Arıza çocuğu olan anneler bi bana moral olun lütfen 😞

guzelgunler2019

Boy:1.69 baş:64.6 gncl:60.5 hedef:57 Yas:32
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Ben yazmayayım moraliniz bozulur:)
Tek örnek vereceğim şey, 1 ay olacak kreşe başladı ve her gün eve geldiği an daha adım atmadan ağlayacak bir şey buluyor.
Apar topar otoparka iniyoruz gitmek istiyormuş vs miş.
İkna edemiyorum alıp kucağıma çeşitli şiddetlerine maruz kalarak eve geri çıkıyoruz.
İçeride ama ayakkabısı dahi çıkarmadan kapıyı tekmeleyerek 20 30 dk da orada böğürerek, boğazı patlarcasına ağırlıyor.
Sonra içeri gelip bizlere sinir harbi yaşatıp, bu durumu 1 buçuk saat olmadan bitirmiyor.
Ne kafa kaldı ne kulak bizde ve ne de sabır.
Bizi geçtim, konu komşu binaya girdiğini anlıyor.
Allah sonumuzu hayırlı etsin...
Ay ben onu anlatayım canım o konuda tecrübeliyim 😂😂
O dönem ortalama 2-3 ay sürüyor..
ben taktikler geliştirdim,
Meseka simit süt ayran vb abur cubur, yolda eline tutuşturuyorum.
Bunlar baya iş görüyor.
Ama şöyle ki ben pedagoğa gidip bunu da öğrendim.
Yuva onlar için iş gibi bişeymiş,
Bize en yakınlarına yuva çıkışı gün içinde yaşayıp da içlerinde kalan tüm duygu birikimlerini kusuyorlarmış,
Bizde bu 4 ay sürdü.
Sonra azalarak bitti.
Yani bitti gibi..
bazen yanıma kocaman oyuncak ayısını alıp gidiyorum.
Bazen bisikleti..
hergün yeni bi heyecan taşıyorum ki o negatifliğe giremesin 😂😂

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Çocuğum yok ama bir yerde okumustum,cocuklar duyduklarını değil gorduklerini yaparmış. Arkadaşımın annesi kitap okurmus hem, buna inanmayacaksınız ama arkadaşım 3 yaşında okuma yazma öğrendi ve cok başarılı bir öğrencilik hayatı oldu. 1 yas kucuk benden. Kekten pilava herseyi yapardi ama benim müdahaleci ve asabi annem yüzünden ben mesela evlenince öğrendim baka baka internetten.
Bir de uyumama olayı bende de vardı küçükken. Benim ailem eskiler eski topraklar oldugundan benim enerjimi nasil atacagimi ve ya sorunumu çözememiş bulamamislar ben hala uyku sorunu çekiyorum.
Yani onu çözebilirsiniz. Mesela ben tiroid hastasiyim belki cocukken vardi da goremediler. Kansız cocukta uyumaz anemi demir eksikligi olan. Aileler bunu fark edemeyebiliyor mesela arkadasim in kizi 2016 temmuz dogumlu uyumuyor annesiyle dövüşüyordu sut icmekten kansız çıktı.
Yani siz bulacaksiniz illa inaniyorum. Rabbim uzun ömür versin.
Enerji atma konusuna gelince, yuvada 7 saat zıplıyor, kendisini 16 civarı alıyorum, 18 e kadar parkta arkadaşlarıyla buluşuyoruz orda oynuyorlar.
Ardından eve geliyoruz bahçede oynuyor. Sonra da babasıyla..
fazla yorgunluktan uyuyamıyor bence aksine.
Tv görmüş çocuk değil ki enerjisi içinde kalsın da patlasın😂
Bide benim annem de herseyime izin verdi, hiç baskı kurmadı..
Ben de öyle davranıyorum oğluma..
6. Ayından beri yemeğini kendi seçer kendi yer. Ağzına bişi sokuşturmuşluğum yoktur. Gider cam şişeyi açar, sodasını bardağına doldurur içer. Bunlar hep camdır. Hiç karışmam.
Evde boyamadığı halı duvar masa kalmadı. Başkasının evinde yapmaması için karsısına geçilip konuşuluyor sadece. Bi de mal mülk kıymetli değil bende. Yani takmam. Zaten 13 senedir evliyiz, çatal bıçak geçirir masama, 10 tekrardan sonra tepki gösteririm.
Yani her zaman hersey kitaplardaki gibi olmuyor maalesef

filmdelisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
15.036
47.938
33
Ay ben onu anlatayım canım o konuda tecrübeliyim 😂😂
O dönem ortalama 2-3 ay sürüyor..
ben taktikler geliştirdim,
Meseka simit süt ayran vb abur cubur, yolda eline tutuşturuyorum.
Bunlar baya iş görüyor.
Ama şöyle ki ben pedagoğa gidip bunu da öğrendim.
Yuva onlar için iş gibi bişeymiş,
Bize en yakınlarına yuva çıkışı gün içinde yaşayıp da içlerinde kalan tüm duygu birikimlerini kusuyorlarmış,
Bizde bu 4 ay sürdü.
Sonra azalarak bitti.
Yani bitti gibi..
bazen yanıma kocaman oyuncak ayısını alıp gidiyorum.
Bazen bisikleti..
hergün yeni bi heyecan taşıyorum ki o negatifliğe giremesin 😂😂
Evde her gün yeni bir şey var ama nafile.
Bugün scootera elini sürmedi ki yeni aldım ilk kez gördü.
Dün puzzle aldım ama eve geldiklerinde ağzından kanlar aktığını gördüm, otoparkta babasıyla eve gelmemek için kavga ederken yere yuvarlanmış.
Tabi dudak patlamış, diş etleri sıyrılmış, burun mormos falan filan.
O halde bile yine 1 saat ağlayabildi.
Gerçi eve girdiğinde ağlamasa ev içinde gene ağlayacak bir şey bulur.
Doğduğundan beri huyu bu, sürekli bademcikleri patlayana kadar ağlar.
Hiçbir şey bulamasa kaka yaptım niye yaptım diye ağlar.
Benim beynim zonkluyor artık gerçekten kulaklarıma tıpa falan takmam lazım.
Artık bugün oturup ağladım sen neden beni üzüyorsun, kimi istiyorsan ona götüreyim annecim yeter ki mutlu ol bizi istemiyor musun hiç mi sevmiyorsun sen diye avaz avaz ağladım, geldi sarıldı öptü de öyle bitti meselemiz.

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Çocuğumuz yok diye mi bu kadar rahat konuşuyoruz acaba😁 şimdiki annelere bakıyorum ne kadar tahammülsüzler. Biz çocukken divanların altına girip resimler çizerdik annem ses etmezdi. Evciliğimiz, öğretmenciliğimiz hiç bitmezdi ama gidip salonun ortasına yaymazdık oyuncaklarımızı. Çarşaflardan çadır yapardı babam, oyun bitince annem toplardı. Şimdiki çocuklar evlerinde mutlu değiller çünkü anne babaların ayarı yok.
Az önce baba oğul yaptıkları çadırı topladım. Anne oğul yaptıkları salon kadar tren yolunu topladım...
Dün de kırpık kumaşlardan çadır yapması için örtü diktik birlikte. O birleştirip verdi ben diktim..
ama çoğu aile böyle değil, önüne açıyorlar tv yi, ya da eline veriyorlar tableti. Herkes kendi aleminde... bizim ev gayet keyifli... belki de bu yüzden uyumak istemiyordur olabilir mi 🤔🤔

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Dün puzzle aldım ama eve geldiklerinde ağzından kanlar aktığını gördüm, otoparkta babasıyla eve gelmemek için kavga ederken yere yuvarlanmış.
Artık bugün oturup ağladım sen neden beni üzüyorsun, kimi istiyorsan ona götüreyim annecim yeter ki mutlu ol bizi istemiyor musun hiç mi sevmiyorsun sen diye avaz avaz ağladım, geldi sarıldı öptü de öyle bitti meselemiz.
Ben 10. Ayından beri kulak tıkacı yakıyorum.
Siz daha o ağlamayı şimdi mi yaptınız iyi dayanmışsınız valla.
13 aylık falandı sanırım artık beynim bigün bi yanmış, of bi başladım onun ağlamasını bölüp ağlamaya, hiç sevmiyor bu çocuk beni. İnsan olan bunu yapmaz diye.. bi baktım mendil uzatıyor bana..
ayrıca ben arada böyle bilinçli ağlıyorum, ben ağlıyorsam o susuyor, yeter ki az bi sussun diye 😂
Bi de bi ara tam 10 gün hiç kulak tıkacı çıkarmadan yaşamıştım. Artık dayanamıyordum, eşim de iş seyahatindeydi. Yuvaya da başlamamıştı daha.

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Ay ben niye kaka yaptım diye ağlıyo dediniz ya😂 benimki bazen şey diyo ya, mesela bi cümle kuruyor. Anne ben az önce bunu mu dedim diye soruyo. Evet diyorum.
Ben niye bunu dedim ki şimdi diyip ona ağlıyo fln😂
Ya ben o ağlamanın gelişini görüyorum.
Diyorum ki azar istiyo musun?
Yani ağlamaya bahane arıyosan ağlayıp rahatşayacaksan ben sana bi azar kayayım ağla da rahatla 😂
Böyle 15-20 dakka ağlıyo sonra on dakka unutuyo, ardından bşdaha.. eskiden bu ağlama yataga kadar giderdi. Ben kulak tıkacımı takar mutfak toplardım o ağlarken . E napıyım öliyim mi ağlıyo diye 😂

BayanBilinmeyen

Kızım, Abla Oluyor. 👨‍👩‍👧‍👦
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2012
2.171
1.841
Aha vallahi de açıyorum bu konuyu a dostlar.!!

Konu 3 yaşına girmesine 3 ay kalmış olan oğlum arkadaşlar.
Yani bana hiç noral gelmiyor bazı hareketleri, ama herkesin ev ortamı, kapalı kapılar ardında yaşanıyor. Haliyle görmüyorum karşılaştıramıyorum.
Sokaklarda görseniz bizi dersiniz ki maşallah .
Ne kibar çocuk ne uslu, ne anlayışlı anne..
ama yan komşumuza sorsanız bizim için manyak bile diyebilir.
Çocuk kapıdan girdiği an değişiyor a dostlar!
Bi kere doğdu doğalı akşam 17 olmadan ağlamalara başlardı, hala da aynı zaten. Uyumamak için herseyi yapardı. Uyku gelip uyumadıkça da bana sarar, beni tırmalar ısırır saçımı çeker çimdirirdi. Ufacıklen çarem yoktu kanguruda kucağımda beni parçalayan çocukla boğuşurdum. Büyüdü, mutfak tezgahına çıkıp saklanır oldum.
Neyse bu bu aralar az oluyo geçiyim bunu.
Ama her akşam uykusuna uykusu geldiğinde inatla yatmayıp, sonra herseye ağlıyor, be üstünü değiştirtiyor ne dişini fırçalatıyor. Her akşamımız böyle bi buruk.
Bi akşam ağlamasa ertesi akşam kesin ağlıyor.
O raddeye gelene kadar muhabbeti uzatıp sonra hep ağlamaya bağlıyor.. her akşam kendimi başarısız hissederdim eskiden, artık sallamıyorum. Şuan eşim uyutuyo, ben salonda müzik açtım ki duymıyım ağlamalarını... üzülmiyim...
herşeyi denedim kızlar, günü süper sakin geçirmek..
akşamüstü loş ışık, süper sakin müzikler... yani aklınıza gelebilecek herşeyi... yok anam, ağlayacağı varsa ağlıyor yine.
Bu son 1-2 gündür çok iyi maşallah günde sadece toplasan 15 dakika fln ağlıyor ve günde sadece 5-6 kez kavga ediyoruz rutin şeyler.
Ama insan içinde melek, annesi babasıyla başbaşayken canavar olan analar;
Nolur yazın buraya, kendimi yalnız hissetmedikçe moralim yükselecek 🙏🏻

Bence kesinlikle pedagog yardımı alın. En güzeli bu. Nasıl davranmanız gerektiğini söyler. Mutlaka bir çözümi vardır.

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Cok haklısın gülüm bizim zamanımızda mutluydu cocuklar,gerci bende cok mutlu bir cocukluk geçirmedim annem tahammülsüz sinirli ve yaşı geç bir yaşta anne olmus birisi.
Konu sahibi icin demiyorum sözüm meclisten dışarı ama gerçekten dogru söylüyorsun
Bütün gun evde oturuyorlar kaynanaya gorumceye bileyleniyorlar. Sinir küpü olmuslar. Kocalariyla mutsuzlar. Hamileykende baya stresli olanlar oluyor sonuc bu. Asla kinamiyorum ama bizzat bilmesem söylemem
Bir arkadasim bana hava atıyordu ben mukemmel bi hamilelik gecirdim sigara dumanini hic koklamadim sunu yedim bunu yedim diye😂😂 zaten kendisi sigara icen birisi degildi kocasi da dışarda icivermistir zor sanki. Neyse iste super hamilelik gecirmis ama kocasi eve arkadasini ailesini cagiriyordu. Ailesini de yatıya cagiriyordu bide ve kiz uyurken ocağını falan batiriyormus misafir. Ama mukemmeeeeegggll hamilelik gecirmis. Sonuc cocugu kafasini duvara vuruyordu uyumuyordu cok yaramazdi cocugunu cok vitaminli besliyormus. Bir gun bana geldi cocugun elinde cips pakedi bide bana aciklama yapiyor hep yedirmiyorum hahahahaha cocukta 2 bucuk yaşındaydı o zaman banane yediriyorsan da sanki bana yediriyor hahahahaha cocuga sut iciriyordu her dakika dedim ona gitti de bakti cocuk kansiz çıktı. Bana 10 yas yaslandim diyordu cocugun eline telefonu verir sabah magazin programını izlersen yaşlanırsın tabi. Kur bi carsaftan çadır cocuk mutlu sen mutlu😂😂😂😂
Sözğn baya meclisten dışarı olmuş yalnız.
Baya dışarda kalmışsın 😂
Bende ne kaynana ne görümce var.
Ne de kimse evde oturuyo.
Ne de tablet var.
Mutlu bi evlilik ilgili bi aile var
Tablet tv yok
Kitap var resim var
Kum var
Bahçede domates erik fındık var..
zaten çocuk yatma saati dışında mutlu uyumlu melek..
yaşı geç de gebe kalmadım
Veya çocugumu şöyle yetiştircem böyle yetiştircem tabularına da girmedim.
Sadece o kendi yerişecek, ben ona iyiyi kötüyü anlatıyorum.
Yalansız dolansız..
Neyse uyuyalım artık..
şşş benle aynı kaderi paylaşan anneler..beni ancak siz anlarsınız💕💕

filmdelisi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
15.036
47.938
33
Ben 10. Ayından beri kulak tıkacı yakıyorum.
Siz daha o ağlamayı şimdi mi yaptınız iyi dayanmışsınız valla.
13 aylık falandı sanırım artık beynim bigün bi yanmış, of bi başladım onun ağlamasını bölüp ağlamaya, hiç sevmiyor bu çocuk beni. İnsan olan bunu yapmaz diye.. bi baktım mendil uzatıyor bana..
ayrıca ben arada böyle bilinçli ağlıyorum, ben ağlıyorsam o susuyor, yeter ki az bi sussun diye 😂
Bi de bi ara tam 10 gün hiç kulak tıkacı çıkarmadan yaşamıştım. Artık dayanamıyordum, eşim de iş seyahatindeydi. Yuvaya da başlamamıştı daha.
Ben 3 aylık falandı, ilk kendime çok acıyorum diye ağlardım ama görmezdi.
Ve bu ciddi bir ağlamadır.
Yılın 200 günü vücut bulur.
Bu cümlemi duyan herkes gülse de, gerçekten kendime çok üzülüyorum ve aşırı acıyorum.

Ha bir de benim bu oğlumdan 14 ay küçük bir oğlum daha var.
Neyle terbiye ediliyorum bilmiyorum ama, yavaş yavaş eridiğimi hissediyorum.

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Bence kesinlikle pedagog yardımı alın. En güzeli bu. Nasıl davranmanız gerektiğini söyler. Mutlaka bir çözümi vardır.
İlk çocugunuz mu acaba? Yoksa diğer çocuklarınız çok mu uysal?
Aynı ailenin doğan 2-3 çocugunu biliyorum, gen bu gen... huyu buysa en fazla yüzde 10 değiştirebilio ortam çevre... yoksa oturuyo ağlıyo yani...
pedagoğa da gittim, hem türkiyede hem almanyada. Tğrkiyedeki pedagog dedi ki ( öveyim oğlumu bi saniye 😂😂- fazla zeki, fışkırıyo 😂 yuvaya ver dedi, gördüğünde çocuğu 9 aylıktı. Bütün odayı dolaşıp herşeyi kurcalamayı bitirip pedagogla muhabbete gecmişti.
Yuva biraz gazını alır ama tamamen düzeltmez o kadar da ümitli olma dedi.
Almanyadaki pedagog da bazı çocuk hırslı olur dedi.
Haddinden büyük şeyleri yapmaya kalkıp yapamayıp sinirlenip ağlıyordu.

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377
Bu cümlemi duyan herkes gülse de, gerçekten kendime çok üzülüyorum ve aşırı acıyorum.

Allah kurtarsın bacım🙏🏻
Ama seneye baya rahatlayacaksın, öldürmeyen şey güçlendirir diyeceksin.
Almanyadaki analar hiç sallamıyo bilio musun?ağlamış etmiş hiiiç , vicdan yapmıyolar, bizim gibi gün sonu ağlama saati hesaplamıyolar. Ben baya evrildim onlar sayesinde. Bazen görüyorum bazı çocuklar çok zor, tüm gün ağlıyorlar fln, o analar sakince duruyo yanlarında. Göz dahi belertmiyolar. Biz gibi içten tükenmiyorlar.

guzelgunler2019

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
3.314
5.377

Küçük oğlan uysal mı bari ? Bazen biri uysal denk geliyor, ?

filmdelisi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
15.036
47.938
33
Küçük oğlan uysal mı bari ? Bazen biri uysal denk geliyor, ?
Valla hayattaki şansım küçüğüm.
Hiç uysal değil aksine düz duvara tırmanma alıştırmaları yapıyor ve abisi ne yaparsa aynısını.
Ama mutlu bir çocuk, yüzünden gülücüğü gelip sırnaşması hiç eksik olmaz.
Ağlama krizleri abisi gibi uzun değil birkaç dakika sürüyor ama aşırı sinirli o da.
Vurur kırar parçalar, uyurken bile hareketsiz duramaz.
Biri bedenimi bitiyor peşinde koşmaktan öbürü ağlamalarıyla ruhumu emiyor.

Bende hata var galiba, doğurduğum arızalı çıkıykr😂

filmdelisi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
15.036
47.938
33
Allah kurtarsın bacım🙏🏻
Ama seneye baya rahatlayacaksın, öldürmeyen şey güçlendirir diyeceksin.
Almanyadaki analar hiç sallamıyo bilio musun?ağlamış etmiş hiiiç , vicdan yapmıyolar, bizim gibi gün sonu ağlama saati hesaplamıyolar. Ben baya evrildim onlar sayesinde. Bazen görüyorum bazı çocuklar çok zor, tüm gün ağlıyorlar fln, o analar sakince duruyo yanlarında. Göz dahi belertmiyolar. Biz gibi içten tükenmiyorlar.
Ya ben alıştım ağlama sesine ama benimki sadece ağlamıyor ki.
Paçama yapışık, işte ne bileyim hırs almak için tükürüyor, gidiyor kardeşine vuruyor tepki vereyim diye kapı cam tekmeliyor derken ele güne ayıp diye mücadeleye giriyoruz mecburen.
Arabada ağladığında müziği son ses açıp gidiyorum mesela umrumda değil:)
Geçen avm de insanlar ‘ şu çocuk szi kaybetti galiba çok ağlıyor’ diyor mağazada.
Ben gayet normal ‘yoo aksine burada olduğumu biliyor ama beni istemiyor, benden kaçmak için ağlıyor merak etmeyin’ siz deyip alışverişe devam ettim😂😂😂