• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Aralık ayında tüp bebeğe başlayacaklar buraya

Pembeumutlar

O gün geldiğinde bu da geçti çok şükür diyeceğiz🍀
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
1.295
1.265
Benim raporum yok ve MedicalParka gidiyorum . Ben nasıl rapor alabilirim acaba ? Siz nasıl aldınız ?
Tedaviye başlamadan önce rapor çıkarttım üniversite hastanelerinin tüp bebek bölümünden alınıyor oraya gidince yardimcı oluyorlar yonlendiriyorlar

Pembeumutlar

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
1.295
1.265
Birde rica etsem en başından beri nası ve hangi ilaçları kullananarak yumurta toplana gününe geldiniz ?
Ben detayları çok merak ediyorum benimkiyle kıyaslayıp süreci takip ediyorum.
Ben şuan Gonal-F 225 ML vuruyorum akşamları 5 iğnem var sonrasında 4 şubatta kontrolüm var.
İlaçla yumurtalar nası ilerlemiş diye bakıcak.
Bence kendinizle kıyas yapmayın doktorlar farklı ilaçlar verebiliyor tedavi süreci herkeste farklı işliyor ben yinede merakınızı gidermek adına yazayım ilk 5 gün 225 ünite gonal f vurdum 6. Ve 7. Günler hem gonal f hem cetrodite vurdum 8. Gün gonal f , cetrodite ve gece catlatma iğnesi vurdum 2 adet gonapeptyl. 9. Gün iğne kullanmadım 10. Gün opu oldu. Bu süreçte kontrol muayeneleri oldu kan testleri vs. Bu şekilde ilerledi tedavim. Yarın embriyolog arayacak inşallah gelişime devam ediyorlardır yarın 3. Gün tam olarak 5. Güne gitmeyi hedefliyoruz inşallah ulaşırlar daha sonra dondurulacak 1 ay rahim dinlenecek eğer kısmetse sonrada transfer inşallah🙏

sardunya58

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
300
244
Bence kendinizle kıyas yapmayın doktorlar farklı ilaçlar verebiliyor tedavi süreci herkeste farklı işliyor ben yinede merakınızı gidermek adına yazayım ilk 5 gün 225 ünite gonal f vurdum 6. Ve 7. Günler hem gonal f hem cetrodite vurdum 8. Gün gonal f , cetrodite ve gece catlatma iğnesi vurdum 2 adet gonapeptyl. 9. Gün iğne kullanmadım 10. Gün opu oldu. Bu süreçte kontrol muayeneleri oldu kan testleri vs. Bu şekilde ilerledi tedavim. Yarın embriyolog arayacak inşallah gelişime devam ediyorlardır yarın 3. Gün tam olarak 5. Güne gitmeyi hedefliyoruz inşallah ulaşırlar daha sonra dondurulacak 1 ay rahim dinlenecek eğer kısmetse sonrada transfer inşallah🙏
Şuan benimde aynı gidiyor 5 gün 225 gonal f bakalım devamı nası olcak 🙂

Pembeumutlar

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
1.295
1.265
Şuan benimde aynı gidiyor 5 gün 225 gonal f bakalım devamı nası olcak 🙂
Genelde 10-12 gün iğne kullanıyorlar fakat benim çabuk gelişti doktorum söylemişti zaten çok çabuk tepki verirsin diye. Sadece 8 gün iğne kullanıp 10. Gün opu olmuştu 🤗

Havva Aras

Rabbim Ol Der ve Olur...
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
290
239
Herkesler gidince bende sandım ki konuya artık yazan olmaz 🤗 Yazmana sevindim canım tedavin hayırlı olsun inşallah 🙏 Benim dün opu günümdü 13 yumurtam toplandı 12 tanesi olgundu işleme alındı 10 tanesi döllendi çok şükür şimdi önümüzde 4 gün var inşallah 5. Güne sağlıkla ulaşırlar rabbim sanada nasip etsin inşallah böyle güzel haberler almayı 🌸
ayyy çok sevindim tedavinin sorunsuz ilerlemesine canım. inşallah transfer ve sonrasında da herşey güzel olur. hayırlı haberler verirsin bizlere..

Havva Aras

Rabbim Ol Der ve Olur...
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
290
239
Merhaba benim eşimde de OAT çıktı ve dün tük bebege başladık . İğnelerimi vuruyorum .
Şükür bende hiç bişey yok . Eş sebebinden tüo bebek yapıyorum .
Merak ettiğim sizin ilk denemede tuttu mu ?
Bazı arkadaşların ilk denemelerinde tutmayanlar olmuştu o moralimi bozdu
tedaviniz hayırlı uğurlu olsun.. allah yardımcınız olsun..

Pembeumutlar

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
1.295
1.265
ayyy çok sevindim tedavinin sorunsuz ilerlemesine canım. inşallah transfer ve sonrasında da herşey güzel olur. hayırlı haberler verirsin bizlere..
Amiiin Allah razı olsun inşallah bende o güzel haberi sizlere verebilirim herşeyin hayırlısı olsun inşallah🙏 Sizde durumlar nasıl ilaç kullanmaya devam ediyorsunuz değil mi😊

Havva Aras

Rabbim Ol Der ve Olur...
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
290
239
Amiiin Allah razı olsun inşallah bende o güzel haberi sizlere verebilirim herşeyin hayırlısı olsun inşallah🙏 Sizde durumlar nasıl ilaç kullanmaya devam ediyorsunuz değil mi😊
yok ben hiç ilaç kullanmadım. folik asit te bir hafta oldu başlayalı. önce kullanmak istememiştim, ama bir ay kullanayım dedim. 12. haftadayım çok şükür. 10 gün sonra randevum.

Pembeumutlar

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
1.295
1.265
yok ben hiç ilaç kullanmadım. folik asit te bir hafta oldu başlayalı. önce kullanmak istememiştim, ama bir ay kullanayım dedim. 12. haftadayım çok şükür. 10 gün sonra randevum.
Maşallah 🙏 folik asit çok önemli onu kullanmanız iyi olmuş 🤗 progesteron iğne, jel falan kullanan varda 3 aya kadar onun için sormustum canım

Yukarı Alt