• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ankara'da, Bekarlarda Yumurta Dondurma İçin Göbekten İğneyle Toplayan Doktor?

inthehll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2014
160
74
Arkadaşlar merhaba, forumda 2 yıl kadar önce. Kısaca durumumu özetleyeyim.
24 yaşındayım bekarım. Amh 0,09 fsh yüksek ama değişiyor da. Uzun süredir adet görmüyorum bu ay doğum kontrol hapına başladım. Her neyse yumurta dondurmayı araştırmıştım, karından toplayan doktor bulamayıp tedirginleşmiştim. Stres olmak da etkiliyor madem diyerek kafamdan çıkarmaya çalıştım, bir yandan da okuyordum zaman geçti bir şekilde.

Şimdi doktor arayışım tekrarlamakta. Eskiye nazaran karından toplayan doktorlar çoğalıyor galiba. Bu forumda biri sayesinde İstanbul'da Aytun Aktan'ın olduğunu öğrendim daha yeni. Onun dışında 2 yıl önce Ankara'da Murat Sönmezer ile görüşmüştüm, o da göbekten topluyordu bekarlar için, ama benim o zamanki değerim 0,02 olduğu için "değerin çok düşük, göbekten toplamak vajinal yoldan toplamak kadar verim sağlamayabilir" demişti. Ben de sonradan vazgeçmiştim. İnşallah şimdi geç kalmamışımdır.

Ankara'da başka doktor biliyor musunuz? Bekarları az daha olsun anlayan, göbekten iğne ile yumurta toplamada tecrübeli olduğuna inandığınız bir doktor? Ve yumurta dondurma konusunda güvenebileceğimiz bir yer? Ben eminim ki benim gibi araştıran birçok arkadaş var, inşallah burda konuşulur da herkes faydalanır. Burdan yazılmasa da özelden bana bildirilirse ben burada bir şekilde paylaşırım. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

ElifffErdemm

Ben Polemiğe Girmem Boşa Uğraşmayın:))
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
4.943
4.815
Arkadaşlar merhaba, forumda 2 yıl kadar önce. Kısaca durumumu özetleyeyim.
24 yaşındayım bekarım. Amh 0,09 fsh yüksek ama değişiyor da. Uzun süredir adet görmüyorum bu ay doğum kontrol hapına başladım. Her neyse yumurta dondurmayı araştırmıştım, karından toplayan doktor bulamayıp tedirginleşmiştim. Stres olmak da etkiliyor madem diyerek kafamdan çıkarmaya çalıştım, bir yandan da okuyordum zaman geçti bir şekilde.

Şimdi doktor arayışım tekrarlamakta. Eskiye nazaran karından toplayan doktorlar çoğalıyor galiba. Bu forumda biri sayesinde İstanbul'da Aytun Aktan'ın olduğunu öğrendim daha yeni. Onun dışında 2 yıl önce Ankara'da Murat Sönmezer ile görüşmüştüm, o da göbekten topluyordu bekarlar için, ama benim o zamanki değerim 0,02 olduğu için "değerin çok düşük, göbekten toplamak vajinal yoldan toplamak kadar verim sağlamayabilir" demişti. Ben de sonradan vazgeçmiştim. İnşallah şimdi geç kalmamışımdır.

Ankara'da başka doktor biliyor musunuz? Bekarları az daha olsun anlayan, göbekten iğne ile yumurta toplamada tecrübeli olduğuna inandığınız bir doktor? Ve yumurta dondurma konusunda güvenebileceğimiz bir yer? Ben eminim ki benim gibi araştıran birçok arkadaş var, inşallah burda konuşulur da herkes faydalanır. Burdan yazılmasa da özelden bana bildirilirse ben burada bir şekilde paylaşırım. Allah hepimizin yardımcısı olsun...
Ne gereksiz bisey bu ya yasiniz olur 35 40 daha evlenmemissinizdir eyvallah derim de yasin 24 daha .

inthehll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2014
160
74
Ne gereksiz bisey bu ya yasiniz olur 35 40 daha evlenmemissinizdir eyvallah derim de yasin 24 daha .
Eee sonuç? Daha 24 yaşındayım ve erken menopozun başlangıcındayım. Evli bile değilimi çocuk deneyemiyorum. Doktorlara gittim muayene olduğumda yumurta dondurmalısınız dediler, yumurtan yok denecek kadar az dediler. Yumurtalıkların 40 yaşında gibi, her geçen zaman risk dediler. Yaşımın 35-40-45 yaşlara göre tabi ki avantaj olduğunu tahmin edebiliyorum vücut genç diye. Ancak bu değerlere de kimse gözünü yumamıyor.
Madem bilmiyorsunuz, yazmayın ilgilenmeyin. İnsanların zaten morali bozukken gelmiş burda daha da bozmanın ne alemi var acaba?
Buralarda dolanıyorsanız probleminiz vardır ilgilendiğiniz bir şey vardır. İçtenlikle söylüyorum, eğer bir probleminiz varsa Allah yardımcnız olsun, şifa versin, hoşçakalın.

ElifffErdemm

Ben Polemiğe Girmem Boşa Uğraşmayın:))
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
4.943
4.815
Eee sonuç? Daha 24 yaşındayım ve erken menopozun başlangıcındayım. Evli bile değilimi çocuk deneyemiyorum. Doktorlara gittim muayene olduğumda yumurta dondurmalısınız dediler, yumurtan yok denecek kadar az dediler. Yumurtalıkların 40 yaşında gibi, her geçen zaman risk dediler. Yaşımın 35-40-45 yaşlara göre tabi ki avantaj olduğunu tahmin edebiliyorum vücut genç diye. Ancak bu değerlere de kimse gözünü yumamıyor.
Madem bilmiyorsunuz, yazmayın ilgilenmeyin. İnsanların zaten morali bozukken gelmiş burda daha da bozmanın ne alemi var acaba?
Buralarda dolanıyorsanız probleminiz vardır ilgilendiğiniz bir şey vardır. İçtenlikle söylüyorum, eğer bir probleminiz varsa Allah yardımcnız olsun, şifa versin, hoşçakalın.
Tamam sinirlenmene gerek yok haklisin kusura bakma sert cikismak istemedim derdi ceken sensin sonucta . Ama kafana takma hersey olur hersey biter olmayanlari oldurur Rabbim. Bi bakmissin ayina hamilesin . Rabbim sana da sifa versin hoscakal

nameaver

Guru
Pro Üye
11 Mart 2016
11.407
51.680
35 -40 yaşında donduracak yumurtayı nerden bulsun peki ?
Erken menopoz sıkıntısı varmış konu sahibinin
Biraz daha ılımlı yazabilirsiniz :KK66:

Konu sahibi öncelikle geçmiş olsun
Ankara da benim size tavsiye edebileceğim Dr.Cihangir Çakıcı var.
Kadın doğum konusunda 1 numaradır.
Ama yumurta toplama işlemi yapıyor mu bir bilgim yok
Kendi internet sayfasına bakarsanız belki birşeyler bulabilirsiniz.
Canınızı sıkmayın ve üzülmeyin:KK66:
Geçmiş olsun

inthehll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2014
160
74
Tamam sinirlenmene gerek yok haklisin kusura bakma sert cikismak istemedim derdi ceken sensin sonucta . Ama kafana takma hersey olur hersey biter olmayanlari oldurur Rabbim. Bi bakmissin ayina hamilesin . Rabbim sana da sifa versin hoscakal
Neyse önemli değil, herkes gerilebiliyor. İnşallah herkese nasip eder evlat. Siz mesajlarınızı silin, ben de benimkini sileceğim, konu dağılmasın, gelenler direk konuya odaklansınlar. Sağlıcakla kalın.

inthehll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2014
160
74
Mesaj silmek yasak ceza alırsınız :KK66:
Hadi ya :KK70: neyse, dursun o zaman napalım :)

35 -40 yaşında donduracak yumurtayı nerden bulsun peki ?
Erken menopoz sıkıntısı varmış konu sahibinin
Biraz daha ılımlı yazabilirsiniz :KK66:

Konu sahibi öncelikle geçmiş olsun
Ankara da benim size tavsiye edebileceğim Dr.Cihangir Çakıcı var.
Kadın doğum konusunda 1 numaradır.
Ama yumurta toplama işlemi yapıyor mu bir bilgim yok
Kendi internet sayfasına bakarsanız belki birşeyler bulabilirsiniz.
Canınızı sıkmayın ve üzülmeyin:KK66:
Geçmiş olsun
Baktım ama bulamadım o konuyla ilgili bir yazı. Yarın arayıp bilgi alacağım teşekkür ederim :)

cibilicibilisaksak06

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2015
1.233
1.072
Canım bilmiyorum malesef durumuna üzüldüm en net bilgileri hastane ve dr lardan alırsın bu konuda çünkü spesifik bisey söylediğin sana önerim prof dr göğşen önalan veya prof mehmet erdem konu hakkında bilgi sahibi olabilirler telefon ile arayarak bilgi alabilirsin. Çok canını sıkma ins tıp ilerliyor yakında bir kan damlasından olacak herşey

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-07-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 148 gün kaldı.

Verniks bebeğinizin vücudu üzerinde oluşmaya başladı. Göğüslerinizde olan değişikliklerin yanında alnınızda ve yüzünüzün yanlarında lekelenme pigmentasyonu olabilir. Bu pigmantasyonlar genellikle doğumdan sonra geçerler. Anneler dişlerinizi fırçalarken diş eti kanaması yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt