Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Arkadaş Olarak Boğa

Konusu 'Boğa Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Eylül 2006 başlatılmıştır.

  1 Eylül 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.930
  Beğeni:
  18.608
  Ödül Puanları:
  488
  Hiç kimse sevgili Boğa'dan daha bağlı ve güvenilir bir arkadaş olamaz! Boğa'ların büyük bir etki uyandırmadıkları gerçektir. Sundukları sağlam, sevimli, sıcak arkadaşlık en büyük gereksinmeyi karşılar. Bir arkadaşta bundan öte ne aranabilir ki?


  Boğa'lar neşe kaynağı olabilirlerse de, genellikle başlangıçta sessiz ve çekingendirler. Arkadaşlığa gerçekten değer verir, dostluklarını gelişigüzel sunmazlar.


  Boğa'ların para ve sosyal durumun geçerli olduğu yüksek sosyeteden arkadaşlıkları vardır. Kendileri varlıklı olmayabilirler, ama varlıklı ve sözü geçer kişilerce kabul edilir, onlar arasında zorluk çekmeden yerlerini alabilirler. Boğa burcunda doğan kişilerin yaradılışının diğer kişileri saran bir yönü de, yaşamın artistik yanlarından zevk alma yetenekleridir. Boğa arkadaşınız bir Michelangelo ya da Hemingway olmayabilir; fakat yaratıcı, uyumlu ve güzel olan çok şeye yatkındır.


  Bütün gün büroda sıkı çalışmış olmalarına karşın akşamları ya da hafta sonları özel arkadaşlarıyla paylaşacakları yaratıcı uğraşlar bulurlar. Bunlar el sanatlarından eğlenceye kadar değişebilir. Boğa'lar genellikle yemek yemeyi severler. Çoğu Cordon Bleu ustalık ve gösterişiyle bir masa donatabilir; ve dahası (özellikle Bayan Boğa'lar) mutfaktan düzenli, eksiksiz giyimli ve rahat olarak çıkmayı başarırlar.


  Arkadaşları Boğa'ların evine gitmekten zevk duyarlar, çünkü bunlar çok iyi ev sahipleridirler. Evlerinin şirin, (olanakları varsa) bahçe içinde ya da kırsal bir bölgede olduğu söylenebilir fakat evleri kesin olarak güzel döşenmiş, rahat ve olabildiğince lüks olacaktır.


  Arkadaşlık kurmaya gelince, biraz kuşkulu ve kararsızdırlar. Kendilerini hoşsohbet bir kişi olarak görmediklerinden buzları eritebileceklerine güvenemezler. İlişki kurmaktan kaçınır, olaylarla davranışlarını yönlendirmeyi beklerler. İlkinliği ele almamayı yeğ tutarlar. Yabancılara girişken davranmak bu kişilere göre değildir. Yaklaşım yöntemleri ağırbaşlı ve dingindir.


  Boğa'lar için patronu, diğer üstleri ve onların aileleriyle yakın dostluklar kurmak olağandır. Birbirlerine gidip gelir, iş ilişkilerini bozmadan arkadaşlıklarını yıllarca sürdürürler. Bu kişiler sezgi ile hareket ederler; önemli mevkidekilere bu arkadaşlıktan yaralanacakları duygusunu vermezler. Haddini bilmez davranışlardan kolaylıkla etkilenirler. Bir ilişkiyi bitirmek isterlerse fazla düşünmezler. Boğa'lar bir kişiye güvenlerini yitirdikleri zaman, o kişiyi defterden silerler.


  Boğa'ların en yakın arkadaşları güzel şeylere olan sevgilerini paylaştıkları kişilerdir. Bu güzel şeylere, açık havada dolaşma eğilimleri de girer. Yakın arkadaşlarıyla rahatça bir köşeye çekilip, giderek heyecanlarını yitirmeye de yatkındırlar. Yinelenen eskimiş konuşmalarla alışılmış eğlencelere kapılırlar. Arkadaş değiştirmeyi sevmezler ama eski ilişkilerini canlı tutmayı da başarmazlar ara sıra dolaşıp yeni arkadaşlar bulmak Boğa'ların yararınadır. Boğa'ların arkadaşları da günlük yaşamın alışkanlıklarına saplanmamaya özen göstermelidirler.
   
 2. 26 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 3. UAnurdan

  UAnurdan Ziyaretçi

  Boğa'lar bir kişiye güvenlerini yitirdikleri zaman, o kişiyi defterden silerler
  kesinlikle doğru..güven yoksa benim için o ilişki bitmiştir..
   
 4. 26 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 5. bekolim

  bekolim baslangıc: 78.7 guncel kılom:72.3 Pro Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2007
  Mesajlar:
  5.463
  Beğeni:
  707
  Ödül Puanları:
  353
  Aynen bende bir boga olarak bunu soyleyebilirim...:1rolleyes:
   
 6. 26 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 7. cmcmcns

  cmcmcns _CanCu (: _ Üye

  Katılım:
  12 Haziran 2007
  Mesajlar:
  535
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bende boğayımmm ve evet böleyiz bizz :dilcikar::1closedeyes:
   
 8. 31 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Elif
 9. titanik

  titanik Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2008
  Mesajlar:
  253
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  kızlar bende bir bogayım kendimi çok özel hissediyorum.bizler sglam karakteri olan samimi sıcak tutarlı,kararlı bide otoriter kişlerizdir.daha saysam bitmez ama bi ekleme yapcam çok düzenli oldugumuz bir gerçek dimi kızlar.
   
 10. 31 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Elif
 11. HanimAga

  HanimAga Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  544
  Beğeni:
  6
  Ödül Puanları:
  286
  Bogalari anlatmakla bitmez:lepi:
   
 12. 11 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 13. seawitch

  seawitch Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mart 2009
  Mesajlar:
  323
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  boğalar arkadaşlarına çok sadıktır bir kere arkadaşım dediyse o kişi için kolay kolay bırakmaz onu
   
 14. 23 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : Elif
 15. senayda

  senayda Rabbime Sığındım... Üye

  Katılım:
  20 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.499
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  biz boğalar çok özel insanlarız gerçekten...güven benim içinde çok önemli eğer güvenimi bir kaybedersem asla eskisi gibi olamam..eğer birine güvenip arkadaş olarak seçtiysem o kişiye elimden gelen her türlü yardımı yaparım herşeyimle yanında olurum..benim için güven çok öenmli çoookk...sengözlerimebaksanab
   
 16. 15 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Elif
 17. LobelyAAA

  LobelyAAA Alejandro Alejandrooo Üye

  Katılım:
  31 Mart 2009
  Mesajlar:
  164
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  boğamıyım neyimmmmmmmmopuyorumnanaktan
   
 18. 26 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Elif
 19. cakil_822

  cakil_822 Canım Kardeşim Simge Üye

  Katılım:
  17 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  10.568
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  196
  evet katılıyorum bende bır boğa olarak