Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Antalya///Kaş

Konusu 'Hemşerim memleket nire ?' forumundadır ve Elif tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  28 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.924
  Beğeni:
  18.571
  Ödül Puanları:
  488
  Likya´nın önemli kentlerinden olan Kaş, ilçeyi çevreleyen Antik Döneme ait kentler ve tarihsel degerlerle doyumsuz kültür seyahatleri; Akdeniz´in derinlerde yarattığı heyecanlari doruklarda hissettiren sualtı dalışları; nehirlerde yapılan macera dolu ´kano turları´, ekolojik uyumun keşfedildiği ´doğa yürüyüşleri´; derin ve karanlık mağaralara teknik donanımlı mağara dalışları; yüksek dağlardan turkuaz rengli suların manzarasına süzülen ´yamaç paraşütü´; Akdeniz´de değerli taşları andıran adalar ile çevreye yapılacak ´Mavi Yolculuk ve tekne turları; damak tadınıza uygun deniz ürünleri ve dağlarda yetişen kokulu otlarla tatlandırılan yöresel yemeklerden oluşan mönüsü; yüzlerce yılın mirası, el sanatlarının çeşit ve güzelliği; Kaş´ın bağlı olduğu Antalya ve ilçelerine ait turizm merkezleri ile tabiat, tarih ve kültür zenginliğini, alternatif turizm imkanları ve çevresinde yer alan turizm merkezlerinden oluşan renkli yelpazesi´ ile düşsel bir mekandır.

  Arkeolojik buluntularla kanıtlanan Habesos adı, antik kentin en eski adıdır. Antik kent tarihte Antiphellos ismi ile anılmıştır. Karia ve Likya Bölgeleri arasındaki bağlantıyı sağlayan yolların kesişme noktasında bulunan Antiphellos, aynı zamanda bir ticaret limanıdır. Makedonya Kralı Büyük Iskender´in, Anadolu seferi sırasında, Kralliğın egemenliği altına girmiştir. İskender´in genç yaşta ölümünden sonra bölge, Seleukoslar´la Ptolemaioslar arasında el değiştirmiştir.

  Antik kent, Roma Dönemi´nde önem kazanmış ve Bizans Dönemi´nde Piskoposluk merkezi olmuştur. Bu dönemde Arap akınlarına uğramış daha sonra Anadolu Selçuklu topraklarına katılarak Andifli adını almıştır. Anadolu Selçuklu Devleti´nin yıkılmasını takiben Tekeoğulları Beyliği yönetimi ele geçirmiş ve Osmanlı Devleti ilçeyi Yıldırım Bayazıt zamanında topraklarına katmıştır. Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
   
 2. 17 Mart 2007
  Konu Sahibi : Elif
 3. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  yaz geliyor kızlar işte size tavsiyeler çok gzl yerler'den sadece bir yer.
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!


  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
   
 4. 17 Mart 2007
  Konu Sahibi : Elif
 5. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
   
 6. 1 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Elif
 7. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  UYARI!!!!begendikleriniz icin rep ve tesekkur butonlarini kullanalim bölümümüze resim ve bilgi harici paylasimlar yapmayalim lutfen