Anket Anne/kv torunlarinin bakimina destek olmali mi?

anne/kv sagliklilar ve calismiyorlarsa torunlarina bakmalilar mi?

• İhtiyaclarimiz dahilinde destek olmalarini beklemek hakkimiz.

Toplam Oy: 207 46,7%
  • Ne münasebet herkes kendi basinin caresine baksin.

Toplam Oy: 196 44,2%
  • Kararsizim 🤔

Toplam Oy: 40 9,0%

• Ankete Katılan
    443

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
10.328
56.518
Biz bakmalalilar desek ne olacak bakmamalilar desek ne olacak?
İstemiyorlarrmis sizinkiler zorla mı baktiracaksiniz?

Arada sırada yardım yada çocukları 2-3 saat bırakma durumu hariç tam zamanlı bakmaya zorlanmalarini doğru bulmuyorum ben. Kendi isteyip bakıyorsa ne ala. Yoksa çocuklarıma bakmadılar diye kinlenmenin bir anlamı yok.

turuncupijama

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
13.865
58.026
3 kucuk cocuk anasiyim,
Cevap hakkım var sanirim.
Kirk yilda bir ihtiyac duyulur, destek olmazlarsa ayıp ederler.
Ama ben ise gideyim, sen cocuga bak demek, yuk.
50-60 yaşlarında insanlar cocuk pesinde zorlaniyor, enerjileri yetmiyor.

Cikan sonuc, bakmalilar olursa ne yapacaksınız? Anneanne, babaanne su durumdan nasil etkilenecek 😅

Aneksenamunnn

Seni bekliyoruz kızım💗💗💗
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2018
4.141
3.208
Herkese merhaba. Bu anket konusu benim icin önemli hanimlar. Yalniz lütfen sadece anneler oylasin zira bekara kari boşanak kolay derler. Diger genc avrupai arkadaslarimizin yorumlarini zaten biliyorum"ona güvenerek mi yaptiniz? Sizi büyütmüs cocugunuzu da mi büyütecek? Mecbur degil vs vs" Ama calisan anneler, ikiz, ücüz anneleri bilir destek gerekiyor, bakicilara güvenilmiyor, bakici kolay bulunmuyor. Zaten annelerimiz de bizi böyle büyütmüs zamaninda. Hep yakin oturulmus, hatta belki birlikte ve bizlerin bakiminda da anneanne babaanne emegi büyük. Ama simdi mecbur degil laflari havalarda ucusuyor. Ben de tam triplere girecekken ya acaba gercekten mecbur degiller mi 🤨🙄 oluyorum ama cok daraldim artik yaa.
Benim annem gelme anne sen hayatına bak desem bile gelir.Zaten tek çocuğum.Anneme her zaman diyorum sakın kendini zorunlu hissetme diye.Demem o ki kimsenin hayatını engellemek benim hakkım değil annem olsa bile.Sonuçta beni bugünlere getirdi tekrar uğraşmak zorunda degil.Ama sağ olsun yanımda ve cok mutlu bebeği dört gözle bekliyor.Ve ben her seferinde ona istediği zaman hayatına bakabileceğini söylüyorum.

Merve

The Yargı Machine
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
14.610
50.745
29
Bizim burda 3.kişiler olarak oy vermemizin bir anlamı yok ki. Anneanne/babaanne 'bakmıyorum, kafam almıyor' dedi bakmıyor diyelim. Burda verdiğimiz evet oyunun ne hükmü olacak yani😶karar bakacak kişinin kararı, bizim değil ki🙄 yetmez ama evet hareketi mi başlatıyoruz burda😂
Kv ve ana da kk üyesiysee :confused:
Konu sahibi de bakın görün anket koyucam bizim kızlar ne diyecek dediyseee :confused:

zorunlunick

BiCiftMavi💗
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
3.933
5.374
Vallahi bilemiyorum ki bıraksam bı surat yapsa öyle kinciyim ki ben bunu nasıl unutcam ?

Hem zaten kayınvalidecigim devlette personel ne ara gelip bakacak ve annem hasta ...
Ki annecigimde çok uzakta

zorunlunick

BiCiftMavi💗
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
3.933
5.374
Çocuğu bırakıp, 2 saniyede başka yere ışınlabildiğin bir dünya muhteşemdir.
Böyle cennet mi desem, rüya mı, tam arası bir durum.
Çocukla 3 saat resmen akıp gitmez, çocuksuz tüm gün adeta 1 saat gibi geçer.

Hiç unutmuyorum, kv memleketindeyiz, benim büyük zıpa canımı okumuş, bir de küçük var cıyak cıyak ağlayan.
Büyük dediğim 18 aylık falan, ben insan değilim tabi 1 saatlik uykuyla 23 saat dayanıyorum, 4 buçukta uyuttuğum bebe 6 da uyandı.
O an odamın kapısı açıldı, adeta beyaz bir cisim yaklaştı ve bana ‘ver onu, sen küçükle uyu’ dedi.
Arkasından bakınca kv olduğunu gördüm ve başında bir melek haresi belirdi.
Resmen rüyama girmiş ak sakallı dedenin kv versiyonu ama gerçekti.
Kv deme ne zaman kızsam o an aklıma gelir.
😂😂😂

Allah her isteyene tez zamanda sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah...
Yaaaa peki uyuttu mu kucuugu noldu.onu da merak ettim.

zorunlunick

BiCiftMavi💗
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
3.933
5.374
Biz bakmalalilar desek ne olacak bakmamalilar desek ne olacak?
İstemiyorlarrmis sizinkiler zorla mı baktiracaksiniz?

Arada sırada yardım yada çocukları 2-3 saat bırakma durumu hariç tam zamanlı bakmaya zorlanmalarini doğru bulmuyorum ben. Kendi isteyip bakıyorsa ne ala. Yoksa çocuklarıma bakmadılar diye kinlenmenin bir anlamı yok.
Ona göre kinlenecek🤣

Boleyn Kizi

Lütfen Alıntı Yapmayın🤚
Pro Üye
14 Ekim 2016
5.165
28.493
Bekara karı boşamak cumlesini okumamış olmayı tercih ederdim...
Neyse...

Oy verdikten sonra anne olmayanların beylik laflar etmemeleri konusundaki uyarıyı gördüm.

Kararsızım butonunu işaretlemiştim. Geri de alamadım. O seçimi yok sayabilirsiniz.

Yine de annenizden bir beklenti içinde olabilmenin bile "bir şey" olduğunu bilin.

Unicornbe

Golden Dragon✨🐉
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Kasım 2007
2.770
1.707
Bizim ailelerden iki tarafta bakacak durumda değil hal böyleyken ileride çocuğum olsa bakacak durumda olsalar bile yine ben bakarım sorun şu ki insanız acil durumlar hastalık vs gibi etkenlerde aileden destek almayacaksınızda kimden alacaksınız hoş bunu yerine getirmeyenler de var ama benım çevremde torun bakan aile çok,torun torun diye ölüp bitiyorlarsa Sürekli görmek istiyorlarsa güzel anılar biriktirmek anlamında küçük destekler olması gerekır aile olmak bunu gerektirir, ben anketi ihtiyaçlar dahilinde oyladım öbür türlü okul çağına gelene kadar anne bağları güven ortamı oluşması açısından herkes kendi çocuğuna bakmalı🙏

Niloyatospikk

Aşk çok güzel hele de karşılıklıysa...
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2016
11.753
17.983
30
En sevdiğim tarz çirkef stayl ben de bunu yapıyorum 😀😃
Bi kez işim çıktı bırakıp gittim aradım durmuyormuş annemleri yolladım dedim alın ben gelene kadar oyalayın kayınvalidem de ilk görüşümde suratımı çekti ne o dedim oyalayamamışsınız :KK53: başka da bişey demedim annem de olsa çirkeflik yapıyorum 😂hiç farketmez

Hellohappiness

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
1.156
1.956
35
Bekarım ama söyleyeyım mecbur değiller. Sizin bile bakamadığınız zorlandığınız halde yaşlı başlı ınsanlar nasıl baksın nasıl kafaları kaldırsın ? Diyemeden geçemeyeceğim bekara karı boşamak çok itici bir cümle ve klişe şu sığ düşüncelerden çıkın
İlla cevap vereceksiniz yani.. Bari cevap vermeden konuyu anlasaydiniz, birakip gidelim onlar baksin diyen yok. Neyse konu sizi baglamiyor zaten.

Mevsim Yaz

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
430
223
Anne babalar çocukları için güzel garanti bir gelecek sunacak o zaman mecbur değiller tamam da karı koca ev bark Sahibi olalım diye çırpınırken destek olmalılar o bakmayan insanlarda zamanında illaki demiştir kaynanam annem baksaydı da sigortam olsaydı emekli olurdum diyen çok kadın var sağlığı yerindeyse baksınlar

Hellohappiness

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
1.156
1.956
35
Gönülden bakanlar vardır belki ama azdır. Haftada 1 kez 7-8 saat çok isteyerek bakıp size nefes aldırırsa çok iyi ebeveyn kategorisine girmeliler. (Ben öyle birşey görmedim şimdi yaşlılar zaten de ilk çocuğumda genç sayılırlardı) Fazlasını beklemek bencillik bence. Bir yakınım ilk torununa gözü gibi baktı. 5 yaşına gelince Gelin bir daha hamile kaldı ve gizliden ağladı kadın ben yeni tamamlamıştım görevimi. Şimdi kıramam onları diye(resmen yük oldular)
Kesinlikle öyle yillarca yük olunmasindan, isci gibi calistirilmasindan bahsetmiyorum ben. Gerektiginde yapilacak destekten bahsetmistim.

Niloyatospikk

Aşk çok güzel hele de karşılıklıysa...
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2016
11.753
17.983
30
Zaten bunu söyledim. Ben yetisemiyorum cocuklarima 60 yasindaki insanlardan yetismelerini beklemiyorum. Ama kücücük cocuklari da bakiciya birakip gidemiyorum. En azindan bakicinin basinda dursunlar istiyorum. Ama yok günler, akraba gezmeleri cok mühim..
Aynen gezmeye gelince fellik fellik geziyorlar kayınvalidem 70 küsür yaşında güneydoğu turuna gitti annem pandemide Ayasofyanın açılışına gitti gezsinler iyi olsunlar gezsinler ama 2 3 saatcik bıraktığımda durmuyor demesinler