• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Aralık ayında dondurulmuş embriyo transferi olacaklar??

Vatanimsensin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
630
530
Selam arkadaşlar kısmetse aralık ayında dondurulmuş embriyo transferim olacak. Aynı zamanlarda transfer olacaklar varsa birlikte burda konuşalım paylaşalım. Fikir alışverişine ihtiyacım var. Hazırlık sürecinde nelere dikkat ediyorsunuz?

cemrem29

BANA ALLAH'IM ( C.C ) YETER
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
11.237
3.224
İYİ akşamlar bende aralıkta donmuş transferi olmayı planlıyorum ama nasipse.. 2 tane 5.gün embriyosu konuldu 12 ekimde bugün 10 .günüm negatif sonucum:KK43: dr.umla konuştum adet olunca gel görüşme yapalım dedi..

Vatanimsensin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
630
530
Hadi ya üzüldüm adınıza nasip değilmiş demekki. İnşallah bu sefer tutunur bebişleriniz. Yaşınız kaç acaba 2 tane transfer edilmiş ya ondan soruyorum

kristalbardak

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
266
336
canım bende ekim ayında taze transfer oldum ama tutmadı.Kısmetse kasım yada aralıkta dondurulmuş ile transfer olacağım.Rabbim inşallah nasip eder.

blueaqua

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
935
989
Bana da 14 Ekim’de iki tane 5. Gün embriyosu taze transfer yapıldı. Ben de bugün sonucumu negatif aldım. Ben taze transfer olmasından şüpheleniyorum. Geriye bir tane dondurulmuş embriyom kaldı, onu transfer ettirmeyi düşünüyorum. Daha önce araştırmamıştım ama bu sürede beslenme spor hepsini değiştirmek istiyorum.

Babydust80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2019
942
1.624
blueaqua blueaqua canım benim de 2 tane taze transfer olmuştu sonuç negatif nedense taze olduğunu için tutmadı gibi geliyor bana yanı her yerim şişmişti hormon ilaçlardan ama doktorlara göre ohss flan olmadıkça sorun yok diyor.
Amerikada artık taze transfer yapmadığını duydum o ilaçlar zaten rahım zemin tutunmak için doğal şeklini bozuyormuş ve hep freeze all yöntem kullanıyormuş. İnşallah dondurulmuşlarla gebe kalırız benim de 2 tane var büyük ihtimal Kasımda transfer olcam bakalım. Her hangi bir genetik test yaptırmadık.

blueaqua

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
935
989
blueaqua blueaqua canım benim de 2 tane taze transfer olmuştu sonuç negatif nedense taze olduğunu için tutmadı gibi geliyor bana yanı her yerim şişmişti hormon ilaçlardan ama doktorlara göre ohss flan olmadıkça sorun yok diyor.
Amerikada artık taze transfer yapmadığını duydum o ilaçlar zaten rahım zemin tutunmak için doğal şeklini bozuyormuş ve hep freeze all yöntem kullanıyormuş. İnşallah dondurulmuşlarla gebe kalırız benim de 2 tane var büyük ihtimal Kasımda transfer olcam bakalım. Her hangi bir genetik test yaptırmadık.
Canım malesef bende aynılarını duydum ama malesef transferden sonra öğrendim bunları. İçimde hep bi kuşkuyla bekledim on gün. Baştan doktoruma güvenmek istedim çok araştırmak istemedim. Benimde geriye bir donuk embriyom kaldı. İnşallah o tutar. Bi de biraz önce doktorum aradı ikinciyi koymadan histeroskopi yapalım dedi. Kafam çok karıştı bilemedim.

Babydust80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2019
942
1.624
Canım malesef bende aynılarını duydum ama malesef transferden sonra öğrendim bunları. İçimde hep bi kuşkuyla bekledim on gün. Baştan doktoruma güvenmek istedim çok araştırmak istemedim. Benimde geriye bir donuk embriyom kaldı. İnşallah o tutar. Bi de biraz önce doktorum aradı ikinciyi koymadan histeroskopi yapalım dedi. Kafam çok karıştı bilemedim.
Peki neden histeroskopi yapalım dedi acaba? Rahim film çektirmiş miyidin? Yanı filmde her hangi bir problem görürse histeroskopi yapıyor diye biliyorum benim doktorum benden böyle birşey istemedi ama ben kendim düşünmüştüm. Rahim film çektirdim uterus dolum defekt yoktur dedi ve doktorum rahim filme baktı gayet iyi rahim dedi ö yüzden bilemedim bende :KK43:

Vatanimsensin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
630
530
Evet en azından aceleye gelmemiş oluyor donmuş transfer yapılınca. Daha ilaçların etkisi falan atılmadan transfer çok acele geliyor bana da. İnşallah bu sefer kavuşursun yavruna canım

Pisiannesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2018
355
342
Selamlar
Kısmetse benimde aralıkta ilk transferim olacak. OPU da 23 yumurta toplanmıştı ancak 11 i döllendi, total freeze yaptı doktorum.histeroskopiyi de Eylül ayında yapıp rahmime çizik atmıştı içeriden, bebeğin tutunmasını güçlendirdiğini söyledi. Allah kimsenin kucağını boş koymasın 🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-03-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

cemrem29

Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
11.237
3.224
Benimde bir tane embriyom kaldı .bende taze embriyo transferim 2 taneydi tutmadı nedense donmuşlara daha ii diyorlar benim bugün test günümdü tamda günündeadet oldum yarın dr.uma gidicem muayne olucam bakalım ne diyecek. Hepimiz burda ekimde sonuç alamayanlarız ama inş aralıkta hepimiz evlatlarımızla oluruz:anneadayı:

cemrem29

Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
11.237
3.224
Selamlar
Kısmetse benimde aralıkta ilk transferim olacak. OPU da 23 yumurta toplanmıştı ancak 11 i döllendi, total freeze yaptı doktorum.histeroskopiyi de Eylül ayında yapıp rahmime çizik atmıştı içeriden, bebeğin tutunmasını güçlendirdiğini söyledi. Allah kimsenin kucağını boş koymasın 🙏🏻
Amin

Nesquik9

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
438
504
Selam arkadaslar ben once eylul ayinda dondurulmus 5. Gun embriyosu transferi oldum negatifti sonra 29 ekimde yine A kalite 5. Gun emb trans oldu degerim 35 e cikti geri indi kimyasal gebelik..simdi adet olmayi bekliyorum doktorum rahimde kist yok ise diger donmuslari koyabilirsin dedi aralikta yeniden transfer olucam galiba 3. Deneme bu sefer 2liye gececeklermis ( ilk ikisi tek kondu eger bunlar tutmazsa 2liye gececegiz demislerdi ) size sorum su , benim eylul ilacsiz transfer ekim ilacli transferdi ekimde sadece crino jele ek olarak estrofem kullandim..doktor hemen aralikta devam etmende sorun yok agir ilac degil dedi bunlar..aralikta hemen baslamak sakincali olur mu olmaz mi orayi bilemedim ?

Babydust80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2019
942
1.624
Merhaba canım sen naptin? Histereskopi yaptırdın mı? Ben 13 kasım çarşamba yanı 2 gün sonra dondurulmuş transfer olacam heyacanlı bekliyorum. Estrofem ve crinone jel kullanıyorum bide folik acid içiyorum.
Doktoram bana embryo yapıştırıcı önerde istersen ek olarak yapalım dedi bende kabul ettim tabii. Sonuç ne olursa olsun donmuş bebeklerimi eve getirmek istiyorum bana dua edin kızlar :KK200:

Nesquik9

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
438
504
Merhaba canım sen naptin? Histereskopi yaptırdın mı? Ben 13 kasım çarşamba yanı 2 gün sonra dondurulmuş transfer olacam heyacanlı bekliyorum. Estrofem ve crinone jel kullanıyorum bide folik acid içiyorum.
Doktoram bana embryo yapıştırıcı önerde istersen ek olarak yapalım dedi bende kabul ettim tabii. Sonuç ne olursa olsun donmuş bebeklerimi eve getirmek istiyorum bana dua edin kızlar :KK200:
Hayirli olsun insallah bu embriyo yapistirici nedir hic duymadim