Anne karnındaki bebekte kist.......olması.

SedaKznsmz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
2
0
27
Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ama görüp yardımcı olabilirseniz sevinirim bende dün öğrendim 20 haftalık gebeyim kkam tanıdı koyuldu 2 cm çapında takip edilicekmişim ama aklımda binbir türlü soru var sizin bebekleriniz nasıl oldu şuanki durumları nasıl

Esraaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
4
0
30
Merhabalar mart 2019 17+8 hamileymişsiniz.... şimdi muhtemelen Doğum yapmış olmalısınız bebeğinizin kafasındaki kist geçti mi acaba? Ne durumdasınız ? 20. Haftalık gebeyim aynı şey bugün doktorum ultrasonda görüp söyledi cvp verirseniz çok sevinirim

Esraaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
4
0
30
Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ama görüp yardımcı olabilirseniz sevinirim bende dün öğrendim 20 haftalık gebeyim kkam tanıdı koyuldu 2 cm çapında takip edilicekmişim ama aklımda binbir türlü soru var sizin bebekleriniz nasıl oldu şuanki durumları nasıl
Bende 20 haftalık gebeyim şuan... bana da doktor bebeğin kafasında kist görünüyor dedi.
Sizde durumlar nasıl? İnşallah Allah’ın izin ve iradesiyle geçer, bebeğimiz şifa bulur, üzüldüğümüzle kalırız....

Esraaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
4
0
30
Merhabalar mart 2019 17+8 hamileymişsiniz.... şimdi muhtemelen Doğum yapmış olmalısınız bebeğinizin kafasındaki kist geçti mi acaba? Ne durumdasınız ? 20. Haftalık gebeyim aynı şey bugün doktorum ultrasonda görüp söyledi cvp verirseniz çok sevinirim

Esraaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
4
0
30
26-Nov-2019 - Mesaj No: 122

Aysnrs

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2020
1
0
29
Hamileliğimin 20. haftasında benim bebeğime de ccam tanısı koyuldu. İnanmak istemedik perinatoloğa gittik ama tanı kesindi. Bazı doktorlar aldırmamızı bile söyledi. Amniosentez önerenler de oldu ama istemedik. İstanbul Bahçeşehir Memorialde Prof. Dr. Cihat Şen ile görüştük. Hafta hafta gelişimini takip etti. Anne karnında ameliyat ederek lazerle kisti besleyen damarı kesebileceğini söyledi. Fakat işlemin başarılı olma ihtimali pek iç açıcı değildi. Ondan takibimizi keserek kadın doğum doktorumuz olup bize her daim destek olan Op. Dr. Remzi Eren ile bebeğin hareketlerini takip ederek haftada 1kalp atışlarını dinlemeye karar verdik. Her durumda risk almak gerekecekti ve bu bize daha az riskli geldi, bunu seçtik. Hamileliğin sonuna doğru kist 8mm ye kadar küçüldü. Normal doğum yaptım. Hamilelik sürecinde görüşüp tanıştığımız Çocuk Cerrahı Prof. Dr. Zekeriya İlçe hastaneye gelerek bebeği değerlendirdi ve yenidoğan yoğun bakıma aldı. Doğumdan 26gün sonra ameliyat oldu. Sağ akciğerinin orta lobu tamamen alındı. Şuan 1buçuk yaşında, gayet sağlıklı, hoplayıp zıplayan, her türlü yaramazlığı yapma potansiyelinde olan bir bebek. Korkmayın dua edin. Ne yaşamamız gerekiyorsa zaten yaşıyoruz. Bu süreci kendinize ve bebeğinize iyi bakarak, moralinizi yüksek tutarak geçirin :)

SedaKznsmz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
2
0
27
Merhabalar...İlk öğrendiğimde yazmıştım buraya sağolsunlar numaralarını yazıp yardımcı olmak isteyen arkadaşlarla konuşup bilgi alarak içim rahat bi.gebelik geçirdim şuan 37.haftamdayım normal doğum planlıyoruz inşallah bi sorun olmadan doğarda bende pozitif bilgiler veririm bu durumla karşılaşan diğer annelere..Rabbim hepimizin.yavrularına sağlıklı bi ömür nasip etsin

İlginizi Çekebilir