aortik ark anomalisi (double aortic arch)

silvin

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2016
33
55
23+4 günlük hamileyim. 12. haftada bebeğimin ense kalınlığı 2.72 mm çıktı NIFTY test yapıldı ve temiz çıktı. 22 hafta ayrıntılı ultrasonda bebeğimde çift aortik ark olduğu tespit edildi ve DiGeorge sendromundan şüphe edildiği için amniyosentez yapıldı 22+4 de. Sonuçların çıkması için 3 hafta var ve ben çok tedirginim ağlamaktan helak oldum.benzer durumu yaşayanlar bilgi paylaşabilirse çok sevinirim.

silvin

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2016
33
55
Hiç cevap gelmedi ben gelişmeleri yazayım böyle bir durumla karşılaşan biri olursa diye. Amniyosentez (microarray) sonucum 14 günde çıktı ve temiz herhangi bir problem yok dedi doktorum. Çift aortik ark anomalisi nasıl bir yol izleyecek ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ben yine yazarım. Burası benim sayfam oldu sanki :)

Pitircik81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2015
1.148
607
Geçmiş olsun dikkatimi çekti okudum ama hiç bilgim yok yinede paylaşın mutlaka biri böyle bir şeyi araştıracaktir.kendinizi boşa uz musunuz bebisi de üzme annesi sağlıkla kucağına al insallah

silvin

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2016
33
55
Kendi konumu kapatayım artık. Bebeğim dünyaya geldi şu an 2.5 aylık double aortik ark farklılığı mevcut. Kendisine yansıyan en ufak bir problem yok şu an. Doktorlar normalin bir varyasyonu dedi. Yanımda sağlıklı mışıl mışıl uyuyor. Zaman ne gösterecek bizlere bakalım.

Eylul0634

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2016
114
34
Bızdede aort kortasyonu suphesı dendu beynınde su toplaması var dedı dua edın lutfen bızdede inşallah geçer

chuckybean

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2007
3
0
Kendi konumu kapatayım artık. Bebeğim dünyaya geldi şu an 2.5 aylık double aortik ark farklılığı mevcut. Kendisine yansıyan en ufak bir problem yok şu an. Doktorlar normalin bir varyasyonu dedi. Yanımda sağlıklı mışıl mışıl uyuyor. Zaman ne gösterecek bizlere bakalım.
Merhaba arkadasim, oncelikle hayirli ugurlu olsun ve sonuclarinizin temiz cikmasina cok sevindim.
bugun uyandigimdan beri postlarini okudum cunku bende su anda bulent beyin ekibi ile pooling yontemiyle denemeye basladim. Su anda lucrin 3 aylik depot vuruldum ve gonamax omega q10 biosteron kullanmaya basladim. Bulent beyin eski hastasiyim kendisine guvenim tamdır. Ancak bazi sorularım var cevap verebilirsen cok cok mutlu edersin beni. Oncelikle bana 3 ay sonra birinci yumurta toplama işlemini yapacagiz dediler ama lucrinden dolayi adet gormeyecgim, nasil toplayacaklar ki yanlis mi anladim acaba? Bir de ortalama 45 bin gibi bir maliyeti olacak saniyorum ilaclar dahil. Hesabim dogru mu? Sizin ne kadara çıkmıştı maliyet hatirladigin kadariyla bilgilendirirsen sevinirim :) daha fazlasina gücümüz yetmeyecek gibi görünüyor endiselendim o yuzden. Sevgilerimle

TATOSH

Huzurumm eşim,yavrum♥️
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2007
3.898
180
Rabbim sana bağışlasın inşallahh hiçbir sıkıntı yaşamazsınız..

HRMBK

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2019
7
0
Merhabalar çok geçmiş olsun Allah bebeğinize sağlıklı güzel ömürler versin. Bende 21+6 hamileyim. Ayrıntılı ultrasonda bana da çift aortik ark teşhisi konuldu yine aynı şekilde di george dan endişelendi yarın amniosentez yapılacak çok korkuyorum bebeğimi kaybetmekten ve çok merak ediyorum bebeğinizin sağlık durumu nasıl? Hiç kimse tam bişey söyleyemiyor çok nadir rastlanılan bi rahatsızlık araştıramıyoruz bile. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Eylul0634

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2016
114
34
Ben amniyosentez yaptırmadım anne karnında aort koartasyonu ve beyınde ventrıkularMegali geçti başka sıkıntılarımız var suann Allah yardımcın olsun zor bisüreç

cilerbtu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2014
66
10
Merhabalar çok geçmiş olsun Allah bebeğinize sağlıklı güzel ömürler versin. Bende 21+6 hamileyim. Ayrıntılı ultrasonda bana da çift aortik ark teşhisi konuldu yine aynı şekilde di george dan endişelendi yarın amniosentez yapılacak çok korkuyorum bebeğimi kaybetmekten ve çok merak ediyorum bebeğinizin sağlık durumu nasıl? Hiç kimse tam bişey söyleyemiyor çok nadir rastlanılan bi rahatsızlık araştıramıyoruz bile. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Merhaba, bende sağ aortic ark ve bahsedilen Digeorge 22q11 delesyon sendromu tanısı ile amniyosentez olmak zorunda kaldım daha 5 gün geçti, 12.haftada nift test yaptırmıştım temiz gelmişti 21.hafta detaylı usg’de teşhis koydular neye uğradığımı şaşırdım kahroluyorum ama bir taraftan da inanmam istemiyorum bende günlerdir araştırıyorum ama iyi veya kötü bir sonuca ulaşamıyorum 2 hafta sonra sonuçlanacak İnşallah temiz çıkar sonuçlarımız..

Yukarı Alt