Araba kullanırken...

filiz7381

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2007
25
0
Kızlar bende ehliyeti 2005 de aldım yeni aldığım dönemlerde babamla kullanıyordum birgün arabada babamın bir arkadaşı vardı ve babamda yanımdaydı ikiside bana laf yetiştiriyorlar ayyy bende panik yap rampa çıkarken önümde giden satıcı kamyonuna git arkadan çarp :) çok rezil bir durumdu rampa çıkarken çarpmak ama manyak adam sinyal bile vermeden dan diye durdu önümde ve bende çarptım napıyimmm 1 seneyi geçiyor ve babam arabayı vermiyor artık öğrenenen kadar sana araba yok özel ders al diyor. Ama ben usta bir şoför olmak istiyorum ya çok özeniyorum prof arkadaşlara.. Allah kimseye kaza bela vermesin inşallah.
 

Krdi

Guru
Pro Üye
12 Temmuz 2006
1.157
18
Buket yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Ben de erkek egemen trafikte araba kullanmaya çalışanlardanım. Üstelik şehirlerarası gidiyorum. Avantajı çok büyük bi trafik yoğunluğu yaşamıyorsunuz, dezavantajı Allah korusun en ufak bir hatanız en az 80-90'la gittiğiniz için ciddi sonuçlara neden olabilir. Bazen bir kamyonun arkasına takılıyorum mesela - ki yokuş yukarı olduğu zaman genelde bu oluyor öbür türlü kamyonlar da maşallah hız sınırı tanımıyor- sol şeride geçiyorum sadece kamyonu geçene kadar sol şeritte kalıyorum arkadan hızla gelen aracın tacizine maruz kalıyorum bundan nefret ediyorum. Ki ciddi hız limiti var, yol boyunca 3 radar var, hergün birsürü radar kuyruğu oluyor ama kimse akıllanmıyor.
- İki ayakkabım var. Bir sürüş ayakkabısı bi de işyerinde giyeceğim
- Ne olursa olsun kimileri ilkel ve 1950'lerden kalma trafik kuralları olduğunu savunsa da bana göre gerekli ve doğru kararlar.

Bir de arkadaşlar ne olursa olsun takip mesafenizi koruyun. Öndeki aracın ne yapacağı bazen belli olmuyor. Bunu şehirlerarası yolda daha çok yaşıyorsunuz. Rutin bi hızda arka arkaya gidiyorsunuz mesela uzun yol tren katarı gibi gidiyorsunuz. Öndeki araç bi tali yolu son anda görüyor adam ani fren yapıp dalıyor. Şayet dibindeyseniz siz de ona dalıyorsunuz. Yol boyunca bu tür kazalara çook rastlıyorum.

Allah hepimizi trafikte korusun valla zor iş.
 
Yukarı Alt