Amerikadan Regl Olmayı Önleyen Doğum Kontrol Hapına Onay

E

EU2

Ziyaretçi
Amerikadan Regl Olmayı Önleyen Doğum Kontrol Hapına Onay

Amerikan ılaç ve Gıda Dairesi (FDA) kadınların regl olmasını önleyen ilk doğum kontrol hapı olan Lybre'in piyasaya çıkmasına onay verdi.

FDA’dan yapılan yazılı açıklamada, ”(Amerikan Wyeth laboratuvarı tarafından üretilen) Lybrel’in etkinliği ve zararsızlığı, 2400’den fazla kadın üzerinde yapılan 1 yıllık iki klinik deneyle desteklenmiştir. Lybrel kullanan kadınlar regl olmayacak, bununla birlikte kadınların muhtemelen ‘yalancı kanamaları’ olabilecek” denildi.

Lybrel adındaki ilacın, diğer bilinen doğum kontrol hapları ile benzer tehlikeler arz ettiği belirtiliyor. Doğum kontrol haplarının, kan pıhtısı oluşumunu, kalp krizi riskini artırdığı biliniyor.

Lybrel adındaki ilacın, içerdiği hormonlar yüzünden, sigara içen kadınlarda ciddi kalp damar sorunlarına yol açabileceği uyarısı da yapılıyor.

bijoux

Toprak kokusu...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
202
paylaşım için teşekkürler ama
her ne kadar ağrıdan kıvransam da bazen çok kanamam olsa da
ben regl olmayı özlerim yaa:eek:

HuzunAla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Bunu habrelerde duymuştum.. Hiç sağlıklı değil.. Orada yazan yan etkilerden çok daha fazlasıyla karşılaşılacağını düşünüyorum..

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
Emoji Skoru
141
doğaya aykırı ne varsa çıkmaya başladı..

Axelia

Just Love!
Pro Üye
Emoji Skoru
3.536
anlasilan yumurta uretimini durduracaklar yumurta uretiminin durmasi icin hormonlari... peki iceride biriken kan nereye gidecek?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2019

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 222 gün kaldı.

Bebeğiniz dokunmalara karşı refleks gösteremeye başladı. Artık bir nesne bebeğinizin kafasına dokunursa, bebeğiniz dönecektir. Bebeğinizin iç kulağında vücut denge sistemini sağlayan yarım daire kanalları oluşmaya başladı. Bebeğinizin dış kulağı şekillenmeye devam ediyor. Bebeğinizin erken kaydedilebilir beyin dalgaları oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt