• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Anne cocuk degisik soyadı boşaldıktan sonra

Buhayatbeni7bitirdi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
76
56
Mrhaba kızlar,

1 sene oluyor boşandığım hala eşimin soyadını taşıyorum. Kızlıksoyadımı geri almak istedim fakat bir dur durak yoktu bana bende daha fazla sorun olmasin diye başvurmadım. Şimdi ise tereddüte kaldım. Sonucta benim ve cocumun soyadı değişik olacak ve bu durum canımızı sıkmazmı? Başına gelen varmı?

Meral 00

;-)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2014
863
787
Bi tanıdığın başına gelmişti kadin eski eşinin soyadını değiştirmemiş yıllar geçmiş 4-5 yıl dı galiba adam buna mahkeme açıp para almıştı benim soyadımı kullandı diye...Aman ne yapacan eski eşinin pis soyadını alsın başına çalsin. Çocugun soyadı değişik olsa ne olmasa ne hatta bugün annemle bu konuyu konuştuk benim çocuğumun soyadı da babasının soyadı anne istesem benim soyadıma alabilirim dedim annemde bırak 18 yaşına gelince kendi karar versin sonra sana kinlene bilir büyünce dedi.Benim için farketmez ben taşımayım da onun soyadını.

Pinhan

🇹🇷
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
520
1.657
Evlendiğimde zor alıştım, boşandığım adamın soyadını ne yapayım?
Çocukla farklı ise ne olmuş, anlayabilecek yaşa geldiğinde anlatırsınız.

diladuru

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
1.571
1.968
çevrenizde yok diyelim de haber falanda mı izlemiyorsunuz spikerler, ne bileyim kadın programıda mı izlemiyorsunuz sunucular vs bir sürü bu şekilde kadın var. boşandığı kişinin soyismini kullanmaya devam etmek kadar ezikçe bir şey yok bence.
ayrıca boşalmak değil boşanmak.

defne-28

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2014
16.303
13.813
Benimde anne babam ayrı ve annemle soyadımız hep farklı oldu.
Hiç önemli birşey değil.
Annelik Babalık soyadla olmuyor.
Ama Türkiye'de zaten ayrılınca otomatik olarak soyadınız eskiye Dönüyor. Sanırım TR de yaşamıyorsunuz.

Yukarı Alt