anne olmak neden mi <mükemmel>???

DilaNaz

Körler sağırlar,birbirini ağırlar.
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Mart 2008
Mesajlar
2.726
Emoji Skoru
46
Son iki yıldır kesintisiz yedi saat uyuyamadınız ve göğüsleriniz yerçekimine yenik düşmüş durumda. Ama her annenin bildiği gibi size bunları unutturan milyonlarca şey yaşıyorsunuz. İster hamile olduğunuzu yeni öğrenmiş olun, ister üç çocuk annesi olun, mutlu olmanızı gerektiren en önemli 25 sebep aşağıda:

1. Hamilelik testinizin olumlu çıktığı andan itibaren bebek mağazalarını gezmeye başlarsınız.
2. Bir zamanlar alkol almadan bir ay, kahve içmeden de bir hafta geçirmek imkansızdı. Ama artık en azından dokuz aylık bir süre için alkolü ve kafeini bırakmak için çok önemli bir sebebiniz var.
3. Artık siz de bebek sahibi olduğunuz için anne babaların size söylediklerini daha iyi anlarsınız. Çocuğu olan arkadaş ve akrabalarınızla daha da yakınlaşırsınız.
4. Hamile kıyafetleri çok göz kamaştırıcı olmasa da karnınızı ortaya çıkaracak yeni kıyafetler denemek size heyecan verir.
5. Bebeğiniz ilk kahkahasını atıp size bir şaka yaptığında ömür boyu sürecek yeni bir arkadaşınız olduğunu fark edersiniz.
6. Bebek sahibi olmak kemikleriniz için de iyidir; kalça kemiklerinizde sorun çıkma riski düşer.
7. Yaşamınızda en çok gurur duyduğunuz zaman çocuğunuzu annenize, babanıza ve arkadaşlarınıza gösterdiğiniz andır.
8. Yoldan geçen herkes durup, size gülümseyip merhaba demeden geçemeyecek, bu da sizi mutlu edecek.
9. Hep istediğiniz ve paranızın yetmediği dekorasyondan vazgeçeceksiniz. Çünkü bunun yerini mutfak kapısına çocuğunuzun boyunu ölçünce çizdiğiniz çizgiler alacak.
10. Hamileyken içinizdeki ?gizli? yaşamı hissederek yürümek harika bir duygu.

11. Bebek sahibi annelerle tanışarak yeni arkadaşlar edinirsiniz.
12. Çocuğunuz mutsuz olduğunuzda onu en çok sevindirecek şeyin siz olduğunuzu bilmeniz tarifsiz bir duygu.
13. Kapıyı vuran minik yumruklar ve ?Ben de içeri girecem!? sesleri olmadan sıcak bir banyo keyfi yapamayalı uzun zaman oldu; ama inanın çocuğunuzda banyoda oyunlar oynamak çok daha eğlenceli.
14. Bırakın eşinizle eskisi gibi seks yapmayı akşamları ?Canım, günün nasıl geçti?? diye soracak zamanı bile bulamayabilirsiniz. Ama eşinizi bebeğiniz göğsünde uyurken gördüğünüzde ona bir daha aşık olursunuz.
15. Çocukların doğumgünü partileri çok sıkıcı olabilir; ama bütün tantana ve temizlik bitip de çocuğunuz partiyle ilgili izlenimlerini sizinle paylaştığında dünyalar sizin olur.
16. Buzdolabına astığınız bebeğinizin karalamaları dururken kimin güzel sanatlara ihtiyacı vardır ki?
17. Doğumunuz 16 saat sürmüş ve ağrı eşiğinizi milyonlarca kat aşmış olabilirsiniz; ama bebeğinizi kucağınıza ilk aldığınız anı hiç unutamazsınız.
18. Süper bir aşçı olmasanız da çocuğunuzun sizin yaptığınız yemekleri beğenmesi sizi çok mutlu eder.
19. Çocuğunuzun brokoli yemesi için siz de brokoli yiyeceğinizden siz de sağlıklı beslenmeye başlarsınız.
20. Evden çıkarken her tarafınızın bebek maması kaplı olduğunu görebilirsiniz; ama bunun tek sebebi çocuğunuzun size kocaman ve biraz da yapış yapış bir günaydın öpücüğü vermiş olması.
21. Artık bütçeniz romantik Paris seyahatlerine ve pahalı mücevherlere yetmese de aslında en güzel hediyenin çocuğunuzun ilk defa ?Seni seviyorum? gibi cümleler kurduğu anlar olduğunu fark edersiniz.
22. Araştırmalar yeni annelerin doğumdan sonra dalgın ve unutkan oldukları söylese de hamilelik ve doğumda salgılanan hormonlar beynin öğrenme ve hafıza ile ilgili bölümlerini geliştirir.
23. Çocuğunuzu uyurken izlemek kadar büyüleyici bir şey yok.
24. Yatma vaktinden önceki banyolar ve masal okumalar uzun zaman alır ve sizi şekilden şekile sokar. Ama inanın o sıkıcı kadın programlarını izlemekten daha zevklidir bu masallar!
25. Patronunuzla takıştığınız uzun ve yorucu bir günden sonra evinize varınca çocuğunuzun yüzünün aydınlanması size her şeyi unutturacak. :asigim::nazar::asigim:
 
Yukarı Alt