Anket Anne/kv torunlarinin bakimina destek olmali mi?

anne/kv sagliklilar ve calismiyorlarsa torunlarina bakmalilar mi?

• İhtiyaclarimiz dahilinde destek olmalarini beklemek hakkimiz.

Toplam Oy: 207 46,7%
  • Ne münasebet herkes kendi basinin caresine baksin.

Toplam Oy: 196 44,2%
  • Kararsizim 🤔

Toplam Oy: 40 9,0%

• Ankete Katılan
    443

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
5.595
16.868
Oy verdim ne münasebet diye kusura bakmayın anne değilim.
Bilemedim işlemediğimiz yerden gelen sorulara dair fikrimiz olmaması gerektiğini.

Yok kuzum anne olmayan cidden bu büyük anne desteğinin kıymetini tam bilemiyor o açıdan söyledi bence. Çok klişe ama anne olunca anlarsın 😀

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
14.999
47.751
33
Ay hiç sormayın. Şu an hayatı sorgulama evresindeyim. 36 yaşında doğurulan çocuk bu kadar zor olmamalıydı. Bu işte bir yanlışlık var ama çaktırmıyorum. Herkese üçüncüyü yapın diyorum. Biz yandık herkes yansın :halay:
Shahahaha
Bunlar jenerasyon farkı.
2015 sonrası bir eşik gerçekten.
Benim iki afacan var, ikisi de birbirine bu kadar zıt ve böyle zor nasıl olabiliyor, aklım almadı.
Hadi birini yapamadım, öbürünü niye yapamadım, yanarım ona yanarım😅

Ben de onu ikinci çocukla söylüyorum, hele yaşlar yakın olursa tadından yenmez diye😂
Kanıp yapan da var snshsjsksk

remisyon

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2016
221
986
38
Aynı evde yaşanmıyorsa insanların hayrına 8-5 mesai yaptırılması doğru değil bence. Ama anne veya kv ailelerinin yedi yabancı gibi durmasına da karşıyım.

Yok ben kimseye güvenmeden yaptım ettim bana çok ütopik geliyor. İnsanız, her zaman birbirimize ihtiyacımız olur. Bu bakımı konusunda birine güvenmekten ziyade gerekli durumlarda destek almaktır.

Niloyatospikk

Aşk çok güzel hele de karşılıklıysa...
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2016
11.793
18.035
30
Oyum ilkinden yana destek olmalılar severken iyi de 2 3 saat oyalamaya gelince mi zor hayır efendim bizlerin de aktiviteye sosyalleşmeye hakkı var ve çocukla bu kolay olmuyor kime bırakacağız elbette ki anneanne ve babaanne şayet kayınvalidem 1 2 saat oyalamak için bıraktığımda bakmazsa alacağı tepki bellidir benden keza annem de öyle

Mevrouwtje

Dürüstlük pahalı bir mülktür,her insanda bulunmaz
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
1.193
1.005
35
avrupai arkadaslarimizin yorumlarini zaten biliyorum"ona güvenerek mi yaptiniz? Sizi büyütmüs cocugunuzu da mi büyütecek? Mecbur degil vs vs"
Bu durum Avrupa'da değişti, şuan orda da kendi ırkındaki ebeler dedeler bakıyor.. Geçen sene yazın oyun parklarında çok gördüm. Bu konusmalarida anneme çok dediler, ilk annemin torunu olduğu için bezdirdiler kadını. Şimdi torunu olan parklarda gezdiriyor. Şimdi de ben diyorum " aaaaa torunmu bakıyorsun diye" . Bu konular cidden çok karışık. Bide yigenlerim otistik, kreş ortamında nasıl olurlardı bilemem.

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
14.999
47.751
33
İnşallah ayol. 🤗
Çocuğu bırakıp, 2 saniyede başka yere ışınlabildiğin bir dünya muhteşemdir.
Böyle cennet mi desem, rüya mı, tam arası bir durum.
Çocukla 3 saat resmen akıp gitmez, çocuksuz tüm gün adeta 1 saat gibi geçer.

Hiç unutmuyorum, kv memleketindeyiz, benim büyük zıpa canımı okumuş, bir de küçük var cıyak cıyak ağlayan.
Büyük dediğim 18 aylık falan, ben insan değilim tabi 1 saatlik uykuyla 23 saat dayanıyorum, 4 buçukta uyuttuğum bebe 6 da uyandı.
O an odamın kapısı açıldı, adeta beyaz bir cisim yaklaştı ve bana ‘ver onu, sen küçükle uyu’ dedi.
Arkasından bakınca kv olduğunu gördüm ve başında bir melek haresi belirdi.
Resmen rüyama girmiş ak sakallı dedenin kv versiyonu ama gerçekti.
Kv deme ne zaman kızsam o an aklıma gelir.
😂😂😂

Allah her isteyene tez zamanda sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah...

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
5.595
16.868
Oyum ilkinden yana destek olmalılar severken iyi de 2 3 saat oyalamaya gelince mi zor hayır efendim bizlerin de aktiviteye sosyalleşmeye hakkı var ve çocukla bu kolay olmuyor kime bırakacağız elbette ki anneanne ve babaanne şayet kayınvalidem 1 2 saat oyalamak için bıraktığımda bakmazsa alacağı tepki bellidir benden keza annem de öyle

En sevdiğim tarz çirkef stayl ben de bunu yapıyorum 😀😃

Merve

The Yargı Machine
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
14.665
51.009
29
Çocuğu bırakıp, 2 saniyede başka yere ışınlabildiğin bir dünya muhteşemdir.
Böyle cennet mi desem, rüya mı, tam arası bir durum.
Çocukla 3 saat resmen akıp gitmez, çocuksuz tüm gün adeta 1 saat gibi geçer.

Hiç unutmuyorum, kv memleketindeyiz, benim büyük zıpa canımı okumuş, bir de küçük var cıyak cıyak ağlayan.
Büyük dediğim 18 aylık falan, ben insan değilim tabi 1 saatlik uykuyla 23 saat dayanıyorum, 4 buçukta uyuttuğum bebe 6 da uyandı.
O an odamın kapısı açıldı, adeta beyaz bir cisim yaklaştı ve bana ‘ver onu, sen küçükle uyu’ dedi.
Arkasından bakında kv olduğunu gördüm ve başında bir melek haresi belirdi.
Resmen rüyama girmiş ak sakallı dedenin kv versiyonu ama gerçekti.
Kv deme ne zaman kızsam o an aklıma gelir.
😂😂😂

Allah her isteyene tez zamanda sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah...
Öyle melek kv tüm annelere 🤗
Amin 🤲🏻