nedemistimkibenn

bahar bulutuyum seninle
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
1.566
6.122
Merhaba hanımlar:) Sanırım bir kere yanlışlıkla yazmıştım bu sayfaya, ama yanlislikla da yazmış olsam bu takip ettigimi gösterir elbette..Bir konu hakkında danışmak istiyorum size.
Yaşadığımız şehirde kiraciyiz,45 binlik bir arabamız, bir de 100 binlik birikimimiz var.İstedigimiz evin fiyatlariysa 200 bin.
Biz arabayı satmadan, çünkü lazım olur diye dusunuyorum bebek bekliyoruz..100 binlik kredi çeksek sanırım 10 yıl için 200 bin odememiz gerekiyormuş.Toplam gelirimiz 9000 , ama doğum sonrası 6 ay calismayacagim.Kalkabilir miyiz altından sizce? Bu sayfada ev sahibi olanları gördükçe bir gün bizde inşallah demiştim,sıra bize geldi galiba.Sagolsun ev sahibi😒
Korkuyorum sanırım borca girmekten..

kahvemsi mutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
7.134
22.045
Merhaba hanımlar:) Sanırım bir kere yanlışlıkla yazmıştım bu sayfaya, ama yanlislikla da yazmış olsam bu takip ettigimi gösterir elbette..Bir konu hakkında danışmak istiyorum size.
Yaşadığımız şehirde kiraciyiz,45 binlik bir arabamız, bir de 100 binlik birikimimiz var.İstedigimiz evin fiyatlariysa 200 bin.
Biz arabayı satmadan, çünkü lazım olur diye dusunuyorum bebek bekliyoruz..100 binlik kredi çeksek sanırım 10 yıl için 200 bin odememiz gerekiyormuş.Toplam gelirimiz 9000 , ama doğum sonrası 6 ay calismayacagim.Kalkabilir miyiz altından sizce? Bu sayfada ev sahibi olanları gördükçe bir gün bizde inşallah demiştim,sıra bize geldi galiba.Sagolsun ev sahibi😒
Kirayı her ay nasıl oduyorsan kredi de öyle ödeniyor:) artık borç olmadan birşey olmuyor maalesef
Geliriniz güzel, peşinat rakaminiz evin yarısi kadar.
Zorlanmadan ödersiniz krediyi bence :)
Ben ev alırken sadece krediyi ödeyebilir miyiz diye baktım ve aldık çok şükür 14 taksit ödendi bile.
Zaman şu gibi geçiyor, yeterki baslayin.
O zaman hayırlı olsun diyelim :)
Hem bebiste kismetiyle gelir

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
11.021
22.683
Merhaba:)
Hiçbirşey tesadüf değildir:KK66:
Yanlışlıkla yazdığın bir mesaj belki, acaba,nasil olur? sorularını beraberinde getirmiş.
Almak istediğiniz evin yarısı kadar birikiminiz var bir de araç,gelir de gayet iyi.
Ben alsak mi, olur mu,olmaz mı derken 20 gün önce evimizi aldik:)
Bugün ilk taksidi ödedim.
Kötü komşu da insani ev sahibi yaparmış, bize de vesile olan kişi sağolsun Kp.
Sağolsun diyorum çünkü birikimimiz gayrimenkule dönüştü, kendi evimiz oldu bankaya borcumuz olsa bile. Korkmayin, bütçenizi ele alin derim :KK66:

karamelli_turta

Nirvana
Pro Üye
21 Temmuz 2008
11.021
22.683
Iyi geceler kızlar,
Turtacim çarçabuk bitsin taksitler inş,
Çoook yoğun bir gündü,
Uzandım artık, uykum var uyumak istiyorum, eşim gelmek üzere, gelince gürültü oluyor bekliyorum
Sağol canım benim :)
Inşallah kuzum, rabbim isteyen herkese nasip etsin.
Sabah erken kalkacaksin sende biraz uyusaydin.

Alya_sura88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2016
3.782
7.078
Canım faizler 1.45 iken alsaydınız keşke. Tüh.
Bence büyük projelerin uygun faizli kampanyalarını bekleyin. Farazi konuşuyorum. Kampanya yapan müteahhit var mu bilmiyorum. Ama biz bir ev bakmıştık 4 sene önce. Müteahhit kendi kredi veriyordu. Böyle bu tarz bir fırsat çıkar belki acele etmeyin bence.

Yukarı Alt