1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Anal İlişki

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Anal ilişki ve Gebelik


  Bildiğiniz gibi, gebelik oluşması için kadın ve erkek yumurtalarının uygun ortamda buluşup, döllenme olması gereklidir. Anal birleşme sırasında, erkek makat içinde boşaldığında, erkek spermleri kadının vajina ve yumurtalıklarına geçemez. Makat ile vajina arasında böyle bir geçiş yoktur. Ancak spermlerin kadın yumurtasına ulaşabilmesi için, erkeğin vajina içinde boşalması da şart değildir, sürtünme sırasında vajina önünde boşalma olursa, spermler içeri girebilir. Olasılık vajina içinde boşalma kadar yüksek olmasa da döllenme mümkündür. Kızlık zarının varlığı, spermlerin geçişini, dolayısıyla döllenmeyi engellemez. Makat yoluyla kurulan cinsel ilişkide, meninin vajina girişine akıp, bulaşması olasılık çok az da olsa, gebelik riski oluşturabilir

  ANAL İLİŞKİ


  Bildiğiniz gibi makat ya da anüs, bağırsakların dışarı açıldığı yerdir. Bağırsaklarda bulundukları yerde herhangi bir hastalığa neden olmayan, hatta gerekli olan bir takım mikroplar bulunur. Ancak bunlar herhangi bir yolla üreme veya idrar yollarına taşınırsa, hastalık etkeni olur ve çeşitli enfeksiyonlar oluşur. Dolayısıyla anal yolla cinsel ilişki kurulacaksa, temizlik kurallarına çok dikkat etmek gerekir. Bu anatomik yakınlık nedeniyle, özellikle kadınların tuvalet temizliği sırasında özen göstermeleri, arkadan öne doğru değil, önden arkaya doğru temizlenmeleri gereklidir. Çünkü, arkadan öne doğru yapılan temizlik sırasında, makatta bulunan mikropların, vajina ve/veya üretraya taşınması mümkündür. Anüsün dışkı çıkışı sırasında açılıp, sonra kapanma özelliğini sağlayan bir sifinkteri (esneme özelliği olan kaslar) vardır. Bu sifinkter, anal yolla kurulan cinsel ilişkiler sırasında genellikle zarar görmez, yani esneklik özelliğini kolayca yitirmez. Ancak, uzun süre, sık veya zorlayıcı girişler sonucunda, bazen anal sifinkter esnekliğini yitirebilir ve bu durumda dışkı kontrolu bozulabilir.

  İSLAMDA ANAL İLİŞKİ

  Kadına Arka Organdan Yaklaşmak
  Kadına arka organdan temas ne şekilde olursa olsun kesinlikle haramdır. Şayet kadın bu işe razı olacak olursa, o da büyük günaha ortak olur. Eşler arası bile olsa anal ilişki livata olarak adlandırılmış olup, yasaklanmıştır.
  Cenab-ı Hak buyuruyor:

  “Sana kadınların ay halini sorarlar. De ki: O, bir rahatsızlıktır. Bu sebeple ay halinde olan kadınlardan uzak durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şunu iyi bilin ki, Allah tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever. Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın. Allah’tan korkun, biliniz ki siz O’na kavuşacaksınız. (Yâ Muhammed!) müminleri müjdele!” (Bakara Suresi : 222- 223)

  .
  Cinsel ilişki çocuğun çıktığı yerden olmak şartıyla ister kadının yüzü dönük olsun size, isterse arkası, Cenab-ı Hak (C.C.) helal olan yere ekin tarlası diyor. Yani çocuk yetişen doğum olan yer, bunun dışında herhangi bir yerden varmak haramdır.

  Allah Resulu buyuruyor:
  “Kadınlara arkadan varmayınız.”
  “Kadınlara arkadan yaklaşana lanet edilmiştir.”
  “Allah’ın size emrettiği yerden kadınlara yanaşın.”

  Erkeğin cinsel organının sünnet kısmı kadının arka organına sokulmasıyla bu haram işlenmiş olur.

  Karısının tenasül uzvunu bırakıp da livata edenlere, şiddetli tazir lazım olur.

  Kaynaklar:
  1) Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan
  2) İlmihal, İslam ve Toplum, Türkiye Diyanet Vakfı
  3) Günümüz Meselelerine Açıklamalı Fetvalar, Mehmed Emre
  4) Tirmizi
   
  Son düzenleme: 17 Mayıs 2008
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.