Alüminyum folyoyu fırına koymayın!

emrecemre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
folyoyu micro dalgada bende denedim..pastırma koydum içine micro dalgaya attım...aman allahımm o nee.....folyo pastırmaya yapışmış simsiyah olmuş...ayrıca microdan çatır çatır alevler çıktı..bi baktım folyonun yüzeye değen yerleri simsiyah....sonra tövbe ettim:)))zaten çok zararlı bişey yaydığı zararlı ışıktan dolayı..oyüzden kullanmıyorum artık....

uyarı::sakın microdalganızı kapatmadan kapağını açmayın.....ölebilirsiniz bile...

hulyaeksi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
cok dogru hülya bende kek yapmadım ama hamur islerini ısıtınca aynen oluyor tas gibi bir yemek programında gördüm 7 dak da kek pisirdiler ama sonrası ne oldu bilmiyorum kaya gibi kek iyi fikir adamların kafasına atmak icin
filiz bı daha denedım kekı ben ustunu kapatmadığım için olmuş sanırım kalıbın uzerıne tabak koydum ve oldu kurumadıda guzelde oldu valla ama börek denedım börekde yapıştılar ustune folyao koydum makıneden çıtır çıtır ses gelıodu bıde baktım kı folyo fırının kenarına değiyor ve ateş çıkarıyor sıyahlattı ve erırttı kenarını kek yapılcağını öğrendım ama demekkı başka bışey yapılmıo

BenSergu

SATRAB
Pro Üye
Emoji Skoru
24
hıımm bilmiyoduumm ,neymiş alüminyom kağıt mikro dalgada kullanılmazmış hıımm.. teşekkürler canooo:)

hulyaeksi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
valla fırını alalı daha bır hafta falan oldu bugun mehmet dırının içini açtığında evde olmamayı ısterım onun sesı çekılmez şimdi aman dır dır dır :) hemen içi yandı da öle şeler denıyom kı yapıom dökuom dıcek uğraştın uğraştın sonunda bunu başardın of of ben bu akşam anama mı gıtsem ne :)

emrecemre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
laelaelaelaelae melek allah canını almaya kıss ne güldüm sana ya sen diyorsun ya düdüklü tencere görünce aklıma geliyorsun bende seni folyo görünce hatırlıcam eheheheh:Roflol: :Roflol: :Roflol:
canım valla görünce o durumu bende gülmüştüm:)))))bi düdüklü bide folyo var zaten....maceramm..aaa bide geçende yumurta haşlıyordum....mutfaktan bi ses sanki bomba patladı...bide baktımki heryer yumurtaa....kapılara kadar:))))meğer kaynamaktan patlamış benim yumurtalar:)))))sabahın köründe bide onun temizliğiyle uğraştım.....iğrençtiii)))))))))))))))) başka yokkk hee bu kadar:))))

Kires

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.328
kızlar bu arada bir şey geldi aklıma sakın ısıtmak amaçlı yaldızlı porselen sokmayın mikro dalgaya çıtır çıtır yanıyor yaldızlar bu da denenmiştir ehehe

BenCano

~HürGeneral~
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
ya ben bu yaglı kagıdı kullandım bi ara fırında, ee yandıı o:))

hulyaeksi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
aa yanmaması lazım cano nasıl yandı acaba tellere falan mı değdi kı ben kullanıyorum

Yukarı Alt