AÖF mezunu öğretmen?

Skfkflvld

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
53
Konuyu çok geç gördüm. İnsanların ne şarlarda ve niçin açıktan okuduğunu bilemeyiz değil mi ? Belki örgün eğitim görebilcek puana sahip olup zorunlu şartlar yüzünden bu durumda olabilirler. Örgün okuyanların açıktan okuyanlara nefreti ne kadar da büyük. Açıktan okuyorkende yatarak geçemiyorsunuz örgündede (istisnalar hariç). Kimse kimsenin mesleğini elinden almaya çalışmıyor ki herkesin emeği var açıktan okuyorken parasını veriyorum beni geçir mantığında olan insanlarda var örgün eğitimde sınav zamanı kulaklığı kulağına takıp kopya çekmeye çalışanda önemli olan aslında eğitimde gördüğünden anlam çıkarıp bir hücreni daha verimli doldurabilmek nefretinizi bir kenara bırakıp okuyana okumak isteyene destek olun lütfen eğitim görmüş insanlar olarak ne zorluklarla okunduğunu söyleyen sizlersiniz bunun bilincinde olup bu kadar hor görülmemeli tepkili olabilirsiniz bu durumu adil bulmayabilirsiniz kendinizce ama tutupta ne yaşadığını bilmediğiniz ve hayalleri olan bi şekilde tutunmaya çalışan insanlara bu kadar nefret kusmamalısınız her iki eğitim sistemininde doğruları var yanlışları var elinizi vicdanınıza götürüp en başta neden acaba böyle diye düşünmediğiniz konularda bu kadar sert çıkışlar yapmayın burada ebedi değiliz kalp kırıp öfkelenmenin hiç bir anlamı yok bunu yapamıyorsanız kendi emekleriniz çabalarınız öğrendikleriniz için elinizi vicdanınıza koyun

Aylin3333

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
96
merhaba arkadaşlar aranızda aöf mezunu olup öğretmenlik yapan var mı? Mezun oldum ama henüz formasyon alamadım en azından deneyim olsun diye ücretli öğretmenliğe başvurdum ama sıfırım şuan ders anlatırım onda sıkıntı yok ama sistem hakkında hiçbir fikrim yok. Bir de kadrolular ücretlileri zaten küçük görüyorlar hem aöf mezunu hem de ücretli olunca neyle karşılaşacağımı bilmiyorum sıkıntı yaptım biraz. AÖF mezunu olup öğretmenlik yapan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

Otimoti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.225
Öğretmenlik mezunuyum ve çalışmıyorum. Evde dururken bir yandan da edebiyat okuyorum sevdiğim için. Aof gruplarında gördüğüm şu evet dersleri geçiyorlar ama edebiyata asla hakim değiller. En basiti de'yi da'yi bile doğru yazamiyorlar. Seneye formasyonu da bir ayda alıp öğretmen olabilirler. Ama nasıl öğretmen olacaklar? Ben 4 yıl okuduğum branşı sırf pek sevmediğim için öğretmen olmak bile istemedim çocukların hakkına girerim diye. Devlet bu konuda sınırlama getirmeli. Başka alanlarda açıktan okuyarak kendini geliştirirsin belki ama öğretmen olunmaz bu sistemle

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-01-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kusolurgidersin

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
20
Konuyu çok geç gördüm. İnsanların ne şarlarda ve niçin açıktan okuduğunu bilemeyiz değil mi ? Belki örgün eğitim görebilcek puana sahip olup zorunlu şartlar yüzünden bu durumda olabilirler. Örgün okuyanların açıktan okuyanlara nefreti ne kadar da büyük. Açıktan okuyorkende yatarak geçemiyorsunuz örgündede (istisnalar hariç). Kimse kimsenin mesleğini elinden almaya çalışmıyor ki herkesin emeği var açıktan okuyorken parasını veriyorum beni geçir mantığında olan insanlarda var örgün eğitimde sınav zamanı kulaklığı kulağına takıp kopya çekmeye çalışanda önemli olan aslında eğitimde gördüğünden anlam çıkarıp bir hücreni daha verimli doldurabilmek nefretinizi bir kenara bırakıp okuyana okumak isteyene destek olun lütfen eğitim görmüş insanlar olarak ne zorluklarla okunduğunu söyleyen sizlersiniz bunun bilincinde olup bu kadar hor görülmemeli tepkili olabilirsiniz bu durumu adil bulmayabilirsiniz kendinizce ama tutupta ne yaşadığını bilmediğiniz ve hayalleri olan bi şekilde tutunmaya çalışan insanlara bu kadar nefret kusmamalısınız her iki eğitim sistemininde doğruları var yanlışları var elinizi vicdanınıza götürüp en başta neden acaba böyle diye düşünmediğiniz konularda bu kadar sert çıkışlar yapmayın burada ebedi değiliz kalp kırıp öfkelenmenin hiç bir anlamı yok bunu yapamıyorsanız kendi emekleriniz çabalarınız öğrendikleriniz için elinizi vicdanınıza koyun
Teşekkür ederim beni gerçekten anladığınız için. Düşük bir puanla AÖF okuduğumu sanıyorlar sanırım ama iyi bir puanla örgün eğitime başlayıp sonra mecburiyetten AÖFe devam etmek zorunda kaldım. Okulumdaki hiç bir öğretmenden kötü tepki görmedim Allah'a şükür. Allah böyle düşünen insanlarla karşılaştırmasın inşallah. :)

Sudem_mmm

Başlangıç 74 GÜNCEL 65.7 HEDEF 55
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.005
Teşekkür ederim beni gerçekten anladığınız için. Düşük bir puanla AÖF okuduğumu sanıyorlar sanırım ama iyi bir puanla örgün eğitime başlayıp sonra mecburiyetten AÖFe devam etmek zorunda kaldım. Okulumdaki hiç bir öğretmenden kötü tepki görmedim Allah'a şükür. Allah böyle düşünen insanlarla karşılaştırmasın inşallah. :)
Amin canım.Yolunda başarılar diliyorum.

Yukarı Alt