• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Asmin75

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2013
2.836
12.717
30
adamla bi dolasalim dedim 30€ dan omdum 😂😂😂 cocuk gibi aciktimda aciktim diye tutdurdu 😂 neyse bende bi cocktail ictim 😄😄😄

Otururken karar verdik yeni evin mutfagi ni, koltugunu, gardolabini hepsini taksitle alcaz. 4000€ limit de araba icin koyduk. böylece elimizde bi 4000€ kalcak tasindiktan sonra. Birazda altin var, ana ona hic dokunmak istemiyoruz.

Benim isim eger devam ederse cok cabuk ve iyi birikim yapariz. Bakalim isyerim nasil devam edecek.
Zulami cikarmamaya karar verdim 🤪
Benim isim devam ederse, esimde yine ise girince sifir pesinatla tek odali ev almayida düsüne biliriz. Kira krediyi kapatacak sekilde. Kizim büyüyene kadar ödemesi biter, kira gelirinini onun egitimine kullanirim.

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.484
42.821
adamla bi dolasalim dedim 30€ dan omdum 😂😂😂 cocuk gibi aciktimda aciktim diye tutdurdu 😂 neyse bende bi cocktail ictim 😄😄😄

Otururken karar verdik yeni evin mutfagi ni, koltugunu, gardolabini hepsini taksitle alcaz. 4000€ limit de araba icin koyduk. böylece elimizde bi 4000€ kalcak tasindiktan sonra. Birazda altin var, ana ona hic dokunmak istemiyoruz.

Benim isim eger devam ederse cok cabuk ve iyi birikim yapariz. Bakalim isyerim nasil devam edecek.
Zulami cikarmamaya karar verdim 🤪
Benim isim devam ederse, esimde yine ise girince sifir pesinatla tek odali ev almayida düsüne biliriz. Kira krediyi kapatacak sekilde. Kizim büyüyene kadar ödemesi biter, kira gelirinini onun egitimine kullanirim.
Dışarıda yemek içmek yaramış asmin 😁
Ne güzel plânlar 😊
Umarim gerçek olsun cnm

Asmin75

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2013
2.836
12.717
30
Dışarıda yemek içmek yaramış asmin 😁
Ne güzel plânlar 😊
Umarim gerçek olsun cnm
biz aylelerimize, cevremize cok destek olduk son yillar canim. Kendimizden kisio herkese yetisdik. Helal hos olsun, ama artik birazda kendimizi ve kizimizi düsünmeliyiz dedik. Evlendikten sonra esim misal benim bekarlik evime tasindi. Biz ilk kez birlikte ev kurcaz misal. 😊 artik dedigim gibi birazda kendimizi, cocugumuzu düsünme vakti geldi.
Hem benimki kolay, güzel bir yemek yedirirken herseye ikna ede bilirsin 😂😂😂

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.484
42.821
biz aylelerimize, cevremize cok destek olduk son yillar canim. Kendimizden kisio herkese yetisdik. Helal hos olsun, ama artik birazda kendimizi ve kizimizi düsünmeliyiz dedik. Evlendikten sonra esim misal benim bekarlik evime tasindi. Biz ilk kez birlikte ev kurcaz misal. 😊 artik dedigim gibi birazda kendimizi, cocugumuzu düsünme vakti geldi.
Hem benimki kolay, güzel bir yemek yedirirken herseye ikna ede bilirsin 😂😂😂
Allah razi olsun sizden,hayirli evlatlarsiniz ne güzel.
Ama evlendik eş,çocuklar derken ayri birer aileyiz önce kendimizi düşünmeliyiz.

Mintimint

Amentü Billahi👆
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2020
807
1.378
Euro dan yana kullanıyorum bende oyumu :KK28:
Yok ya ben bugün karar verdim damlaya damlaya göl olur. Arada elimde olan parayla 10 ,10 euro ve dolar atacam. Senede 50 şer tane olsa da hiç olmamasından iyidir. Sonuçta altın alacak para herzaman kısmet olmuyor insana ne yani altın alamıcak kadar paramız olmasada ufaktan döviz yaparız :rapci:

klbk33

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2016
7.118
20.277
35
Bugün esim yine soklarda
Doktorla konuşturken saat 9da ödeme yaparım ona göre başlayalım tedaviye bugün,
Bir daha git gel yapmayalım dedim.
Adamın gözler yerinden çıktı.
Bir saat var daha dedi doktor, siz herseyi hazırlayın ben iki dakikada EFT yaparım dedim.
Eşim diyorki kredi mi alıyorsun yok dedim ben dün plan yaptım, böyle birşey ile karşılaşacağımızı biliyordum, kredilere baktım ama altın da yüksek elimdeki bu rakamı karşılamaya yetiyor.
Zaten ev kredisi ve diğer tedaviden devam eden bireysel kredi var yeni bir borca gerek yok ben altın vereceğim, sen de altın olarak ileride yerine koyarsın dedim.
Hastanenin ödemeyi yaptım, eşimi seansa aldılar, eczaneye gittim kendi ilaçlarımı aldım.
Bayramda olmayan ilaç yine yok, onu sipariş verdim evin ordaki eczaneye yollayacaklar.
Yalniz ilaçlara da çok zam gelmiş herşey gibi
Geçmiş olsun

klbk33

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2016
7.118
20.277
35
Allah korusun gitmez iyi sakla.
Kasa kirası fazlaysa eğer, bankalar altın günü yapıp hesaba altın olarak atıyor ya belki öyle birşey olur. Ben hep hesaptan aliyordum saklama derdi yok diye
Sanırım bu altın gününde vergi yoktur. :sus:

Azkullanilmiskaynanamvar

@kaynanadegilanne
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
7.593
15.197
😂 Azkullanilmiskaynanamvar Azkullanilmiskaynanamvar bize nickinizin hikayesini anlatın lütfen
10 yıllık evliyim.
6 yıl görüşmedim.
4 yıldır görüşüyorum o da senede 1-2
Yani gayet az kullanılmış, mesafeli, evinde sigara içilmemiş, kaza kaydı biraz var ( dizleri platinli ama koşturacak değilsiniz), bir evi var 600-700 bin eder, sağlıklı, dinç hepimizi gömer, sivri dilli, laf sokan yani kendini ifade eden tatlış birisi.
Tüm bakımı, kontrolü yapıldı, değişeni az (dişleri falan)

Pazarlık sünnettir, ciddiyseniz konuşalım.

yesa1

Bşlngç 59.8 güncel 50.7 hedef 48 boy 1.56
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
22.136
33.145
10 yıllık evliyim.
6 yıl görüşmedim.
Yani gayet az kullanılmış, mesafeli, evinde sigara içilmemiş, kaza kaydı biraz var ( dizleri platinli ama koşturacak değilsiniz), bir evi var 600-700 bin eder, sağlıklı, dinç hepimizi gömer, sivri dilli, laf sokan yani kendini ifade eden tatlış birisi.

Öluculer aramasın diye bitirseydin ahahahahajajajjaajha

Azkullanilmiskaynanamvar

@kaynanadegilanne
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
7.593
15.197
Ben etiket attim ama dönüş olmadi.
Ay dedim sonra turta, üyeleri dürtüp durma :KK70:
Bir miktar altınım vardı daha yükselmez deyip bozdum 2-3 gün önce, grubunuzu görünce gene bitim kanlandı, gözlerim sarı sarı bakar oldu ama çok memur zihniyetli bir fakirim, elde olandan da olmak istemiyorum, şöyle gizli gizli bir nabız ölçeyim derken yakalanmışım.

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
15.484
42.821
Bir miktar altınım vardı daha yükselmez deyip bozdum 2-3 gün önce, grubunuzu görünce gene bitim kanlandı, gözlerim sarı sarı bakar oldu ama çok memur zihniyetli bir fakirim, elde olandan da olmak istemiyorum, şöyle gizli gizli bir nabız ölçeyim derken yakalanmışım.
Hoşgeldiniz 😁
Kizlar hep söyler bana rahat birak arkadaşları diye :-)
Rahat duramiyorum ama sizin nick kahkaha attirdi bi süre bana.
Gerekliyse altin bende bozdururum.

Azkullanilmiskaynanamvar

@kaynanadegilanne
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
7.593
15.197
Hoşgeldiniz 😁
Kizlar hep söyler bana rahat birak arkadaşları diye :-)
Rahat duramiyorum ama sizin nick kahkaha attirdi bi süre bana.
Gerekliyse altin bende bozdururum.
Yok valla hiç gerekli değildi, baktım küçük enişte yükseliyor bilir kişi edasıyla "daha da çıkmaz ya" deyip hesabı bozdum, benimki tamamen aç gözlülğk ve olası bir düşmeye kalbim dayanmaz fakirliği.
Şimdi işin ilginci küçük bir mal paylaşımı yapacağız eşimle (ve kayınvalidemi devredeceğim inşallah nıhahaha) elime bir miktar daha para geçecek, altın için kaşım gözüm oynuyor bir yandan da gördüğüm göreceğim son rahmet bu para diyorum risk almayayım. Bilemiyorum...
Çocukları yatırınca biraz inceleyeyim burayı, bir fikir edinirim kesin. Teşekkür ederim vesile olduğunuz için.

Asmin75

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2013
2.836
12.717
30
10 yıllık evliyim.
6 yıl görüşmedim.

sen tam bizliksin. Takilsana biraz buralarda 😂