• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinize öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Amway ürünlerini beğeniyor musunuz?

Fizban

Tass'ın Kankası
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2013
20
0
Roll-on'unu kullanmıştım, beğenmiştim de ama sanırım içeriğinde alüminyum vardı, ondan vaz geçmiştim. Elinde olan varsa var mı yok mu söylerse çok sevinirim. Alüminyum içeren roll-on'lar meme kanseri riskini arttırıyor diye biliyorum çünkü.
 

VIDIVIDIVIDI

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2013
15
0
bende firin temizleyicisini kullaniyorum cok memnunum birde loc cok amacli ürünü güzel bunlardan vazgecemem ama mutfak icin yag temizliyicisini begenmedim.

bende arkadaşa katılıyorum. rengi yeşil olan sulandırılarak sprey şişede kullanılan ürününden hç memnun kalmadım.
sürekli kullandığım sadece loc.
memnunum.
 

proly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2011
1
0
benim cilt tipim karma ben bitirdikten sonra tekrar almıcam zaten ama şuan bırakmayı bile düşünüyorum ya düzeltecem derken iyice mahvetmekten korkuyorum şimdide evet çok pahalı 270e aldım ama 60 70 aldığımda fayda etmedi benim derin çizgiler olunca öle kullanmamı önerdi bunu net bi şekilde kimden öğrenebilirim yokmu tanıdığın ben bi sorsam
Canım cildinde ince çizgiler olduğundan bahsetmişsin.Demekki o verdiği ürünler sana göre bitirene kadar devam et.Çünkü cildinin onlara ihtiyacı var bittikten sonra yaşına uygun cilt ürünleiyle devam edebilirsin. Yaşın genç olabilir ama cilt yaşı diyede bir şey vardır.
 

de_niz

Yol arkadaşım
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2013
5.482
91
Amway de loc kullanıyorum ve son derece memnunum sanki eften püften alınan ürünler kimyasal değil mi
 

sewwaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2011
12
2
Ben de evimde deterjanlarını kullanıyorum menunum. Ama şampuan ve saç kremi saçıma hiç iyi gelmedi. Güya kuru saçlar için nemlendirici özelliği varmış. Saçım daha da kurudu şimdi de mevsimsel mi bilmiyorum ama acayip dökülüyor. :KK43:( ayrıca iade nasıl edebilirim onu da bilmiyorum elimde patladı 1 lt lik ürünler
 

Koalina

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2010
15.817
26.405
Her markanın her ürünü iyi olacak diye bir şey yok.
Biz locunu kullanıyoruz çok güzel bir ürün, lekeleri çabucak çıkarıyor. Ama herkesin dediği gibi bir kova suyla bütün evi temizleyip çıkamıyorum ben. Baya kirleniyor su sonuçta.
Diş macununu da annem çok beğenmiş, ben ekstra bir şey göremedim.
Loctan memnun kalınca fırın temizleyicisi, kol altı sticki ve bulaşık deterjanını aldım şimdilik. Bir de ersağa üye oldum ondan da bir şeyler almayı düşünüyorum. İkisini de karşılaştırcam bakalım.
 

ZeynepMerve37

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2013
8
0
merhaba arkadaşlar amway satış temsilcisi olarak sorularınıza cevap vermek istiyorum. amway ürünleri bitkisel %100 doğal nerden çıkardınız organik olmadığını neyi ni gördünüz ben diğer markaları kötülemiyorum ama başka deterjanla çamaşırları yıkayınca silkeleyin çamaşırdan birşeyler sıçradığını göreceksiniz yıkadıkca renkleri solacak kötü olacak ellerini yıkayın gözünüze sürmeyin diyorsunuz zaten temizlik yaptığımızda ellerimizi yıkamadan birşeyler yiyiyormuyuz. burada elleri yıkama sebebimiz tozlardan yerden başka yerlerden mikrop almamız ürünler garantili hangi mağza size ürün iadesinde parasını iade ediyor yada marketten 150 tl mal aldığında sana şu kadar para veriyor mu ?amway ürünlerinde sadece fırın jelinde biraz katkı mad. olduğunu biliyorum ürünleri ben kullanıyorum satıyorumda parada kazanıyorum kazandırıyorum da
bazen hayat ihtiyaçlarımızı karşılamıyor bunun için daha çok çalışmak lazım bu fırsatı değerlendirdim ve kazandım iyikide değerlendirmişim
Madem bu işlerle ilgilisiniz, Müslümansanız eğer okumanızı tavsiye ederim.

“AMWAY hakkındaki sorunuza cevabı, sitemizde yabancı ülkelerden getirtilip, özel satış zincirleri vasıtası ile halkımıza sunulan Herbal ürünleri için yayınladığımız yazılarda bulacağınızı ümit ediyoruz.Hepsinde sistem aynı,niyet aynı,ideoloji aynı.Dünyanın bu gün geldiği, KÜRESEL EKONOMİK VE SİYASAL SAVAŞ’ta biz hep onların pazarı olmaya mahkum mu olacağız? Sorusuna kendi vicdanlarımızda cevap aramaya çalışalım.” Şeklinde cevaplamaya çalıştık.

Bu konuda hala benzer sorusu olan kardeşlerimize bugün muhterem Mustafa İslamoğlu Hocamızın bir yazısı ile cevap vermek istiyoruz:

“Okurum bana ulaşalı epey oluyor. Buna benzer sorularla daha önce de karşılaştım ve hep aynı cevabı verdim. Yeni sorular da geliyor. Demek ki bu bela bir kangren gibi Müslümanları kuşatıyor. O halde bir köşe ayırmak vacip oldu. Önce soru:

“Hocam, Amway adı altında pazarlanan bu Amerikan ürünleri hakkındaki düşüncenizi öğrenmek istiyorum. Özellikle müslümanların para kazanma hırsı hakkında resmen hastalığa düşürerek manevi emeklerini sömürerek insanları bu ürünleri satın alma ve tüketmeye teşvik etmektedirler.”

Bir kez daha özetleyerek cevabımı tekrarlıyorum:

Amway hakkında şöyle bir araştırma yapın. Artık insanlar dünyanın her tarafındaki bilgiye kolay ulaşıyor. Bir tıkla AmwayAmway’ın ne mal olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu “para şebekesi”nin örgüt yapısı, ticaret felsefesi, çalışma stili, genişleme yöntemi, kendine yeni havariler bulma tarzı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, her akliyyet sahibi Müslüman gibi vereceğiniz ilk tepki şu olacaktır:

İyi de, bu bir tarikat, hatta bir din.

Hadi biz iddiamızı biraz düşürüp, bunun bir “para tarikatı” olduğunu söyleyelim.

Bu tarikatın bir kurucusu var: Rich DeVos. Kapitalizm yolunda seyr-i sülukü tamamlayarak “fena fi’l-para” olmuş bir para babası.

Her dönemde Kutbu’l-Aktab’ları var. Bu kutbun etrafında halelenmiş dünyanın dört bir tarafından halifeler var. Bunların saray yavrusu evleri, egzotik arabaları, özel jetleri var. Hepsini de bu para tarikatı sayesinde elde etmişler.

Bu para tarikatında seyr-i süluk için meratıp var. Tıpkı nefs-i emmare, nefs-i levvame, nefs-i mülhime, nefs-i mutmaine… gibi onların da zümrüt, altın, platin, elmas vb. gibi mertebeleri var.

Para tarikatına ilk intisap edenden önce, her müritten istendiği gibi bir “tecerrüd” isteniyor. Bizim tarikatlarda bu tecerrüt “masivadan/Allah’tan gayrısından soyunmak”

için istenir değil mi? Bu tarikatta tam tersi, “para kazanma dışında her şeyden” soyutlanma isteniyor. Tek davan olacak: Para. Tek rabıtan olacak: Para.

Ondan sonra “para tarikatına” yeni müritler kazandırmak için davet seferberliği başlıyor. 6 kişi isteniyor sizden. Bunu seçmek için listeler, bu listelerin sayısı 2500 kişiyi bulabiliyor. “Gassal elinde meyyit” olacak en iyi müritler seçiliyor. İlk sadakasıyla eline para tarikatının “adab-ı muaşeretini” öğreten kitapçıklar ve CD’ler tutuşturuluyor. Kendini hazır hissedince, halifesinin huzuruna çıkarılıyor. İlişki illa da yüz yüze. Ve bağlılık isbatı olarak 7 milyonluk ilk alışverişini yapıyor.

Amway tarikatının kutbu “Amway bir hayat tarzıdır” diyor. Neymiş efendim: Hayat tarzıymış. Din’in en kapsamlı tarifi de bu değil mi? Din bir hayat tarzıdır. Demek ki, Amway bir “para dini” imiş.

Amway’in kutbu diyor ki: “Siz Amway içinsiniz”. Ha!.. Niçinmiş? Amway için. Mesela, Müslüman’ın Kur’an’da geçen bir andı var: “De ki: Arzum, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah içindir!” Amway dininin müminine telkin edilene bakın: “Siz Amway içinsiniz”.

Amway tarikatının kutbu ekliyor: “Konsantre olun ve hedefinize kilitlenin. Sisteme bir borunun içinden bakıyor gibi bakın. Diğer tüm uğraşı ve meşgalelerinizi ikinci plana atın. Her şeyiniz ortak Amway sistemi için olmalıdır!”

Amway tarikatı/dininin amentüsü olmaz mı? Müritlerine bir de amentü belirlemiş. Bu amentünün beşinci maddesi şöyle: “Sistemin insanlara ulaştırılmasında esas olan yollardan biri de ONURLANDIRMA VE YÜCELTME’dir. Neymiş efendim: Onurlandırma ve yüceltme. Hemen ayeti hatırlayalım: “Onur ve şeref Allah’a, rasulüne ve müminlere aittir”. Yine bir başka ayet: “Yoksa onlar onuru başkalarının yanında mı arıyorlar?”

Amway tarikatı, müritlerinin kafa ve kalplerini kimseyle paylaşmıyor. Her ay bir kitap seçiyor ve her müridini onu okumaya mecbur ediyor. Bir Amway’zede olanABD’nin Enerji Bakanlığı Müfettişi Eric Heicebeler, Amway tarikatının iç yüzünü keşfedip bir kitap yazıyor. Adını da “Aldatmanın Tacirleri” (Merchants of Deception) koyuyor ve ekliyor: “Cumhuriyetçi parti Amway’in ofisidir”

Ve başörtülü kadınlar, sakallı mümin erkekler Amway tarikatında seyr-i süluke devam ediyorlar. Dostlarını, bir camı dolar bir camı euro olan bir gözlükle süzüp, “Bu dosttan ne çıkar” diyerek. Ve Amway tarikatına mürit olmuş başörtüsü mağduru bir hanım, Amway’in sahibinin Yahudi olduğunu öğrendiğinde “Yiğidi öldür, hakkını yeme” diye tepki veriyor. Sonra, bu yılanın insanın kanını nasıl zehirlediğini görüyor, ama ya göremeyenler? Adı Hz. Ayşe’nin adı olan biri tarikatın kutbunu anarak “Ben Dick DeVos’a hayranım” diyor.

Ve 1400 yıl önceden haykıran Peygamber bir daha haklı çıkıyor: “Ben sizin tekrar putlara tapmanızdan korkmuyorum, dünyaya tapmanızdan korkuyorum” .”
 

ReinedelAmour

Euphoria
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
1.187
96
Madem bu işlerle ilgilisiniz, Müslümansanız eğer okumanızı tavsiye ederim.

“AMWAY hakkındaki sorunuza cevabı, sitemizde yabancı ülkelerden getirtilip, özel satış zincirleri vasıtası ile halkımıza sunulan Herbal ürünleri için yayınladığımız yazılarda bulacağınızı ümit ediyoruz.Hepsinde sistem aynı,niyet aynı,ideoloji aynı.Dünyanın bu gün geldiği, KÜRESEL EKONOMİK VE SİYASAL SAVAŞ’ta biz hep onların pazarı olmaya mahkum mu olacağız? Sorusuna kendi vicdanlarımızda cevap aramaya çalışalım.” Şeklinde cevaplamaya çalıştık.

Bu konuda hala benzer sorusu olan kardeşlerimize bugün muhterem Mustafa İslamoğlu Hocamızın bir yazısı ile cevap vermek istiyoruz:

“Okurum bana ulaşalı epey oluyor. Buna benzer sorularla daha önce de karşılaştım ve hep aynı cevabı verdim. Yeni sorular da geliyor. Demek ki bu bela bir kangren gibi Müslümanları kuşatıyor. O halde bir köşe ayırmak vacip oldu. Önce soru:

“Hocam, Amway adı altında pazarlanan bu Amerikan ürünleri hakkındaki düşüncenizi öğrenmek istiyorum. Özellikle müslümanların para kazanma hırsı hakkında resmen hastalığa düşürerek manevi emeklerini sömürerek insanları bu ürünleri satın alma ve tüketmeye teşvik etmektedirler.”

Bir kez daha özetleyerek cevabımı tekrarlıyorum:

Amway hakkında şöyle bir araştırma yapın. Artık insanlar dünyanın her tarafındaki bilgiye kolay ulaşıyor. Bir tıkla AmwayAmway’ın ne mal olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu “para şebekesi”nin örgüt yapısı, ticaret felsefesi, çalışma stili, genişleme yöntemi, kendine yeni havariler bulma tarzı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, her akliyyet sahibi Müslüman gibi vereceğiniz ilk tepki şu olacaktır:

İyi de, bu bir tarikat, hatta bir din.

Hadi biz iddiamızı biraz düşürüp, bunun bir “para tarikatı” olduğunu söyleyelim.

Bu tarikatın bir kurucusu var: Rich DeVos. Kapitalizm yolunda seyr-i sülukü tamamlayarak “fena fi’l-para” olmuş bir para babası.

Her dönemde Kutbu’l-Aktab’ları var. Bu kutbun etrafında halelenmiş dünyanın dört bir tarafından halifeler var. Bunların saray yavrusu evleri, egzotik arabaları, özel jetleri var. Hepsini de bu para tarikatı sayesinde elde etmişler.

Bu para tarikatında seyr-i süluk için meratıp var. Tıpkı nefs-i emmare, nefs-i levvame, nefs-i mülhime, nefs-i mutmaine… gibi onların da zümrüt, altın, platin, elmas vb. gibi mertebeleri var.

Para tarikatına ilk intisap edenden önce, her müritten istendiği gibi bir “tecerrüd” isteniyor. Bizim tarikatlarda bu tecerrüt “masivadan/Allah’tan gayrısından soyunmak”

için istenir değil mi? Bu tarikatta tam tersi, “para kazanma dışında her şeyden” soyutlanma isteniyor. Tek davan olacak: Para. Tek rabıtan olacak: Para.

Ondan sonra “para tarikatına” yeni müritler kazandırmak için davet seferberliği başlıyor. 6 kişi isteniyor sizden. Bunu seçmek için listeler, bu listelerin sayısı 2500 kişiyi bulabiliyor. “Gassal elinde meyyit” olacak en iyi müritler seçiliyor. İlk sadakasıyla eline para tarikatının “adab-ı muaşeretini” öğreten kitapçıklar ve CD’ler tutuşturuluyor. Kendini hazır hissedince, halifesinin huzuruna çıkarılıyor. İlişki illa da yüz yüze. Ve bağlılık isbatı olarak 7 milyonluk ilk alışverişini yapıyor.

Amway tarikatının kutbu “Amway bir hayat tarzıdır” diyor. Neymiş efendim: Hayat tarzıymış. Din’in en kapsamlı tarifi de bu değil mi? Din bir hayat tarzıdır. Demek ki, Amway bir “para dini” imiş.

Amway’in kutbu diyor ki: “Siz Amway içinsiniz”. Ha!.. Niçinmiş? Amway için. Mesela, Müslüman’ın Kur’an’da geçen bir andı var: “De ki: Arzum, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah içindir!” Amway dininin müminine telkin edilene bakın: “Siz Amway içinsiniz”.

Amway tarikatının kutbu ekliyor: “Konsantre olun ve hedefinize kilitlenin. Sisteme bir borunun içinden bakıyor gibi bakın. Diğer tüm uğraşı ve meşgalelerinizi ikinci plana atın. Her şeyiniz ortak Amway sistemi için olmalıdır!”

Amway tarikatı/dininin amentüsü olmaz mı? Müritlerine bir de amentü belirlemiş. Bu amentünün beşinci maddesi şöyle: “Sistemin insanlara ulaştırılmasında esas olan yollardan biri de ONURLANDIRMA VE YÜCELTME’dir. Neymiş efendim: Onurlandırma ve yüceltme. Hemen ayeti hatırlayalım: “Onur ve şeref Allah’a, rasulüne ve müminlere aittir”. Yine bir başka ayet: “Yoksa onlar onuru başkalarının yanında mı arıyorlar?”

Amway tarikatı, müritlerinin kafa ve kalplerini kimseyle paylaşmıyor. Her ay bir kitap seçiyor ve her müridini onu okumaya mecbur ediyor. Bir Amway’zede olanABD’nin Enerji Bakanlığı Müfettişi Eric Heicebeler, Amway tarikatının iç yüzünü keşfedip bir kitap yazıyor. Adını da “Aldatmanın Tacirleri” (Merchants of Deception) koyuyor ve ekliyor: “Cumhuriyetçi parti Amway’in ofisidir”

Ve başörtülü kadınlar, sakallı mümin erkekler Amway tarikatında seyr-i süluke devam ediyorlar. Dostlarını, bir camı dolar bir camı euro olan bir gözlükle süzüp, “Bu dosttan ne çıkar” diyerek. Ve Amway tarikatına mürit olmuş başörtüsü mağduru bir hanım, Amway’in sahibinin Yahudi olduğunu öğrendiğinde “Yiğidi öldür, hakkını yeme” diye tepki veriyor. Sonra, bu yılanın insanın kanını nasıl zehirlediğini görüyor, ama ya göremeyenler? Adı Hz. Ayşe’nin adı olan biri tarikatın kutbunu anarak “Ben Dick DeVos’a hayranım” diyor.

Ve 1400 yıl önceden haykıran Peygamber bir daha haklı çıkıyor: “Ben sizin tekrar putlara tapmanızdan korkmuyorum, dünyaya tapmanızdan korkuyorum” .”

pardon ne kullanıyonuz ? Üşenmeden uzun uzun yazmışsınız bir de..
 

ZeynepMerve37

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2013
8
0
pardon ne kullanıyonuz ? Üşenmeden uzun uzun yazmışsınız bir de..
Hayır alıntı yaptım sadece, Amway ve benzeri ürünleri kullanan ve satanlar için kaleme alınmış bir makaleyi paylaştım. Amway'in iç yüzünü anlatmış, buz dağının görünmeyen yüzünü anlatmış. Bende sizlerle paylaşmak istedim.
 

Yukarı Alt