Aman millet ne der diye altın takılarınızı takmadığınız oluyor mu ?

ef_latun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
179
merhaba hanımlar ,
Benim merak ettiğim bir konu var daha doğrusu bir ben miyim diye size de sormak istiyorum.
Ben çalışan bir insanım işim var çok şükür aldığım maaştan üç beş arttırıp birikim yaparım bunu da genelde altın alarak yaparım.
Sorum şöyle; ben geçen gün iki tane bilezik aldım ama takmıyorum çünkü kv kişisi görürse sizin paranız çok diye başlayıp yüzlerce soru soruyor bende genelde cevaplamaktan kaçmaya çalışırım bir şekilde ama yinede huzursuz eder. Bunun yanında evimiz Yok kiradayız ev alma gibi bir durumumuz da Yok sürekli etrafa akrabaya komşuya işte onlarda ev alacaklarmış bir tapusu kalmış gibi bişeyler yayıyor gerçekten bu tarz durumlardan sıkıldım. Bende çözümü alsam da takmamakda buluyorum. Ama sonuçta bizde yaşlanacağız aldığımız kolyeyi bileziği takamayacak mıyız diye düşünüyorum, sizlerden de aranızda böyle tarz durumlara maruz kalan var mı , göstere göstere takanlar n yapıyorsunuz merak ettim.

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

elaelif123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.447
merhaba hanımlar ,
Benim merak ettiğim bir konu var daha doğrusu bir ben miyim diye size de sormak istiyorum.
Ben çalışan bir insanım işim var çok şükür aldığım maaştan üç beş arttırıp birikim yaparım bunu da genelde altın alarak yaparım.
Sorum şöyle; ben geçen gün iki tane bilezik aldım ama takmıyorum çünkü kv kişisi görürse sizin paranız çok diye başlayıp yüzlerce soru soruyor bende genelde cevaplamaktan kaçmaya çalışırım bir şekilde ama yinede huzursuz eder. Bunun yanında evimiz Yok kiradayız ev alma gibi bir durumumuz da Yok sürekli etrafa akrabaya komşuya işte onlarda ev alacaklarmış bir tapusu kalmış gibi bişeyler yayıyor gerçekten bu tarz durumlardan sıkıldım. Bende çözümü alsam da takmamakda buluyorum. Ama sonuçta bizde yaşlanacağız aldığımız kolyeyi bileziği takamayacak mıyız diye düşünüyorum, sizlerden de aranızda böyle tarz durumlara maruz kalan var mı , göstere göstere takanlar n yapıyorsunuz merak ettim.

insanlarin ne düşündüğünü umursamamayi ogrenin derim. Caniniz ne istiyorsa onu yapın...Su bunu düşünecek su bunu der vs diye 1 kere geldiginiz hayati kendi istediginizce yaşayın derim...

BirKulunuCokSevdim

Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.420
Takmiyorum altin, estetik oldugunu dusunmuyorum cunku
Ama ille de takmak istiyorsaniz imitasyon falan deyin
Altin takmak (yatirimlik 20gr bilezik seklinde olanlar) ister istemez bahsettiginiz imaji olusturuyor

Annemin burs verdigi ogrencilerden birinin annesi kolunda çil çil altini olmasina ragmen magdur edebiyati yapardi
Sirf annem ekstradan dershane parasini da odesin diye
Annemin parmaginda altin alyans bile yoktur, o derece
O kadar sinir olurdum ki o kadina
Her gordugumde yuzumu cevirirdim

ef_latun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
179
insanlarin ne düşündüğünü umursamamayi ogrenin derim. Caniniz ne istiyorsa onu yapın...Su bunu düşünecek su bunu der vs diye 1 kere geldiginiz hayati kendi istediginizce yaşayın derim...
Elimden geldiğince öyle yapmaya çalışıyorum ama bu konuda gerçekten kv kişisi çok soru sorar ,sıkar bunaltır ve etrafa yanlış dedikodular yayar bu sebepten o topa girmek istemiyorum ama bu konuda rahat olanlara da özeniyorum.

ef_latun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
179
Takmiyorum altin, estetik oldugunu dusunmuyorum cunku
Ama ille de takmak istiyorsaniz imitasyon falan deyin
Altin takmak (yatirimlik 20gr bilezik seklinde olanlar) ister istemez bahsettiginiz imaji olusturuyor

Annemin burs verdigi ogrencilerden birinin annesi kolunda çil çil altini olmasina ragmen magdur edebiyati yapardi
Sirf annem ekstradan dershane parasini da odesin diye
Annemin parmaginda altin alyans bile yoktur, o derece
O kadar sinir olurdum ki o kadina
Her gordugumde yuzumu cevirirdim
Gerçek altın ile imitasyon takının farkı çok belli oluyor. Benim kimseden bişey istemem durumum yok şükür genelde veren taraftayım altın severim takmayı da almayı da

pembecanavar

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
360
Benim kv de sürekli takayım istiyor evlenirken aldıkları bilezikleri :) ben de takmamak İçin sürekli bahane uyduruyorum.
Takmak istiyorsanız tabii takın, arkadaşın dediği gibi imitasyon diyebilirsiniz. Hayat sizin para sizin. İstediğinizi yaparsınız.

Sekerrenk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.828
merhaba hanımlar ,

Bana gösteriş gibi geldiği için bilezik falan takmam yani yok bileziğim ama olsa da takmam:KK70:bence takmayın ne gerek var birikim amaçlı almışsınız zaten estetik duran bişey de değil bana kalırsa

ef_latun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
179
Bana gösteriş gibi geldiği için bilezik falan takmam yani yok bileziğim ama olsa da takmam:KK70:bence takmayın ne gerek var birikim amaçlı almışsınız zaten estetik duran bişey de değil bana kalırsa
gösteriş olarak algılamamak lazım bence altın kadınlara yakışıyor kendine yakıştıran takıyor

Yukarı Alt