• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Sonilmek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
486
531
29
Estağfurullah.
Yatirim tavsiyesi değildir(ytd)
Anliyorum umarım rahat rahat ödenir.
Bendee kredisi borcumuzu hep azaltma yolunda karar vermeye çalışıyorum.
Yarisi yada üçte biri ile altin alin yada siz bilirsiniz.
Yanlış yönlendirmek istemem ama altin uzun vadede hep yükseliyor.
Bende ayni şekilde düşünüyorum nasıl cesaret ettik de bu kadar borca girdik diye kendime kızıyorum birde mecburduk ev de güzel bir birikim diyorum.. Şuan için tek düşündüğüm elimden geldiğince ana parayı düşürüp ödemeyi azaltmak.. Ayrı bir yerde de her zaman ne olur olmaz diye altın birikimim olurr..😂

Sonilmek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
486
531
29
Yatırım yaparken kazanmak için risk almak gerekiyor ve altı ya da döviz her neyse bozmadigin sürece zararda değilsin
Ben de olsam senin gibi yapardım.
Ytd 🤣
Beni düşündüren de bu iste.. Ben hep birikim için aldım altını.. ilk defa kazanmak için almayı düşünüyorum acaba yanlış bir şey yaparsam korkusu var..Değer kazanacağına eminim aslında ama işte garip bir korku var..

kahvemsi mutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
12.915
50.638
Bende ayni şekilde düşünüyorum nasıl cesaret ettik de bu kadar borca girdik diye kendime kızıyorum birde mecburduk ev de güzel bir birikim diyorum.. Şuan için tek düşündüğüm elimden geldiğince ana parayı düşürüp ödemeyi azaltmak.. Ayrı bir yerde de her zaman ne olur olmaz diye altın birikimim olurr..😂
Tabiki ytd 🤣
Yatırım tavsiyesi vermek yasak onun için ytd kulanmak gerekiyor bu durumlarda.
Ben senin yerinde olsam 3e böler, TL altın ve USD alırdım. Yakında düzeltme olur o zaman mesela.
TL yi de vadeliye koyarım.
Her ay krediyi odeyecekmisim gibi elimden geldiğince de üstüne eklerim.
Fikriniz doğru, bir yıl biriktirip ilk ödemeyi ara ödeme ile başlamak ciddi faiz karı getirir.
Ama zaten çok düşük faiz ile kredi çektiğini göz önünde bulundurularak ve ödemelerin her ay sabit ama altinin her zaman yukselecegini gozununde bulundurarak bir değil iki yıl sonra yapacağın ara ödeme de sana yine kazandırır.
Son kararı sakin şekilde vermelisin, panik ya da baskı ile değil.

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.484
42.839
bugüne kadar 6 ay icinde hic kaybettirdi mi altin? Ben hic öyle büyük uzun düsüsler hatirlamiyorum
Uzun yillar önce yerinde 2 ileri 1 geri saymisligi var ama şu son 5 senedir ileri 8 geri 2-3 şeklinde 😀
Böyle borca hiç bulaşmayani biraz rahatsiz ediyor yüklü miktar olmasi sebebiyle.
Aynı hisleri bende yaşadım özellikle ilk ödemeler başladığında.
Tatil matil herşeyi iptal ettim o dönem 🤣
Ama iyiki diyorum öyle yapmasaydik borcun azalacağı yoktu.
Altin candir 😀

Sonilmek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
486
531
29
Tabiki ytd 🤣
Yatırım tavsiyesi vermek yasak onun için ytd kulanmak gerekiyor bu durumlarda.
Ben senin yerinde olsam 3e böler, TL altın ve USD alırdım. Yakında düzeltme olur o zaman mesela.
TL yi de vadeliye koyarım.
Her ay krediyi odeyecekmisim gibi elimden geldiğince de üstüne eklerim.
Fikriniz doğru, bir yıl biriktirip ilk ödemeyi ara ödeme ile başlamak ciddi faiz karı getirir.
Ama zaten çok düşük faiz ile kredi çektiğini göz önünde bulundurularak ve ödemelerin her ay sabit ama altinin her zaman yukselecegini gozununde bulundurarak bir değil iki yıl sonra yapacağın ara ödeme de sana yine kazandırır.
Son kararı sakin şekilde vermelisin, panik ya da baskı ile değil.
Evet bu fikir çok daha mantıklı haklısınız tabiki ytd😂 ama akıl akıldan üstündür diyelim çok mantıklı..

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.484
42.839
Beni düşündüren de bu iste.. Ben hep birikim için aldım altını.. ilk defa kazanmak için almayı düşünüyorum acaba yanlış bir şey yaparsam korkusu var..Değer kazanacağına eminim aslında ama işte garip bir korku var..
Asla risk alamam diyorsan da tl de bekle 😀

Sonilmek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
486
531
29
Uzun yillar önce yerinde 2 ileri 1 geri saymisligi var ama şu son 5 senedir ileri 8 geri 2-3 şeklinde 😀

Böyle borca hiç bulaşmayani biraz rahatsiz ediyor yüklü miktar olmasi sebebiyle.
Aynı hisleri bende yaşadım özellikle ilk ödemeler başladığında.
Tatil matil herşeyi iptal ettim o dönem 🤣
Ama iyiki diyorum öyle yapmasaydik borcun azalacağı yoktu.
Altin candir 😀
Evet şuan bende aynı durumdayım neyi nerden kisabilirim nasıl daha çok ödeme yapıp rahatlayabilirim diye düşünüyorum😂😂 oğlumuz küçükken borcu hafifletmeliyiz ki istediklerine eğitimine çok rahat yetebilelim..

WhiteWings

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
1.308
2.774
Ben meselâ ekimden itibaten altina dönüş yapacağım bir miktar, kesin karar verdim 😀
Uzun vadeli birikim araci olarak görüyordum ama kisa vadede de değeri düşmüyor.
Tl yerinde sayiyor.
Altın gördüğü yeri asla unutmaz :super:
Kısa vadede bile ciddi kazançlar sağlıyor tabi sıkı takipçi olmak gerek vede sakin, sabırlı :kahve:
Tabii ki de ytd :KK70:

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.484
42.839
Kısa vadede bile ciddi kazançlar sağlıyor tabi sıkı takipçi olmak gerek vede sakin, sabırlı :kahve:
Şu an ederinin altina düşmez diyorsun doğru her zaman da öyle oldu :KK52:
Ama tutmayan tek kriterim ben sabırsız bir koç burcu kadınıyım :KK48:

Mintimint

Amentü Billahi👆
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2020
807
1.378
Eğer olurda altın düşerse eşimin dilinden kurtulamam.. Benim kendi birikimim hep altın olmuştur hiç de zarar etmedim ama kısa vade ve piyasalardaki dengesizlik beni düşündürüyor.. Birde daha da ne kadar çıkabilir daha fazla yükselmez dedikçe yükseldi..
Zayen şu eşlerin dırdırı olmasa bide + onların sitresi
Iyi cesaret 6 ay.
Ama kazandirmasa da batırmayacagi bir gerçek.
Ytd
Yani benim düşüncem hiç ummuyorum ki 6 ay da bile olsa zarar ettirsin. 1 ay ya oldu ya olmadı kalın bi bilezik aldım düşünün maşallah şimdiden hesaplıyorum 2.200 karda çıkıyorum

WhiteWings

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
1.308
2.774
Şu an ederinin altina düşmez diyorsun doğru her zaman da öyle oldu :KK52:
Ama tutmayan tek kriterim ben sabırsız bir koç burcu kadınıyım :KK48:
Sabırsızlık kötü zararlar hep böyle oluyor bir anda panik ve hop bozuldu altınlar :KK48:
Bir müdahale olacaktır mutlaka ama öncekiler gibi yine yerine gelecektir :KK48:
ytd
Zayen şu eşlerin dırdırı olmasa bide + onların sitresi

Ytd
Yani benim düşüncem hiç ummuyorum ki 6 ay da bile olsa zarar ettirsin. 1 ay ya oldu ya olmadı kalın bi bilezik aldım düşünün maşallah şimdiden hesaplıyorum 2.200 karda çıkıyorum
Katılıyorum sene başında aldığım gramlar neredeyse x2 olacak :KK37: