Anne Çayı

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.069
Emoji Skoru
31
arkadaşlar siteleri dolaşırken bu ürünü gördüm,benim zamanımda bu ürünlerden yoktu,belki gerçekten faydalıdır en azından kullanmadan doktorunuza danışın

buraya koymam sakınca teşkil ederse modaretör arkadaşlar lütfen silsin

STILL-TEA


$humana_still-tree.jpg

Anne Çayı

Still Tee
Ortalama İçerik 100g Granül 100ml
(4,5 g/100ml)
Enerji Kj 1654 74
kcal 389 18

Protein <0.7 <0.1
Karbonhidrat <97.3 4.4
Yağ <0.3 <0.1
C Vitamini 400 800

Bebek için anne sütünün yararları:

Besin öğesi bileşimi bebeğin gereksinmelerine uygundur.
Bebeği koruyucu maddeler içerir.
Sindirime yardımcı aktif enzimler içerir.
Enfeksiyonu önleyen etmenler içerir.
Hormonlar ve büyüme faktörleri içerir.
Anne sütü ile beslenen bebeklerde solunum yolu ve sindirim sistemi enfeksiyonları daha az görülür.
Orta kulak iltihabı riskini azaltır.
Çene ve diş gelişimini olumlu etkiler.
Bazı kronik hastalıkların oluşma riskini azaltır.
Alerjiye karşı koruyucudur ve bebeği pişikten korur.
Bebeğin ruhsal, bedensel ve zeka gelişimine yardımcı olur.
Anne sütü alan bebekler daha az ağlarlar.
Her zaman sterildir, ısı derecesi idealdir.
Anne sütü bebekler için en ideal besindir. Anne sütü olduğu ve bebek aldığı sürece emzirilmelidir. Emzirme sadece bebekler için değil annelerin de sağlıklarını korumaları için son derece önemlidir.

Anne için emzirmenin yararları:
Emziren annelerin göğüs kanserine ve yumurtalık kanserine yakalanma riski azalır.
İlerleyen yaşlarda oluşan kemik erimesine karşı (osteoporoz) direnci arttırır.
Rahimin eski haline dönmesine yardımcı olarak anneyi aşırı kan kaybından (kansızlık) korur.
Emziren anneler gebelik sonrası daha rahat kilo verirler.
Emziren anneler bebeklerini sadece anne sütü ile besledikleri sürece tekrar gebe kalma riskleri azalır.
Hazırlanma sorunu yoktur.
Hem anne hem de bebek için son derece önemli olan emzirmede dikkat edilecek önemli faktörler vardır;
Bebeğin emzirme sırasında nasıl tutulduğu,
Bebeğin memeye yerleşmesi,
Annenin emzirme süresince memesini tutuşu,
Emzirmenin nasıl bittiğine dikkat etmek gerekir. Yanlış uygulamalarda emzirmede problemler ortaya çıkabilir.
Bebeğin memeye doğru olmayan yerleştirilmesi sonucu;
Meme başlarında hasar, ağrı ve çatlaklar oluşur. Anne sütü tam boşalamaz. Dolayısıyla bu da göğüslerde gerginlik, annede ruhsal sıkıntılara yol açar ve göğüslerde süt yapımı azalır.

HUMANA STİLL TEE
Sütü yetersiz olan annelerin laktasyon dönemi boyunca salgıladıkları süt miktarını arttırır, ayrıca emzirme döneminde artan sıvı ihtiyacını giderir.

İÇİNDEKİLER
Hibiscus : 2,6 g
Fennel Extract : 0,2 g
Fennel Oil : 0,02 g
Roobios : 0,2 g
Verbena Herb : 0,2 g
Raspberry Leaves : 0,2 g
Fenugreek : 0,1 g
Goat&#8217;s Rue Herb : 0,1 g
Sucrose : 91,5 g
Maltodextrin : 4,4 g
Vitamin C : 0,5 g

Hibiscus (2,6 g) : İçeriğinde bulunan amber çiçeği özü; süt bezlerini uyararak prolaktin hormonunun salgılanmasını sağlar. Diğer olumlu etkileri ise mide ve bağırsak düzenleyici etkiye sahip olması ile göğsü yumuşatmasıdır.

Fennel (0,2 g) : Özellikle bebek ve çocuklarda gelişmemiş gastro-intestinal sistemden kaynaklanan hassasiyetler ve sindirim problemlerinin başında gelen gaza bağlı krampların hafifletilmesi ve ortadan kaldırılmasındaki güçlü etkisi bilinmektedir. Rezene aynı zamanda anne sütünü arttırıcı bir galaktogogdur. Solunum sistemi hastalıklarına karşı da etkilidir.

Roobios (0,2 g) : İçeriğinde emziren annenin ihtiyaç duyduğu, demir, çinko, bakır, kalsiyum, potasyum, flor, magnezyum gibi çok önemli mineralleri ve eser elementleri bulundurur. Uykusuzluk, yüksek tansiyon, iritasyon ve baş ağrısının tedavisinde uzun yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.

Verbena Herb (0,2 g) : Hipofiz bezinden prolaktin ve oksitosin hormonlarının salgılanmasını sağlar. Nane ve portakal çiçeği gibi ferahlatıcı, stres gidericidir. Güçlü bir antioksidant özelliğe sahiptir. Ayrıca karaciğer rahatsızlıkları, kramplar, sindirim sorunları gibi durumlarda kullanılır. Önemli bir galaktogogdur.

Raspberry Leaves; (0,2 g) : İmmün sistemi güçlendirmesinin yanı sıra anne sütünü arttırıcı etkileri eskiden beri bilinen bir galaktogogdur. A, B, C, E vitaminleri ve kalsiyum, demir, fosfor, potasyum minarelerince zengindir.

Fenugreek (0,1 g) : Yüzyıllardır bilinen en önemli galaktogogdur. Uzmanlar tarafından eski çağlardan beri bu olumlu etkilerinden ötürü emziren annelere günde 2-3 bardak çemen otu çayı almaları önerilmektedir. Ayrıca bebek ve çocuklarda gaza bağlı olarak mide-bağırsak sistemindeki krampların hafifletilmesine yardımcı olur. C vitamini, A vitamini, kalsiyum, niasin ile fosfor, magnezyum, demir, çinko, selenyum, mangan, potasyum, fosfor ve kobalt minerallerden zengindir.

Goat's Rue Herb (0,1 g) : En önemli özelliği yüzyıllardır anne sütünü arttıran bir galaktogog olmasıdır. Keçi sedefi otundan; gastrointestinal sorunların giderilmesi, kan şekerini düzenlenmesinden ötürü diabet tedavisi , antioksidant olarak olumlu etkileri ve diüretik olarak kullanılması gibi pek çok alanda faydalanılmaktadır. Zayıflama ve form tutmada da sık başvurulan bir bitkidir.

Vitamin C (0,5 g) : Emzirmekte olan annenin kemik, diş ve cilt gelişimi için C vitamini çok elzemdir. Bu vitamin insan vücudunda sentezlenemez, ayrıca C vitaminin E Vitamini ve Beta karoten ile birlikte antioksidant olarak bilinen üç önemli maddeden birisidir. İmmün sistemi güçlendirici ve demir ile yağ emilimini düzenleyici rol oynar.


Humana Still Tee&#8217;nin içeriğinde bulunan bitkiler yüzyıllardan beri anne sütünü arttırıcı özelliklerinden dolayı kullanılan galaktogoglardır. Humana Stil Tee Emzirme Çayı&#8217;nın içeriğinde bulunan bitkiler, hipofiz ve süt bezlerini uyararak prolaktin ve oksitosin hormonlarının salgılanmasını sağlar.Bu sayede, anne sütü üretimi hızlanır ve miktarı artar.


Hazırlanışı : 200 ml (1 su bardağı) suya tepeleme 2 tatlı kaşığı (yaklaşık 9 g) Humana Stil Tee konulup karıştırılarak hazırlanır. İsteğe bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk içilebilir. Günde 3-4 kez tüketilmesi tavsiye edilir.
 
Yukarı Alt