anne sütü yetersiz gelenler ek mama veriyor musunuz

aozli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
64
anne sütüyle beraber devam sütü kullanan var mı

--------------------------------------------------------------------------------

bebeğime hergün yatmadan önce bir biberon aptamil veriyorum bir buçuk aydır.bugün anne sütünü reddetti.biberonu bırakayım diyorum ama zaten okullar açılınca göreve başlayacağım.mecburen okuldayken mama yiyecek.sağıp bırakma durumum da yok.sütüm az zaten.o zaman emmeyi tamamen reddederse diye korkuyorum.benim gibi ikisini de veren var mı aranızda

--------------------------------------------------------------------------------

E

EU1

Ziyaretçi
önce ikisinide veriyordum ma sonra reddetti memeyi emincede kustu şimdi daha dizime yatırır yatırmaz aglıyor yani sadece mama yiyor bebelac veriyorum günde 5 ögün saglıgı yerinde olsunda gerisi önemli degil açıkcası ne yapalım ama benim sütüm yetersizdi dr verdi mamayı zaman ile alıştı kolaya benim zilli ama olsun allahıma şükürler olsun iyi maaşaallah

E

Elis

Ziyaretçi
bende ek mama vermistim....simdiki aklim olsa vermezdim ,,cunku biberona alisinca mememi istemedi ,,,aldigindada cok az geliyodu.........her defasinda meme verseydim gelirdi gene bence..................

l_eyla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Anne sütüm az oldugundan dolayi kizim anne sütü istemedi
Kizima Nestlenin Beba mamasini veriyorum ki simdi 4 bucuk aylik oldu ve ben ek mamaya basladim öyleleri süt yerine havuc püresini veriyorum ve cok hosuna gidiyor..aksamlarida uyumadan önce sütten önce beba kek püresini veriyorum doymadiginda süt istiyor ve cokta iiy uyuyor....

aozli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
64
bir arkadaşım çocuğuna bebekken günde 3 kere biberonla mama verdiğini ve çocuğun 1,5 yaşıına kadar emdiğini söyledi.keşke benimki de öyle yapsa..Bir de bebeğimde aşırı karın şişliği var fakat ağlamıyor sızlamıyor.doktoro gidince sorucam acaba neden.sizlerde böyle şikayeti olan var mı?

elif445

anne
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Dr.esama iyi dedi veriyorum daha kizim 3 ayi bile doldurmadan emmeyi birakti 4.ayda ek gidalara başlayacağim mamadan başka...

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
arkadaşlar az önce bi programda süt artırıcı bi yöntemden bahsetti çocuk doktoru.sabah saat 5 de emzirmek sütü büyük ölçüde artırıyormuş.sebebi ise sabah 5 gibi vücudumuzda salgılanan bi hormon.benim oğlum sabah 5-6 gibi uyanıyor ve emiyor.gerçektende sütüm bol. birde gece düzenli uyuması için emzirip uyuttuktan sonra sabah 5e kadar uyandırmamalı,eğer uyanıyorsada emzirmeden tekrar uyutmaya çalışmak gerekirmiş.böylece bebek gece yemek yemek için değil uyumak içindir fikrine alışıyormuş.uykusu da düzene giriyormuş.

melikem

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
merhabalar benim bebişimde bir buçuk aylıkken mama almaya başladı aptamil ve sma veriyorum verme nedenim doymamasıve az kilo almasıydı veriyorum ama içim hiç rahat değil

melikem

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
kaydirigubbakcemile5
arkadaşlar az önce bi programda süt artırıcı bi yöntemden bahsetti çocuk doktoru.sabah saat 5 de emzirmek sütü büyük ölçüde artırıyormuş.sebebi ise sabah 5 gibi vücudumuzda salgılanan bi hormon.benim oğlum sabah 5-6 gibi uyanıyor ve emiyor.gerçektende sütüm bol. birde gece düzenli uyuması için emzirip uyuttuktan sonra sabah 5e kadar uyandırmamalı,eğer uyanıyorsada emzirmeden tekrar uyutmaya çalışmak gerekirmiş.böylece bebek gece yemek yemek için değil uyumak içindir fikrine alışıyormuş.uykusu da düzene giriyormuş.
canımcım peki bebişlerimizi uyandırmazsak kan şekeri düşmez mi

E

EU1

Ziyaretçi
tam bir aydır mama veriyorum ve kızım 1200 gr almış emmiyor ama ben artık üzülmüyorum faydası yok çünkü ama benim kızım çok hareketli resmen artistik hareketler yapğıyor maaşaallah onda kilo zaten nasıl tutsun yine iyi almış valla canım kızım

Yukarı Alt