Anne karninda bebek ölümleri

melegimtoprak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Anne karnında bebek ölümleri çogalmaya başladı.Sebeplerini Tam olara veremeselerde bir kaç nedenlewri var.Ben 2 kez yaşadım Allah bir dha yaşatmasın kimseye çok acı verici

melegimtoprak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Bu tip vakalar bebeğe, anneye ve plasentaya bağlı üç ana nedenden kaynaklanır.Öncelikle hamile kadınların gönlü ferah olsun, anne karnında bebek ölümlerine çok sık rastlanmıyor. Bin bebekten sadece 5’i doğmadan ölüyor. Onların da yarıdan fazlası ilk aylarda... “9 aylık bebek ölümü çok nadirdir
1:kordon düğümlenmesi plasentadan kaynaklanıyor
2:bebekte bir anomali olabilir
3:anneden kaynaklı bir sebep olabilir, söz gelimi yüksek tansiyon gibi
Zira onbin bebekten 6’sının ölümüne neden olan kordon düğümlenmesinin çaresi yok. Ama diğerlerinin var...

Kısacası, anne adayları, ne normal hayatlarından taviz verip inzivaya çekilmeli ne de panik içinde yaşamalı... Tek yapacakları doktorların uyarılarını dikkate almaları...

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
Anne karnında bebek ölümleri çogalmaya başladı.Sebeplerini Tam olara veremeselerde bir kaç nedenlewri var.Ben 2 kez yaşadım Allah bir dha yaşatmasın kimseye çok acı verici

canım pekı genelde kacıncı haftadan sonra olmuyor bebk ölümlerı bu konuda bılgın varmı..bırde bebege ait sorunlar demıssın..mesela kalp problemlerı gibi mi?

K

kraker kız

Ziyaretçi
1 haftadır bu yüzden gözüme uyku girmiyor sanırım deliriyorum ben peki öldüğünde bunun belirtisi varmı ne şekilde hissedebiliriz daha 1 hafta var kontrole ama dayanmak çok zor

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
1 haftadır bu yüzden gözüme uyku girmiyor sanırım deliriyorum ben peki öldüğünde bunun belirtisi varmı ne şekilde hissedebiliriz daha 1 hafta var kontrole ama dayanmak çok zor
canım sen böyle kötü şeyleri aklına sokma bence olumlu düşün olumlu olsun.

melegimtoprak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Ne zaman olmayacagına dair bilgim yok ama hatırlarsanız seren serengilin bebegi 9 aylıkken karnında öldü

yaren76

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bende 21 haftalık bebeğimi kanımdaki pıhtılaşmadan kaybettim. şimdi tekrar gebeyim ve hergün pıhtılaşma önleyici iğne oluyorum.

Yukarı Alt