma pozitiflik gerekiyor.

Turkiyem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2011
560
8
selam kizlar sakin pes etmeyin bende yurt disindayim 11 yil oldu baslarda sizin gibi dusunuyordum aglamktan gozlerime kan doluyordu,suan cocuklarm var alistim bende buralara biraz dilimi gelistirdim hemen bi is buldum calisiyorum arkadas cevre edindim,emin olunki sizde aisacaksiniz sadece biraz sabir :))

Yukarı Alt