AÖF mezunu öğretmen?

redpinkyellow

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2017
243
126
31
31 yaşındayım pes etmedim yillardir hayalimin pesinden koştum. Esimi bile ona göre seçtim☺ Egitimime engel olmayacak biriyle evlendim ve su an egitim fakultesi okul oncesi ogr bolumu 1. Sinif ogrencisiyim. Aslinda istesem Auzef (uzaktan egitim) cocuk gelişimi lisans okuyabilirdim ikinci unv kapsamında hatta yks ye girmeden ama ben gercekten hakkıyla ogretmen olmak istiyorum.
Vaktiyle ailem yuzunden kiz meslek lisesine gitmek zorunda kaldim. Benim zamanimda kat sayi vardi ve istediğim bölümü okuyamadım, kat sayi engelini biliyorsunuzdur sanirim. 2012 de kalkti ve 2019 da istedigim bolumu kazandim. Çocuğum 3 yasinda inanın 4 yildir ders çalışıyorum. Cocugumu yks kitaplari arasında büyüttüm. Meslek lisesi mezunu oldugum icin ders konusunda cok acigim vardi ve daha fazla efor harcayarak 31 yasimda 20 bin siralama ile kazandim şükürler olsun basladim inş muvaffak olurum.
Topigi acan arkadasa sunu soylemek istiyorum gercekten bu meslegi istiyorsanız örgün okuyun çünkü illa bir gun aof yi yuzunuze vuran olacaktir. Egt fakultesi mezunu bir cok değerlerden yoksun ogretmenler de var ama aof mezunu olmus kendini cok iyi yetiştirmiş belki yuzlerce pedagoliji kitabi okumus, alan bilgisini cok iyi geliştirmiş, karakteri cok iyi, yetenekli kisilerde vardir ama inanin bu söylediklerim çoğunlukla azinlikta oluyor ve ulkemizde bazi seyleri ispatlamak icin resmi kanıtlara ihtiyaciniz oluyor. Sizde isterseniz örgün okumayi düşünün sınıfım da bir bayan var 40 yasinda iki cocuklu bir bayan var
 


ayseayse1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2019
1
0
19
Merhaba. Ben Aöf ten türk dili ve edebiyatı okuyorum. Nasıl işe girdiniz ? Ne tarz bir kurumda ? Bende ne pahasına olursa olsun isterlerse 100 tl versinler bu mesleği çok seviyorum. Öğretmenlik çok güzel bir meslek. Ve edebiyat öğretmeni olarak çalışmak istiyorum. Sizce nasıl başvurabilirim mezun olunca falan ?
 

kedicik555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2013
2.249
3.661
Merhaba yoğunluktan dolayı buraya bakma fırsatım olmamıştı Elhamdülillah eğitim vermeye başladım ve etrafımdaki nice eğitim fakültesi mezunu öğretmenlerden daha hevesli ve canla başla yapmaya çalışıyorum işimi. Öncelikle okul konusu üzerine değinmek istiyorum maalesef herkes eşit şartlarda olup iyi okullarda eğitim alma fırsatını bulamıyor. AÖF okumak isteğim ve tercihim olan birşey değildi bende örgün olup en iyi şekilde eğitim almak isterdim ama dediğim gibi hayat şartları ve ailevi durumlar bizi başka seçeneklere ve yollara sürükleyebiliyor. Mesleği hafife aldığım falan yok aksine aşkla yapmak istediğim bir meslek öğretmenlikten daha kutsal bir meslek olduğunu düşünmüyorum. Ders anlatmakta sıkıntı yok dememin sebebi sizin tabirinizle kitaptaki bilgileri papağan gibi tekrar etmek değil en iyi şekilde karşı tarafa bilgileri ileteceğimden emin olmam ve kendimi bu yönden geliştirmemden dolayıydı.Ben elimi vicdanıma koyarak bu mesleği yapıyorum ve her gün eve dönerken öğrencilere birşeyler katmanın ve onlar tarafından sevilmenin mutluluğunu yaşıyorum emin olun vicdanım hiç bu kadar rahat olmamıştı. :) Bu ülkenin en büyük sorunu insanların fikir sahibi olmadığı konularda kendilerini ortaya atmasının yanında belli bir yere geldiğini sanan insanların canla başla bişeyler başarmak isteyen insanları küçük görüp destek olmadığı gibi köstek olmasıdır. Umarım öğrencilerinize olan tavrınız burda olduğu gibi küçük düşürücü ve iğneleyici değildir. Umarım öğrencilerinize bu tarz heves kıran konuşmalar yapmıyorsunuzdur. Herkes kendi işini en iyi şekilde yapsın lütfen. :)
Açık ogretim mezunu öğretmenler bir sekilde kendilerini belli ediyorlar bir yerden patlak veriyorlar oyle evde oturup ogretmen olmak da bu ülkenin adaletsiz egitiminin bir parçası.
 


Coseff

KK'da geçen 13 sene..
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Mart 2007
2.144
3.726
32
Açık ogretim mezunu öğretmenler bir sekilde kendilerini belli ediyorlar bir yerden patlak veriyorlar oyle evde oturup ogretmen olmak da bu ülkenin adaletsiz egitiminin bir parçası.
Sürekli okul hayatında staj ve uygulama yapar gibi konuşmuşsunuz çok büyüklenmeyin bu kadar eğitim sisteminde bozukluk var zaten örgün ya da uzaktan eğitim bakmaksızın yetenek yetenektir okulda ezber yapmaya benzemez..