Amasya

gxuxlor

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Şubat 2007
Mesajlar
191
Emoji Skoru
3
Yaş
42
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
 

gxuxlor

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Şubat 2007
Mesajlar
191
Emoji Skoru
3
Yaş
42
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
 

gxuxlor

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Şubat 2007
Mesajlar
191
Emoji Skoru
3
Yaş
42
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
 

irna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
16 Haziran 2007
Mesajlar
6.862
Emoji Skoru
3


burası hazeranlar konağı.
amasyadan bir akşam üstü
kral mezarları ve tarihi evleri

yeşil ırmağıyla yine başka bir görüntüsü

bende amasyalıyım ve hala bir ilçesinde bulunmaktayım.
 

amazon570

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Nisan 2007
Mesajlar
101
Emoji Skoru
0
bu ilk koyulan resimler çok eski olmalı çünkü amasya artık çok ama çok güzel bi şehir...
 

smeagol

Guru
Pro Üye
Katılım
21 Şubat 2007
Mesajlar
3.742
Emoji Skoru
1.455
KUŞBAKIŞI AMASYA...


Boraboy Gölü

Amasya-Taşova karayolunun 44.km’sinden sola ayrılan Taşova-Samsun karayolunu takiben 14. km’den tekrar sola ayrılarak Boraboy Beldesi’nden sonra ulaşılan ve 1050 rakıma sahip bir doğa harikasıdır.
Çakallar Seyir Terası

İl Merkezinin güneyinde, Ferhat Dağı eteğinde ve şehirden 250 metre yükseklikte yer alır. Ali Kaya Et Lokantası açık ve kapalı mekanı, piknik alanı, şehir merkezi ve vadisinin kuş bakışı izlenebildiği seyir terası bulunmaktadır.

Pirler Parkı

İl Merkezinde Pir İlyas Türbesi’nin de yer aldığı bir parktır. Açık ve kapalı mekanları, yapay şelale, doğal dokusu ve piknik alanı olarak hizmet vermektedir.
Çamlık Piknik Alanı
İl Merkezinin batı yakası, Meslek Yüksek Okulu bitişiğindeki Atatürk Ormanı içerisinde piknik alanları, doğa yürüyüşü parkuru (Treking), seyir terası gibi çekicilikleri yanında yeme-içme ünitesi bulunmaktadır.

Ziyaret (Gölbaşı)

Amasya-Taşova karayolunun 3.km den sola ayrılarak ulaşılan Ziyaret Kasabası’nın girişinde havuz ve yeşil alanları kapalı ve açık lokantası yanında piknik yapma imkanı da bulunmaktadır.Yeşil Yenice
Amasya-Taşova karayolunun 13. Km.'sinden, sağa ayrılarak ulaşılan doğal güzellikleri 800 yıllık anıtsal çınar ağacı minyatür havuzlu mesire yerinde yeme-içme tesisi bulunmaktadır.
Uygur Çamlıgöl Sosyal Tesisleri

Tokat karayolunun 35. km.’sinde bulunan tesis Uygur Beldesi’nde yer almaktadır. 745 rakımlı ve 2000 m2 yeşil alan içerisindedir. Tesiste yeme-içme ünitesi, havuz, çocuk oyun bahçesi, otopark ve 10 adet kamelya bulunmaktadır.

Yassıçal (Yaylagöl Sosyal Tesisleri)

Amasya - Taşova karayolunun 7. Km.'sinden sağa ayrılan karayolu güzergahından ve il merkezine 16 Km. uzaklıkta 1050 rakımda sosyal tesis, önünde havuzu kenarlarında ahşap çardaklar, yapay şelale, çocuk oyun bahçesi, piknik alanı, otopark, wc, futbol, voleybol, kamp imkanı bulunmaktadır.
Kaynar Gölü
Amasya - Tokat karayolunun 14. Km.sinin sağında bulunan ve içerisinde balıkların yer aldığı göl ile yeme-içme tesisi bulunan piknik alanıdır.
Sarılık

Amasya-Tokat karayolunun 13 km.sinde, günübirlik mesire yerlerindendir.
Terziköy Kaplıcası

Terziköy Kaplıcası İl merkezine 36 km. uzaklıkta, 54.000 m2 yeşil alan üzerine kurulu, otel, motel, bungalov konaklama tesisleri, kapalı yüzme havuzları, özel kabinler; lokanta, gazino, kafeterya, geniş yeşil alan, çocuk oyun bahçesi, park, otopark ve piknik alanları ile yerli ve yabancı ziyaretçilere hizmet sunmaktadır.Şarlayık

Merzifon - Gümüşhacıköy karayolunun 12. Km.den sağa ayrılarak ulaşılan mesire yeri doğal güzelliği, yeme - içme tesisi ve piknik imkanları ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğradığı yerlerdendir.

Omarca

Gümüşhacıköy - Hamamözü karayolunun 12. km. sinde bulunan tepe üzerindeki sağa ayrılan stablize yolu takiben ulaşılır. Orman İşletme Müdürlüğü’nce düzenlenen çevre; içme suyu, piknik yapma imkanı ve doğal güzelliği nedeniyle yöre insanının hafta sonları tercih ettikleri ormaniçi dinlenme yeridir.

Gökoluk
Merzifon İlçesi’nin 7 km kuzeybatısında bulunmaktadır. Orman İşletme Müdürlüğü'nce düzenlenen yağmur barınağı, kır kahvesi, çocuk oyun alanı piknik ocak ve masaları, doğal güzelliği ve suyu nedeniyle yöre insanının hafta sonları tercih ettikleri ormaniçi dinlenme yeridir.

Yedi Kuğular Kuş Cenneti (Yedikır Barajı)

Suluova İlçesi güneyinden geçen karayoluna 7 km. uzaklıktadır. Göl; kuğu, yabankazı, yabanördeği, angut, karabatak ve balıkçıl vb. gibi 16 familyaya ait 34'den fazla kuş türünün barındığı bir kuş cenneti görünümündedir.

Baraj gölü çevresinde yer alan doğal güzelliği, yürüyüş parkuru, DSİ sosyal tesisleri ve balık üretim tesisleri ile amatör balık avcılığı nedeniyle bölgenin çekici piknik alanı durumundadır.

Gani Baba

Amasya - Suluova karayoluna 8 km’dir. Suluova İlçesi Saygılı Köyü yakınlarında ziyaret yeri ve piknik alanı olarak hizmet vermektedir.

Kapaklı

Amasya-Suluova karayolu üzerinde Merkez ilçeye 36 Km. uzaklıktadır. Sosyal tesisler, piknik alanı ve doğal güzelliğiyle özellikle haftasonları yöre insanlarının piknik için tercih ettikleri ormaniçi dinlenme yeridir.
Akınoğlu Göl Tesisleri

Amasya - Taşova karayolu 40. km.sinden sağa ayrılan yolu takiben 10. km’sinde bulunan Akınoğlu Beldesi’nde doğal güzelliği, gölü, gazinosu ve piknik alanı ile hizmet vermektedir.
Belevi Akpınar Dinlenme Tesisleri
Amasya - Taşova karayolunun 40. km.sinden sağa ayrılan yolu takiben 6. km’sinde bulunan Belevi Beldesi’ndedir. Doğal güzelliği, alabalıklı gölü, kapalı ve açık mekanlı gazinosu, piknik alanı ile hizmet vermektedir.(Tüm bilgiler ve resimler Amasya Valiliği resmi web sitesinden alınmıştır..)
 
E

EU1

Ziyaretçi
begendikleriniz icin rep ve tesekkur butonlarini kullaniniz aksi takdirde mesajlariniz silinecektir resim ve bilgi paylasimi disinda sohbet etmeyiniz
 
Yukarı Alt