Kova Burcu 21 Ocak - 19 Şubat Anne ile kova bebeği burç uyumu

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
5 Mart 2012
16.971
15.091
44
bebek_kova_burc.png


Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…

Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

ANNE: KOÇ

Kova bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, asla sabit ve monoton kabul edilemeyecek bir ilişki ortaya çıkar. Kova’nın geniş vizyonu ve fikirleriyle, Koç’un bunları harekete geçirebilme yeteneği son derece yaratıcı bir aile tablosu sunar.

Çok yakın arkadaş gibidir Koç anne ve Kova çocuk. Konumları birbirinden uzak olan burçların tamamlayıcı uyumuna sahiptirler. Rahat iletişim kurarlar ve hayata karşı idealist bir yaklaşımları vardır. Mizah anlayışları uyuştuğundan komik içerikli yaratıcı oyunlar bulabilirler aralarında.

ANNE: BOĞA

Kova bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, gerçekten birbirlerine çok uzak karakterleri ve yöntemleri olan insanların buluşmasından bahsedebiliriz. Boğa anne ne kadar gerçekçi ve maddi dünyaya yönelikse, Kova çocuk da o kadar maneviyata düşkündür.

Her iki tarafın da amaçlarına ulaşmak için oluşturduğu yöntemler vardır ve mükemmeliyetçidirler ama içerik olarak birbirlerinden çok ayrılırlar. Boğa anne rutinden hoşlanır ve kendini güvende hisseder, Kova çocuk ise rutini çok sıkıcı bulur. Her ne kadar ilgi alanlarında ortak nokta bulmak zor olsa da, eğer farklılıklarını görmezden gelip güçlerini birleştirebilirlerse her türlü başarıya ulaşabilirler.

ANNE: İKİZLER

Kova bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, yoğun bir zihinsel bağlantıya sahip bir anne-çocuk ilişkisi ortaya çıkar. Gerçekten birbirine çok benzemektedir bu ikili. İkizler annenin gözlemci ruhu, Kova çocuğa geçmiştir adeta. Birlikte konuşacak birçok ilginç şey bulabilirler veya söyleyecek ilginç bir şey bulana dek sessizce birlikte oturabilirler.

Beraber olmaktan çok mutludurlar. Ama özgürlüklerine de düşkündürler. İkisi de enerji doludur. Birlikte çalıştıklarında ortak amaçlar belirleyebilir ve değişik fikirler üretebilirler. İki burç da vakit öldürmekten hoşlanmaz. Her zaman yeni projelere yönelme halinde olabilirler. Bununla birlikte birbirlerini yormamaya özen göstermeleri gerekmektedir.

ANNE: YENGEÇ

Kova bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, tam anlamıyla zıt karakterli iki insanın oluşturduğu bir aile yapısından bahsedilebilir. Bu da iletişimin sağlıklı kurulmasının zaman gerektirdiğini göstermektedir.

Geleneksel aile yuvasından hoşlanan Yengeç, Kova’nın her türlü durumda gösterdiği sıradışı tavırlara alışmakta zorluk çekebilir ve olumsuz durumları topluluk içinde tartışmaktan ziyade evde yalnızken konuşmayı tercih eder. Kova her türlü sosyal ortamda bulunmayı, arkadaşlarıyla birlikte olmayı severken, Yengeç evde sakin bir gün geçirmeyi tercih eder. Bu iki farklı karakterin birbirini anlaması ve zorlamalardan kaçınmaları gerekmektedir.

ANNE: ASLAN

Kova bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, birbiriyle fevkalade uyumlu bir anne-çocuk ilişkisinden söz etmek mümkündür. Göz alıcı ve dinamik bir ailedir. Monotonluk asla olmaz. Kova’nın vizyonu Aslan’ın yaratıcılığıyla birleştiğinde gerçekten etkileyici başarılar elde edilebilir.

Her iki burç da idealisttir ve birbirlerini yeni fikirleri deneyimlemek açısından cesaretlendirirler. Her türlü yeniliğe açıktırlar ve heyecan peşindedirler. Sportif aktiviteler, çeşitli sosyal etkinlikler bu anne-çocuk ilişkisinde vazgeçilmezdir. Zaman zaman rekabet ortamı oluşsa bile dikkatleri hemen yeni bir keşfe odaklanacağından gerginlikler kolay aşılır.

ANNE: BAŞAK

Kova bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, aile iletişiminin kurulması zaman alabilir. Anne-çocuk neredeyse her konuda farklı görüşlere sahip olacak sık sık tartışmalar yaşanacaktır aralarında. Birbirlerini tanımaları ve anlayabilmeleri için çaba sarf etmeleri gerekmektedir.

Başak her şeyi planlayan, hesaplayan neredeyse bilimsel bir yaklaşıma sahiptir ve Kova’nın aceleci, sınırlardan hoşlanmayan aykırı yapısını çözmek ve çocuğuyla bu alanda iletişime geçmek yorucu bir deneyim olabilir. Kova da annesinin ince eleyip sık dokuyan yapısını zaman zaman boğucu ve kapalı bulabilir. İkisinin de karşılıklı anlayış geliştirmeleri gerekmektedir.

ANNE: TERAZİ

Kova bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, her iki tarafın da farkındalığının ve gücünün arttığı bir aile iletişimi çıkar ortaya. Durağan olmaktan çok uzak bir anne-çocuk ilişkisidir. Zira her ikisi de dış dünyayı keşfetmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi sever.

Sanattan ve güzellikten çok hoşlanan bu ikili, kendilerini sınırlayan şeyleri de sevmez. Birbirlerinin kişisel sınırlarını da gözlemlemekten keyif alırlar. Birlikte sosyal ortamlarda çok aktif rol oynayabilirler.

ANNE: AKREP

Kova bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, farklı hayat anlayışları ve stilleri olan iki karakterin oluşturduğu bir aile ilişkisinden söz edebiliriz. Konuşmak için ortak konu bulmaları biraz zaman alsa da sonunda birbirlerini anlamayı başarabilirler.

Kova’nın sıradışı idealist bir dünya anlayışı vardır. Akrep ise duygusal anlamda çok yoğun bir iç dünyaya sahiptir. Anne-çocuk sahip oldukları farklı perspektifleri anlamak için çaba sarf etmelidir. Akrep, çocuğunun kendisine fazla zaman ayırmamasından, dışarıda fazla zaman geçirmesinden yakınabilir. Kova da annesinin duygusal fırtınalarını anlamak da zorluk çekebilir.

ANNE: YAY

Kova bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, oldukça enerjik bir aile ilişkisinden bahsedebiliriz. Anne-çocuk dışa dönük, yeni deneyimlerden heyecan duyan bir ikilidir. Oldukça yaratıcı ve orijinal bir aile olurlar. Düşmekten korkmadan uçabilirler.

Arkadaşlığa yakın bir anne-çocuk iletişimi söz konusu olur. Zodyak kuşağında birbirinden uzak konumlanmış burçların uyumuna sahiptirler. Çok rahat anlaşabilir. Birlikte uzun zaman geçirmekten keyif alırlar. Mizah anlayışları ve olaylara yaklaşımları benzerlik gösterir.

ANNE: OĞLAK

Kova bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, son derece büyük işler başarabilecek bir aile yapısıyla karşılaşırız. Birbirlerini her konuda desteklerler ve büyük işlerin altından kolayca kalkabilirler.

Her ne kadar karakterleri son derece zıt olsa da. Birbirlerini çok iyi tamamlarlar. Kova’nın sonsuz deneyimleme arzusu ve enerjisi, Oğlak gibi azimli bir ruhla işbirliği sağladığında çok yol alabilirler. Bununla birlikte, Oğlak’ın ciddi, çekingen yapısıyla, Kova’nın hareketli, coşkulu hali zaman zaman çelişebilir.

ANNE: KOVA

Kova bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, sihirli bir uyumdan söz etmek mümkündür. Anne-çocuk devamlı yeni fikirlere ve deneyimlere açılabilirler, İkisi de sürekli yeni arkadaşlar ve sosyal çevre edinir. Her zaman aktif ve dışa dönüktürler.

Birlikte yeni olayları değerlendirebilir, fikirler geliştirebilirler. İki arkadaş gibi olurlar. Eğer bir konuda aynı tarafı tutuyorlarsa her zaman iyi geçinirler. Genellikle dışarıda vakit geçirirler. Birbirlerinden uzakta bile olsalar tek bir vücut gibi hareket edebilirler.

ANNE: BALIK

Kova bir çocuk, Balık bir anneye sahipse, karşılıklı şefkat ve yaratıcılık üzerine kurulu bir aile tablosu karşımıza çıkar. Her ikisi de idealisttir ve kurdukları hayalleri paylaşmaktan büyük keyif alırlar. Birlikte uzun zaman sohbet edebilirler.

Yeni fikirler, yeni yaklaşımlar getirirler birbirlerinin dünyalarına. Kova’nın dışa dönük olması ve dışarıda çok zaman geçirmek ve sosyal iletişime ihtiyaç duyması, Balık gibi içine kapanık yaradılışta biri için bazen sorun olsa da. Balık da kendine zaman ayırmaktan hoşlandığı için bu noktada da anlaşırlar.