Alt masurayı almıyor

buket-26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2007
3.228
324
41
Singer marka dikiş makinem annemdeydi evime getirdim bir heves dikişe başlayacam :))
İlk denemelerimde biraz dikiyordu. sonra alt masuradaki ipi almamaya başladı. makine çalışıyor üst ipliği alıyor ama alt ipliği almıyor. anlayan birisi varsa bilgi verebilirmi acaba. zaten nakış plakalarıyla dikmeyi de birtürlü beceremedim :KK43:(

seren1077

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
217
15
Singer marka dikiş makinem annemdeydi evime getirdim bir heves dikişe başlayacam :))
İlk denemelerimde biraz dikiyordu. sonra alt masuradaki ipi almamaya başladı. makine çalışıyor üst ipliği alıyor ama alt ipliği almıyor. anlayan birisi varsa bilgi verebilirmi acaba. zaten nakış plakalarıyla dikmeyi de birtürlü beceremedim :KK43:(

bende senin gibi annemden getirdim dikiş makinasını. günlerce uğraştım inan hevesle.. darısı başına artık bir çırak kadar olabildim yanii :)) nakış plakalarına geçemedim henüz gerçi ama :)) neyse.. canım bak şimdi, önce alt makaranın ipinin geçiş yönü var önden yana doğru. kitapçığın varsa oradanda bak. sonraa, iğneni elinle içeri indir yavaşça , yukarı doğru gelecekmi diye bak ipe. bir tığ, iğne yardımıyla çek yukarı. en son sana söyleyebileceğim tek şey var , masurayı çevir tekrar tekrar dene ipin geliş yönü ters olabilir. hadi bakalım kolay gelsin, umarım yardımcı olmuşumdur. sevgiler..

modelist

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2009
32
0

canım masuradan ipi alamıyorsa sıkıntı üstten gelen iptedir.ip geçişinin doğru olup olmadığını ve tansiyon ayarlarını kontrol et.

smy28

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2013
20
1
30
Arkadaslar ayni sorunu yasiyorum sorunun cozumu nedir acaba nasil duzeldi dediklerinizi hepsi normal terslik yok neden calisipta dikis dikmiyor alt ipi almiyor

iskenderun31

hayat bir sahne..insanlar sahnedeler..
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2014
1.465
606
benimkide böyle oluyor yalnız şöyle..masura makine markasının modelinin orijinali olacak..sahte olmayacak..

smy28

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2013
20
1
30
Yeni aldi herseyi orjinal dikerken altina ip toplad durdurdum makinayi tekrar dikmeye calistim dikmiyor herseyini yaptimm olmuyor

ezel90

İnanmak başarmanın yarısıdır -_-
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2013
487
115
30

Mrb canim cozebildinmi sorunu,ayni problemi yasiyorm yapamadim bir turlu

ezel90

İnanmak başarmanın yarısıdır -_-
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2013
487
115
30
Arkadaslar ayni sorunu yasiyorum sorunun cozumu nedir acaba nasil duzeldi dediklerinizi hepsi normal terslik yok neden calisipta dikis dikmiyor alt ipi almiyor

Mrb canim cozebildinmi sorunu,ayni problemi yasiyorm yapamadim bir turlu

Mudeyyine

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
2
0
27
Sabahtan beri bu youtube senin bu sayfa benim her yerden baktım, tüm söylenenleri harfiyen uyguladım ama yinede olmuyor olmuyor olmuyordu; İğne aşağıdan mazurenin ipini yukarı alıp gelmiyordu. En son fabrikasyon hatası var sanırım demiştim ki saatlerce uğraşma sonunda eşim kullanım klavuzunda geçen 'iğnedeki ipi sol elinizde yukarıda tutun' ibaresini gördü... Sonuç problem çözüldü. Sırf böyle bir problem yaşayan benim gibi sayfa sayfa dolaşırda buraya da bakarsa diye girip yazdım. Hiç bir yerde de bu ayrıntıya dikkat çekilmiyor. Belki sizde benim yaptığım hatayı yapiyorsunuzdur ☺️