• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Altın biriktirmeye başlıyoruzz

kahvemsi mutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
12.899
50.558
Kocam bugun evde
16.00 de gitcek
Suan evde arkeolojik kazı yapıyor
Benim dolabımın sürgüsü bozuldu yine dün.
Benim taraf ama haberi yoktı.
Diyoki senin tarafın sürgüsü bozulmus onu yaptm🤣
Sen ne aradın ki benim tarafta dedim.
Zor kapanıyor sürtüyordu yukardan,acması da zor cünkü.
Kocam sok😂
Gecen sefer hurcn icinde zula gördü ya,safım orda bıraktım sanıyor acıp izlicek zaar🤣
Evi dagıtma dedim.
Anladı o zula bende🤣
Zulayi niye evde bırakıyorsun canım,
Koy az bir miktar eve gerisini yok et kimse bilmesin

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
17.176
39.082
33
Zulayi niye evde bırakıyorsun canım,
Koy az bir miktar eve gerisini yok et kimse bilmesin
Kasa kirası icin gitcem fırsat olunca
Henüz cok bisey yok ya takı yastıguna asıyrom kızın.
Ama kiralamam lazım ceyrekler haric 3 bilezik var ikisi kızın.
Künyesi var.
Onlar giderse cok üzülürüm😔

kahvemsi mutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
12.899
50.558
Bugün esim yine soklarda
Doktorla konuşturken saat 9da ödeme yaparım ona göre başlayalım tedaviye bugün,
Bir daha git gel yapmayalım dedim.
Adamın gözler yerinden çıktı.
Bir saat var daha dedi doktor, siz herseyi hazırlayın ben iki dakikada EFT yaparım dedim.
Eşim diyorki kredi mi alıyorsun yok dedim ben dün plan yaptım, böyle birşey ile karşılaşacağımızı biliyordum, kredilere baktım ama altın da yüksek elimdeki bu rakamı karşılamaya yetiyor.
Zaten ev kredisi ve diğer tedaviden devam eden bireysel kredi var yeni bir borca gerek yok ben altın vereceğim, sen de altın olarak ileride yerine koyarsın dedim.
Hastanenin ödemeyi yaptım, eşimi seansa aldılar, eczaneye gittim kendi ilaçlarımı aldım.
Bayramda olmayan ilaç yine yok, onu sipariş verdim evin ordaki eczaneye yollayacaklar.
Yalniz ilaçlara da çok zam gelmiş herşey gibi

kahvemsi mutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
12.899
50.558
Kasa kirası icin gitcem fırsat olunca
Henüz cok bisey yok ya takı yastıguna asıyrom kızın.
Ama kiralamam lazım ceyrekler haric 3 bilezik var ikisi kızın.
Künyesi var.
Onlar giderse cok üzülürüm😔
Allah korusun gitmez iyi sakla.
Kasa kirası fazlaysa eğer, bankalar altın günü yapıp hesaba altın olarak atıyor ya belki öyle birşey olur. Ben hep hesaptan aliyordum saklama derdi yok diye

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.483
42.813
Kocam bugun evde
16.00 de gitcek
Suan evde arkeolojik kazı yapıyor
Benim dolabımın sürgüsü bozuldu yine dün.
Benim taraf ama haberi yoktı.
Diyoki senin tarafın sürgüsü bozulmus onu yaptm🤣
Sen ne aradın ki benim tarafta dedim.
Zor kapanıyor sürtüyordu yukardan,acması da zor cünkü.
Kocam sok😂
Gecen sefer hurcn icinde zula gördü ya,safım orda bıraktım sanıyor acıp izlicek zaar🤣
Evi dagıtma dedim.
Anladı o zula bende🤣
Allah'ım 😱
Senin tarafinda ne işi varmış ki ,sorsaydin keşke sıcağı sıcağına.
Sen zulayi hesabinda biriktirsen daha mi iyi olur acaba veya kasada.

WhiteWings

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
1.308
2.774
Kızlar bişey sorucam, yaklaşık 10 bin liralık altın var kızıma hediye gelen ev kredisinin 9 taksitini ödedik daha internetteki hesaplara göre 18 bin lira gibi bir karımız oluyor. 1 yıl kısalıyor süresi. Bozdurup ara ödeme yapsam mı bilemedim. Altın sürekli artıyor.???
Ben ara ödeme yapmayı daha karlı buluyorum.
Altından her zaman kar edilir ama kredi faizi aynı kalmıyor, banka önce faizlerini alıyor.

Asmin75

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2013
2.836
12.712
30
Bu sene çok sıkıntılı oldu bizim için ama sağlıktan önemli birşey yok tabi.
Elimdekiler azalınca tedirgin oluyorum ister istemez, malum özel sektordeyiz covid mahfetti bizi, ekstra bir durum çıkarsa çok sıkıntı cekeriz
canim cok gecmis olsun! Ne kadar pahali tedavi ya!

minikkoala

sokaklar şöyleymiş, ağaçlar böyleymiş.
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2012
753
3.134
nasılsın şimdi canım 😘
Geçmiş olsun canım iyi misin
teşekkür ederim cnm🥰
geçmiş olsun cnm Nasil oldun

Kendisi alırsa benden faydalanamaz🤣
Özellikle ben almalı ben odemeliyim
Geçmiş olsun koala kaçıncı haftadasin ki sanci oldu cnm
Kızçeler çok teşekkür ederim, eksik olmayın :dua: :dua: :dua:

Tuttum içimde doğurmadım çok şükür 😁 karamelli_turta karamelli_turta turtam 29 haftadayım ya, kötü bir deneyimdi gerçekten.

K kahvemsi mutluluk çok geçmiş olaun canım, kaygında haklısın ama hem sen yerine koyarsın hem de geörekten her şeyin başı sağlık. Ft çok iyi gelecektir havalar da sıcak 💜

Asmin75

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2013
2.836
12.712
30
Kızçeler çok teşekkür ederim, eksik olmayın :dua: :dua: :dua:

Tuttum içimde doğurmadım çok şükür 😁 karamelli_turta karamelli_turta turtam 29 haftadayım ya, kötü bir deneyimdi gerçekten.

K kahvemsi mutluluk çok geçmiş olaun canım, kaygında haklısın ama hem sen yerine koyarsın hem de geörekten her şeyin başı sağlık. Ft çok iyi gelecektir havalar da sıcak 💜
canim yorma kendini, dinlen bil bol. Insallah tam gününde gelir. 🧿🧿🧿

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.483
42.813
Kızlar bişey sorucam, yaklaşık 10 bin liralık altın var kızıma hediye gelen ev kredisinin 9 taksitini ödedik daha internetteki hesaplara göre 18 bin lira gibi bir karımız oluyor. 1 yıl kısalıyor süresi. Bozdurup ara ödeme yapsam mı bilemedim. Altın sürekli artıyor.???
Bu 10binlik altin dışında başka birikiminiz yoksa şu an,bozdurmayin kalsin derim.
Ama ev kredisi yeni başlamış güzel düşer faiz :)
Benim ilk ara ödeme miktarım 5.500 tl idi.
Müşteri temsilcisinin bu parayi görünce hafif burun kivirdigini bile hissetmiştim ama bu miktar geçen yıl 12 ay ödemeyi düşürdü.
Kesinlikle kucumsememek lâzım hiçbir parayı.

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.483
42.813
Bugün esim yine soklarda
Doktorla konuşturken saat 9da ödeme yaparım ona göre başlayalım tedaviye bugün,
Bir daha git gel yapmayalım dedim.
Adamın gözler yerinden çıktı.
Bir saat var daha dedi doktor, siz herseyi hazırlayın ben iki dakikada EFT yaparım dedim.
Eşim diyorki kredi mi alıyorsun yok dedim ben dün plan yaptım, böyle birşey ile karşılaşacağımızı biliyordum, kredilere baktım ama altın da yüksek elimdeki bu rakamı karşılamaya yetiyor.
Zaten ev kredisi ve diğer tedaviden devam eden bireysel kredi var yeni bir borca gerek yok ben altın vereceğim, sen de altın olarak ileride yerine koyarsın dedim.
Hastanenin ödemeyi yaptım, eşimi seansa aldılar, eczaneye gittim kendi ilaçlarımı aldım.
Bayramda olmayan ilaç yine yok, onu sipariş verdim evin ordaki eczaneye yollayacaklar.
Yalniz ilaçlara da çok zam gelmiş herşey gibi
Enişte beyi yine sasirtmissin cnm 😀

darklove

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2011
85
173
Grubu sürekli takip ediyorum ama hiç bildirim yapmadım. Geçen ay 20 bin lira kredi çektim ıvır zıvır işlere gitti yarısı ödediğim bir kredi vardı onu kapattım kalan 10.993 liraya altın aldım bu gün yine 350 liralık aldım toplam 28,67 gram altınım var şu an. 395 den almıştım altını. yaklaşık 4 aylık taksidini çıkardı.5300 lira maaş 2498 lira ev kredisi ile beraber aylık sabit 3000 lira ödemem var evin masrafları faturalar mutfak eşime ait ama ben eve giderken falan uğrayıp alıyorum bişeyler yine. 2 kızım var onların kıyafet bez vs ihtiyaçlarını internetten ben alıyorum. Geçen ay bankaya gittim aylık 300 liralık bireysel emeklilik yaptırayım diye işlemi yaptılar ama para hesaptan çekilmedi sordum 10-15 güne kadar olur dedi, yine olmadı.Bu bir işaret olabilir dedim her ay 350 liralık altın almaya karar verdim.
Çok karışık yazdım umarım anlaşılır olmuştur. Normalde çok alışveriş yapan bir insanım ama bu topik sayesinde ciddi azalttım sürekli tasarruf birikim vs düşünüyorum ama zaten ev kredisi ödüyorum kredi de ödüyorum üstüne. Parayı çocuklar ev için harcarım kendim için nadir alışveriş yaparım.Hediye almayı bişeyler ısmarlamayı severim. 2 çanta 2 ayakkabı 0 takı :) makyaj yapmam 5 yıllık bluz var üstümde şu an kilo alıp verdiğim için arada eskileri çıkardım.
Artık düzenli yazmaya çalışıcam umarım daha motive eder beni.

kahvemsi mutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
12.899
50.558
Grubu sürekli takip ediyorum ama hiç bildirim yapmadım. Geçen ay 20 bin lira kredi çektim ıvır zıvır işlere gitti yarısı ödediğim bir kredi vardı onu kapattım kalan 10.993 liraya altın aldım bu gün yine 350 liralık aldım toplam 28,67 gram altınım var şu an. 395 den almıştım altını. yaklaşık 4 aylık taksidini çıkardı.5300 lira maaş 2498 lira ev kredisi ile beraber aylık sabit 3000 lira ödemem var evin masrafları faturalar mutfak eşime ait ama ben eve giderken falan uğrayıp alıyorum bişeyler yine. 2 kızım var onların kıyafet bez vs ihtiyaçlarını internetten ben alıyorum. Geçen ay bankaya gittim aylık 300 liralık bireysel emeklilik yaptırayım diye işlemi yaptılar ama para hesaptan çekilmedi sordum 10-15 güne kadar olur dedi, yine olmadı.Bu bir işaret olabilir dedim her ay 350 liralık altın almaya karar verdim.
Çok karışık yazdım umarım anlaşılır olmuştur. Normalde çok alışveriş yapan bir insanım ama bu topik sayesinde ciddi azalttım sürekli tasarruf birikim vs düşünüyorum ama zaten ev kredisi ödüyorum kredi de ödüyorum üstüne. Parayı çocuklar ev için harcarım kendim için nadir alışveriş yaparım.Hediye almayı bişeyler ısmarlamayı severim. 2 çanta 2 ayakkabı 0 takı :) makyaj yapmam 5 yıllık bluz var üstümde şu an kilo alıp verdiğim için arada eskileri çıkardım.
Hoşgeldin aramiza

Thewitcher

HomeSweetHome
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
1.838
8.821
Hosgeldiniz

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.483
42.813
Hoşgeldiniz 🌺