• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Alzheimer hastalarıyla yaşam

j_dr_nimet

KADIN HAS.ve DOĞUM UZMANI
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2010
102
1
Ailemdede bu rahatsızlığı yaşayan hastalar var beyine giden bi kaç damarın tıkanması sonucu meydana geliyor ...

benEceA

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2009
19.162
0
sanırım hayatımın en zor dönemi alzheimer hastası ananemin bizde kadlığı dönemdi görünce yazmadan geçemedim
anlattığını anlamaması bizi tanımaması bize devamlı beddua etmesi kadar kötü bişey yoktu
ilaçlarını verince yatıyorudu kalkıp gezemiyordu o zamanda biz kendimizi suçlu hissediyorduk
defalarca düştü evden kaçtı
kardeşimi öldürmek istedi
yemek yemeyi unutuyordu sonrada arkadamızdan benim arkamdan anneme falan aç bırakıyo bunlar beni nolur kurtar beni diyodu
5 sene yaşadı bu hastalıkla hastalığın son 5 ayında annem onunla beraber bir odada yaşadı desem yeridir en son birgün hiçç uyanmadı o gecede kaybettik onu
rahat uyu canım benim mafoldumben

andie

Kendime yenibir ben lazım
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
1.405
294
Benim de anneannem alzheimer hastası 90 yaşında o da sürekli düşüyordu hep şükrediyorduk her seferinde iyi ki bir yeri kırılmadı diye bundan bir buçuk ay önce kolu kırıldı ilk başta ameliyat riskli alzheimer hastası dediler daha sonra kangren olma tehlikesi ortaya çıkınca son çare olarak mecburen ameliyata alındı ve şimdi hastalığı çok daha kötü hiç konuşmuyor bir şeyler söylemeye çalışıyor ama anlaşılmıyor yemekleri çiğnemeyi yutmayı beceremiyor anlayacağınız herşeyi unuttu kolundaki kırık ve ameliyatta cabası gözümüzün önünde gün geçtikçe kötüye gidiyor allah bütün alzheimer hastalarına ve yakınlarına yardımcı olsun çok zor...

mulkiye06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
2
0
alzheimer hastaları için mi zor hayat acaba ona bakan içinmi orası tartışılır benimde dedem annemin babası alzhemir hastası 6 yıldır annem bakıyor ama artık inanın dedemin sagğlığından ziyade annemin ki daha bozuk sürekli bebek gibi herşeyi tüm herşeyle ilgilenmekten artık son noktasında allah bütün bakanlara yardım etsin birde bayana bakmak bir erkeğe bakmaktan nispeten daha kolay bağırıyor küfür ediyor tuvaletini bilmiyorrr annem krizler geçirmeye başladı ilk başlarda kıyamıyordu ama tkai kalmıyor insanın rabbim kimeyi kimseye muhtaç etmesin elden ayaktan düşürmesin ve şunuda ilave ediorum annesine babasına bakamayıp bakımevine yatıranlrıda asla kınamayın insan başına gelmeden bilmemiyor hiç ama hiç kola değil dedem de ne şeker tansiyon kalp hiç birşey yokk annemde ise vucut teklemeye başladı teker teker çıkıyor allah bakan herkese yardım etsin

asiyek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2012
100
3
Alzheimer yakınlarının neler çektiğini yaşayan bilir,ben rahmetli anneanemden dolayı bilirim.
Tüm alzheimer yakınlarının Allah yardımcısı olsun, samimiyetle söylüyorum.

asiyek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2012
100
3
Alzheimer yakınlarının neler çektiğini yaşayan bilir,ben rahmetli anneanemden dolayı bilirim.
Tüm alzheimer yakınlarının Allah yardımcısı olsun, samimiyetle söylüyorum.

Yukarı Alt