Aralık ayında dondurulmuş embriyo transferi olacaklar??

Vatanimsensin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
564
492
Selam arkadaşlar kısmetse aralık ayında dondurulmuş embriyo transferim olacak. Aynı zamanlarda transfer olacaklar varsa birlikte burda konuşalım paylaşalım. Fikir alışverişine ihtiyacım var. Hazırlık sürecinde nelere dikkat ediyorsunuz?

cemrem29

BANA ALLAH'IM ( C.C ) YETER
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
11.202
3.186
İYİ akşamlar bende aralıkta donmuş transferi olmayı planlıyorum ama nasipse.. 2 tane 5.gün embriyosu konuldu 12 ekimde bugün 10 .günüm negatif sonucum:KK43: dr.umla konuştum adet olunca gel görüşme yapalım dedi..

Vatanimsensin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
564
492
Hadi ya üzüldüm adınıza nasip değilmiş demekki. İnşallah bu sefer tutunur bebişleriniz. Yaşınız kaç acaba 2 tane transfer edilmiş ya ondan soruyorum

kristalbardak

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
191
235
canım bende ekim ayında taze transfer oldum ama tutmadı.Kısmetse kasım yada aralıkta dondurulmuş ile transfer olacağım.Rabbim inşallah nasip eder.

blueaqua

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
346
367
Bana da 14 Ekim’de iki tane 5. Gün embriyosu taze transfer yapıldı. Ben de bugün sonucumu negatif aldım. Ben taze transfer olmasından şüpheleniyorum. Geriye bir tane dondurulmuş embriyom kaldı, onu transfer ettirmeyi düşünüyorum. Daha önce araştırmamıştım ama bu sürede beslenme spor hepsini değiştirmek istiyorum.

Babydust80

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2019
568
862
blueaqua blueaqua canım benim de 2 tane taze transfer olmuştu sonuç negatif nedense taze olduğunu için tutmadı gibi geliyor bana yanı her yerim şişmişti hormon ilaçlardan ama doktorlara göre ohss flan olmadıkça sorun yok diyor.
Amerikada artık taze transfer yapmadığını duydum o ilaçlar zaten rahım zemin tutunmak için doğal şeklini bozuyormuş ve hep freeze all yöntem kullanıyormuş. İnşallah dondurulmuşlarla gebe kalırız benim de 2 tane var büyük ihtimal Kasımda transfer olcam bakalım. Her hangi bir genetik test yaptırmadık.

blueaqua

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
346
367
blueaqua blueaqua canım benim de 2 tane taze transfer olmuştu sonuç negatif nedense taze olduğunu için tutmadı gibi geliyor bana yanı her yerim şişmişti hormon ilaçlardan ama doktorlara göre ohss flan olmadıkça sorun yok diyor.
Amerikada artık taze transfer yapmadığını duydum o ilaçlar zaten rahım zemin tutunmak için doğal şeklini bozuyormuş ve hep freeze all yöntem kullanıyormuş. İnşallah dondurulmuşlarla gebe kalırız benim de 2 tane var büyük ihtimal Kasımda transfer olcam bakalım. Her hangi bir genetik test yaptırmadık.
Canım malesef bende aynılarını duydum ama malesef transferden sonra öğrendim bunları. İçimde hep bi kuşkuyla bekledim on gün. Baştan doktoruma güvenmek istedim çok araştırmak istemedim. Benimde geriye bir donuk embriyom kaldı. İnşallah o tutar. Bi de biraz önce doktorum aradı ikinciyi koymadan histeroskopi yapalım dedi. Kafam çok karıştı bilemedim.

Babydust80

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2019
568
862
Canım malesef bende aynılarını duydum ama malesef transferden sonra öğrendim bunları. İçimde hep bi kuşkuyla bekledim on gün. Baştan doktoruma güvenmek istedim çok araştırmak istemedim. Benimde geriye bir donuk embriyom kaldı. İnşallah o tutar. Bi de biraz önce doktorum aradı ikinciyi koymadan histeroskopi yapalım dedi. Kafam çok karıştı bilemedim.
Peki neden histeroskopi yapalım dedi acaba? Rahim film çektirmiş miyidin? Yanı filmde her hangi bir problem görürse histeroskopi yapıyor diye biliyorum benim doktorum benden böyle birşey istemedi ama ben kendim düşünmüştüm. Rahim film çektirdim uterus dolum defekt yoktur dedi ve doktorum rahim filme baktı gayet iyi rahim dedi ö yüzden bilemedim bende :KK43:

Yukarı Alt