Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Arkadaş Olarak Aslan

Konusu 'Aslan Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Eylül 2006 başlatılmıştır.

  1 Eylül 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.924
  Beğeni:
  18.567
  Ödül Puanları:
  488
  Aslan arkadaşınızın sorunu çok eli açık ve yüce gönüllü olmasıdır. Arkadaşlarına dostluğun iki yönlü bir olay olduğu duygusunun verdiği zevki tattırmazlar. Bu, paranın satın alabileceği şeylerle ilgili değildir. Aslan'ların arkadaşlığı Yengeç'lerinki kadar boğucu değildir, yalnızca ezicidir!


  Biz burada, gelişmiş Aslan yaradılışından söz ediyoruz. Olgunlaşmamış tipler çok zorba ve arkadaşlarını ellerinde tutabilmek için baskıcı olurlar. Fakat eli açık ve yüce gönüllü bir Aslan da bu tutumuyla iyi bir arkadaşlığı öldürebileceğini ya da en azından sakatlayabileceğini görmelidir. Buna yararlı öğütler vermek de gerekir. Aslan'lar, onlara sorulup sorulmadığına aldırmaksızın düşüncelerini açıklamaktan kendilerini alamazlar.


  Yanlış anlaşılmasın! Aslan'lar bağlı ve güvenilir arkadaşlardır. Genellikle eli açık ve sevimli arkadaşları kendilerine çekmeyi başarırlar. Bu, gerçekte şanslı yanlarıdır, çünkü böyle kişiler uygun ve iyi ilişkiler kurabilecekleri ender insanlardır.


  Bu gururlu ve genellikle yönetici tipler, arkadaşlarından büyük saygı beğenilme ve bağlılık beklerler. Maddesel armağanlar onlara pek anlamlı gelmez. Aslan'ı beğenmeyen bir kişi, onunla arkadaşlığını uzun sürdüremez.


  Aslan'lar ormanlar kralı olma niteliğine gerçekten inanırlar. Çevrelerine entelektüel açıdan onlara eşit duygusal olarak onlara bağlı arkadaşlar toplama eğilimindedirler. Öğüt vermeye ya da birinin sorununu çözümlemeye bayılırlar. Arkadaşlarına gülümseyip, kendilerini onların ana babası gibi görmekle mutlu olurlar. Sıkıntılı durumlarda, açığa vurmasalar bile, arkadaşlarını çok aralar.


  Aslan burcundan birinin arkadaşı iseniz, büyük bir olasılıkla siz de gösterişten biraz hoşlanıyorsunuz. Herhalde anlamışınızdır ki, bu savaşkan yaradılış, siz dikkatinizi üzerinize çekmediğiniz sürece makamında kalabilir. Tersi olursa o, dikkatleri üzerine çekmek için kesinlikle bir şeyler düşünecektir.


  Aslan'lar düşünce ve umutlarında oldukça tek yönlüdürler. Bu nedenle çok şeyle ilgilenen tez canlı tipleri etkileyici, fakat belirsiz ve kararsız bulurlar. Bu tip arkadaşlar, Aslan'ları doğru yolda olduğu konusunda kendine olan güvenini sarsarak, istek ve amaçlarını daha ayrıntılı bir biçimde gözden geçirmeye zorlar. Dengesini (yani kendine güvenini) kısa sürede yeniden sağlar, fakat bir süre için şaşkınlığı sürebilir. Bu tip arkadaşlar gerçekte Aslan'ın katı düşüncelerinin bir kısmını yıkıp kendine güvenini sarsarak ona iyilik etmiş olurlar. Her zaman haklı olamayacağını öğrenmesi gerektir çünkü!


  Aslan'lar kuşkulu ve tehlikeli ilişkilere girebilirler. Genellikle onları arkadaşları kurtarır. İlk bakışta insanların yaradılışlarını anlayamazlar. Yaltaklanmalara, ikiyüzlü davranışlara aldanabilirler. Özellikle bunların çekici bir yönü bulunursa. Bu sözde arkadaşlar ve geçici dostlar onların savunma duvarını aşıp, onları ahmak yerine koyabilirler. İşin ilginç yanı, tatlı sözlerle kendilerinden yararlanmak isteyen kişilere ender olarak güvenirler.


  Aslan'ların kişisel bir çekicilikleri vardır. Çok arkadaş edinirler. Arkadaşlarından pek çoğu devlet yönetiminde ve toplumda sivrilmeye adaydırlar. Kimi arkadaşlıkları ömür boyu sürer. Arkadaşlarını evde ya da eğlence yerlerinde ağırlamaktan hoşlanırlar.


  Aslan'lar genellikle yurt dışından da birkaç arkadaş edinirler. Ne olursa olsun, arkadaşlarını yarı yolda bırakmazlar.
   
 2. 18 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Elif
 3. RedRose

  RedRose Popüler Üye Üye

  Katılım:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  787
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  108
  ben her zaman arkadaşlarımla ilgilenirim kendimden çok onlara değer veririm yardım etmeyi severim güvenilirim baq bunlarda doğru:)
   
 4. 30 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Elif
 5. fakiye

  fakiye Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bilgiler için teşekkürler.
   
 6. 9 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Elif
 7. aşksız prenses

  aşksız prenses Ziyaretçi

  yazdıkların için tşk ederiz.gerçektende bilgilendim bazı konularda.ben bi aslanım ve arkadaşlığa gerçektende önem veririm.çoğu zaman benden önce onları düşünürüm.ve aslanların geneli aynı bu konuda.arkadaşlara çok önem veririz.:teselli:
   
 8. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Elif
 9. asinem

  asinem Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  90
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  benimde aslan burcum.ve özellikler gerçekten uyuyor bana ve en önemli özelliğimiz bence arkadaş canlısı ola cömertlik,kolay arkadaş edinme ve sahiplik duyugusu ama birazda bencil olabiliriz...lükslerimizde var yani ben aslanım.....
   
 10. 21 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : Elif
 11. ilsenim

  ilsenim Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  217
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  bende aslan burcuyum ve hepside bana uyuyor özellikle son söz asla arkadaşımı yarı yolsa bırakmam keşke bütün burçlarda bu özellik olsa
   
 12. 18 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 13. iremsu

  iremsu MaBel Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.835
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  Keşke iyi bir arkadaş olmasam kazık yemekten bıktım vallahi :kızgın:
   
 14. 19 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 15. Gozzy

  Gozzy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  346
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  arkadaslarimsiz asla yapamam cok onem veririm onlara
   
 16. 22 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 17. Missy

  Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

  Katılım:
  5 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.423
  Beğeni:
  32
  Ödül Puanları:
  153
  aynen bende bıktım kazık yemekten:kızgın:
   
 18. 7 Eylül 2008
  Konu Sahibi : Elif
 19. meltosh

  meltosh Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.045
  Beğeni:
  79
  Ödül Puanları:
  153
  Yazılanları okudum da aynı ben fisfisfis
  Arkadaşlarıma çok değer veririm ama karşılığını ne yazıkki alamam ..
  Onların yanlış bir hareketi veya huyu varsa hemen düzeltmeye çalışıyorum alamıyorum bu duygudan kendimi mutlaka düzeltmeliyim düzelmeliler fisfisfisfisfisfis
  Ve şunu hiçbizaman anlamadım kendimde arkadaşlarıma hep akıl veririm verdiğim akıl işe yarar ama ben uygulayamam onu..Arkadaşlarıma akıl verdiğimde farklı bir ruh haline dönüşürüm bi abla gibi ama kendime gelince meltem ayn meltem hep kazık yiyen meltem :1no2: