Arada kaldım, çok yoruldum.

chamallows

evli mutlu çocuklu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
6.141
8.239
şansın yoksa ne yaparsan yap olmuyor işte.
bende kendimi çok paraladim düğunlerde dogumlarda sira bana gelince herkes bir seyleri bahane etti en azindan insanlari tanidim artik ona göre muamele uyguluyorum.
sizde böyle düşünün bundan sonra ilişkilerinizi buna göre ayarlayin

zeynones2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
3.667
4.117
Eğer doğru anlaiyorsam ablaniz boşanıyor siz evleniyorsunuz . Annenizin ablanizin size destek olmasını istiyorsunuz. Hatta anladığım kadarıyla annenizin çok da üzgün olduğunu düşünmüyorsunuz yani size yardım edemeyecek durumda olmadığını düşünüyorsunuz . Hangi durumda arada kaldınız anlamadım.
Ayrıca böyle bir durumda onlardan beklentiye girmeniz bile doğru değil. Siz destek olmuşsunuz ama şuan onlar destek olabilecek durumda
değil.
Boşanmanın psikolojik yükü tahmin edebileceginizdrn çok çok fazladır.
Ben nişanda da düğünde de herseyimi kendim hallettim düğün salonundan davetiyesinden tutun . Ailem sadece davetiye dağıttı eşimin ailesi de öyle. Ben de çalışıyordum o dönem işten çıkıp düğün işleriyle uğraşıyordum ve nişan düğün arasında 2 buçuk ay vardı.
Hanımlar lütfen kendinizi sürekli birilerinin desteğine ihtiyaç duyan biri olarak hissetmeyin her şey gayet de yapılabiliyor

Ben de öyle beşte işten çıkıp işlerimi kendim hallettim hep.
Ancak ablamın boşanma süreci ile evlilik süreci arasında sadece 40 gün gibi bir süreç geçiyor. Sorunlu bir nişanlılık süreci yaşadıkları için ben yine düğün hazırlıklarımda sürekli dert tasa dinledim ve psikolojik bir yorgunluk oldu. Kimseye kolay değil. Ben acılarından soyut değilim bir nebzede olsa heves isterdim.

dgdln

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
5.087
4.935
Ben de öyle beşte işten çıkıp işlerimi kendim hallettim hep.
Ancak ablamın boşanma süreci ile evlilik süreci arasında sadece 40 gün gibi bir süreç geçiyor. Sorunlu bir nişanlılık süreci yaşadıkları için ben yine düğün hazırlıklarımda sürekli dert tasa dinledim ve psikolojik bir yorgunluk oldu. Kimseye kolay değil. Ben acılarından soyut değilim bir nebzede olsa heves isterdim.
Boşanma aşamasında insanda yaşama hevesi bile kalmaz

Kajmery34

Senin gönlün değişirse dünya değişir !
ÜZGÜN
Pro Üye
14 Nisan 2012
11.006
18.650
Doğru mu anladım ?
Ablanız boşanıyor ve siz “benimle kimse ilgilenmiyor” diye dert yanıyorsunuz.
Kos koca insanlarsınız. Ne konuda destek bekliyorsunuz anlamadım.
Düğün dediğiniz şey büyütülecek bir şey değil.
Bende 2-3 aya evleneceğim ve hiç bir şekilde ailemden de nişanlımın ailesinden de maddi destek istemiyoruz.
Biz her şeyi birlikte hallediyoruz. Hem maddi hem manevi olarak birlikteyiz. Siz evlenecek kararı alacak kadar önemli bir yola girmişken hala daha annem bizi salona götürmedi , ablam gülmedi falan..
Bir acıyı anlamanız için illa yaşamanız mı lazım ?
Ben boşanırken de babam hep güçlü durdu. Şakalaştık ettik ama meğer babacığım geceleri uyuyamamış. Ben bunu çok sonradan öğrendim.
Belki annenizde böyle yapıyordur.
Üzgünüm ama bencilsiniz.

zeynones2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
3.667
4.117
Doğru mu anladım ?
Bende 2-3 aya evleneceğim ve hiç bir şekilde ailemden de nişanlımın ailesinden de maddi destek istemiyoruz.
Biz her şeyi birlikte hallediyoruz. Hem maddi hem manevi olarak birlikteyiz. Siz evlenecek kararı alacak kadar önemli bir yola girmişken hala daha annem bizi salona götürmedi , ablam gülmedi falan..
Ben boşanırken de babam hep güçlü durdu. Şakalaştık ettik ama meğer babacığım geceleri uyuyamamış. Ben bunu çok sonradan öğrendim.
Üzgünüm ama bencilsiniz.

Yok kesinlikle kolay olduğunu iddia etmiyorum. Ancak benim düğünüm hariç diğer neşeli olan konularda heves istek bulurken benim istediğim küçücük şeylerde destek olmuyorlar. Kendi düğün sürecimle ilgili maddi olarak daha babama elini cebine attırmadım, her konuda kendimiz yapmaya gayret ettik. Olması gereken bir kaç yemek organizasyonu hariç diğer durumlarda ablamın yanındalardı hep.(ablam da yeni evlendi daha bir ayı yeni geçmişti, onun düğün hazırlıkları ile o kadar çok ilgilendiler ki o süreçte benim de evim kuruluyordu sen kendin hallet hatta bizim de şu işimiz var ablana da şunu al koy vs dediler hep) aslında gözüme batan bu oldu. Şimdi de tam benim düğün arefemde ayrıldılar.
Hem psikolojik hem beden olarak çok aşırı yorulduğumu kimse görmüyor.
Çok azını bile göstermediğin desteği, ablam mutlu olsun diye o kadar çok debelendim ki ağlasam da belli etmedim.
Herkes kolay süreçler geçirmiyor. Ama bir şekilde dirayetli durdum.

gecenin_resmi

BUDA GEÇER!!
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
3.185
5.393
Ne güzel çok az kalmış. Kendi evine kendi düzenine kavuşacaksın.ama sakın affetme seni bugünlerinde yalnız bırakanlara arkanı dönüp bakma. Görüşebilirsiniz belki ama mesafeni koy kesinlikle

gecenin_resmi

BUDA GEÇER!!
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
3.185
5.393
Doğru mu anladım ?
Üzgünüm ama bencilsiniz.
Ben konu sahibini anlıyorum.önceki konusunu da hatırlıyorum. Ablasının zor günleri evet ama bu kızında en güzel günleri. Bu kızı yok sayıp ablaya sürekli destek olmak yaralar insanı. Ben güzel günümde ailemin maddide olmazsa manevi desteğini arkamda isterim. Abla boşanmış,, normal süreç

sunsea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
2.452
1.638
Anlattıklarına göre ablan her zaman daha hassas bir cocuk olmus ve kayrılmıs böyle anlıyorum ben en azından. Bu sürecte insan ailesinin desteğini bekliyor, yani en azından bir iki eksik için yorumda bulunması bile olabilir, bunlar tamamen manevi seyler. Ebeveyn olmak zor iş, kardesler arası denge kurulmadığında durum kıskanclığa kadar gidiyor. (ablanızın durumundan ötürü sok olmus da olabilir aileniz daha önce de yazmıstım. Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Ama siz genelde de böle oldugunu söylüyorsunuz) Sıfır beklenti cok mutluluk getirir kendi aileniz olsa bile bunu düşünerek yasayın daha kolay oluvak hersey.

Eksi_Elma

Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2017
230
550
Yazış şeklinizden belli ki sizin derdiniz sizin heveslerinizin yok sayılması. Haklısınız. Annenizin bir çocuğu boşanıyorsa diğeri evleniyor. Yani ne yaşandı oldu bilmiyorum tabii ama ben boşanacak olsam da kardeşimin düğün zamanı vermem o kararı ya da hadi verdim diyelim bu kardeşimi etkilemesin diye elimden geleni yaparım.

Para pul boş işler insan manevi destek, biraz heyecan istiyor böyle zamanlarda. Asla bencillik değil yaptığınız.

3 gün kaldıysa boşverin ve düğününüzün keyfini çıkarın, sonra da size destek olmayana siz de destek olmayın. Eşinizle mutlu olursunuz umarım.

Yukarı Alt