Anneme...

hersey_eskir

Dengesiz..
Kayıtlı Üye
Katılım
16 Mayıs 2008
Mesajlar
1.654
Emoji Skoru
6
Edebiyatı çok kuvvetli bir arkadaşımın birlikte sadece anneciğime yazdığı bir metni paylaşmak istedim..Umarım beğenirsiniz..

Ben seni çok sevdim doğan güneş(ANNEM)


Hava çok sıcak bugünlerde..yinede hiç bir şey senin gibi ısıtmıyor beni..gittiğim, gezdiğim, gördüğüm yerler..hiç bir şey rahatlatmıyor beni..içime verdiğin huzur..kimse tutmuyor yerini..yürüdüm ben geceler boyu karanlığın içinde ilerledim günlerce..her geçen saniye bir şeyler aldı götürdü benden..bedenime işledi ruhumu çürüten düşünceler hep bir ışık aradım ben..ağaçtan yeni düşmüş bir yaprak gibi sürüklendim rüzgarda nereye savrulduğumu bilmeden..

Hatırlarım hayatın bu zamanlarını kollarımdaki çiziklerden..çocuk kimsesiz yatağında ağlar sessizce..ölümlünün yanlış inancıyım ben..korkusuzca kendimle savaşırken incitebilirim her şeyi..kelimeler titrer ve ağlamaklı olur dünya..

Sen vardın yanımda..kimse yoktu oysa..herkes izledi ve sustu..bir sen yanımdaydın, yanı başım daydın bekledin ve inandın..çoğu zaman gözlerimin içine baktın ve sessizce bir köşede ağladın..hiç birini unuttum sanma annem..geçmişte yaptığım çocukça hatalar..

Ah oyuncak kader..yanında dolaştırdığın elmas yüzüğünle tanrıya söz verdiğini hissediyorum..fakat gökyüzüne ağlıyorum ben..seni başından sonuna kadar çizip karalayan ruhumla,saflığınla eşdeğer sevgine muhtaç kalbim,yazılan hikayelerde kirlendi..şimdi soruyorum sonsuzluğa doğrumu yaşananlar..!!

Kim bilebilirdi ki zamanın naçizane yanı vaat ettikleriyle beni cezp edecek ve en asil yanımla yarını beklemek için direneceğim..seviyor olmanın en haksız yanı çaresizce avunmak zorunda olmaktır..kendimi yenilmiş ama mutlu hissedeceğimi kim bilebilirdi..şimdi müzik durdu..biliyorum artık nakarat gibi beyne yapışan,kelimeleri tüketen,kalbimi hızlandıran geleceğimi..varlık ve yokluk bununla açıklanabilirdi..inanmak zorunda olduğumu söyledin biçare gönlüme..hissedilesi zamanlar bunlar..ben seni çok sevdim doğan güneş..

Ve şimdi..hissettiğim o turuncu tonlarda her sabah yatağıma aynı güzellikte gir ve ısıt kalbimi..sen olmadan bu dünya acımasız ve anlamsız..düşlediğin küçük kızını öperek kokladığın bir başka gecede odanın penceresinden düşlerimize tekrar doğman dileğiyle..tüm dualarım seninle..

Ben seni çok sevdim doğan güneş..

Annem..

Ben seni çok sevdim ve sonsuza dek seveceğim……………………
 
Son düzenleme:

hersey_eskir

Dengesiz..
Kayıtlı Üye
Katılım
16 Mayıs 2008
Mesajlar
1.654
Emoji Skoru
6
öylemi :çok üzgünüm: nasıl taşıyabilirim sanırım ytetkiki bi arkadaş taşır çok özür dilerim tekrar.
 
E

Elis

Ziyaretçi
yetkili arkadas tasir heralde dedigin gibi....ozur dilemene ne gerek var sadece soyledim.......olur boyle seyler,,,,,,,a.s.
 
Yukarı Alt