Arkadaş Olarak Kova

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Emoji Skoru
19.801
Kova burcundakilerin arkadaşlığı en yüksek düzeydedir. Duygusal bir doyum sağlayarak, kendilerine yakın olanlar için bir coşku kaynağı olurlar. Bu şaşılacak bir deyimle Kova'lar en iyi arkadaşlardır. Kıskanç ve bencil olmazlar. Arkadaşlıkta bir çeşit ayrıcalık arayan insanlar bu kişilerle acı bir hayal kırıklığına uğrarlar. Kova'lar arkadaşlık kavramını kişisel özgürlüğüne ve fazla istememe ilkesine bağlarlar, kişinin kendisine değil! Genel olarak sevgili ya da hayat arkadaşının yerine dost olarak daha başarılı olurlar. Değişik arkadaşlarla çeşitli entelektüel deneyler edinmek istediklerinden, evlilik onlara kısıtlayıcı gelir.

Bunların hiçbiri, sevgi ve sıcaklığa gereksinimi olmayan üstün tipler oldukları anlamına gelmez. Onlar idealistlerdir. Yalnızlıkları genellikle toplumla uyuşmayan düşünce ve davranış biçimlerine sahip olmalarındandır. Gene de kısa süre için de olsa yaradılışlarında başkalarını çeken, bir güçleri vardır denilebilir.

Kovalar insan ilişkilerine içten bir ilgi gösterirler. Birçokları gibi benimseyici olmasa bile arkadaşlığın derin yönlerini adamakıllı anlar ve yalnızca güzel bir kaç saat geçirmeye yaramadığını bilirler, arkadaşlıklarını her zaman korudukları ve anlamlı bir önemsemeyle değerlendirdikleri bir onur katarlar.

Kova'ların arkadaşları, onların sosyal yeniliklerle kitlelerin yaşamını düzeltme konusundaki biraz gelişmiş düşüncelerine katılan, genellikle entelektüel ve ciddi tiplerdir. Daha gelişmiş tipler, sosyal-hayalci değildirler. Düşünceleri kendilerini ve arkadaşlarını diğer sıradan insanlardan ayırır.

Bu kişiler radikal ve devrimci olarak isim yapabilirler. Arkadaşlarıyla oluşturduğu küçük gruplar, topluma başkaldırılar. Bohem tipi bir yaşam sürerek, modası geçmiş ve sosyal yönden baskıcı olarak gördükleri, kabul edilmiş kurallara uymayacaklarını vurgularlar. Değişik biçimde giyinebilirler. Bir sorunlar çok ciddi olarak özdeşleştiklerinde, otoriteyle sert çatışmalara girebilirler.

Fakat genellikle Kova'lar arkadaşlarına karşı çok adaletli ve cömert davranan, insaflı kişilerdir. Alma-verme konusunda duyarlı bir yapıları vardır. Yaratıcılıkları ve üstün zekaları ile arkadaşlarını etkileyerek, en olumlu yönlerini ortaya çıkarırlar

Cevrimhici

Şampiyon Belli 2. Kim?
Pro Üye
Emoji Skoru
227
Kova burcu olmak güzel bir şey ya: )

aytaxsxxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
geçekten güzel bende bir kovayım burcumu seviyorum:yes: :yes:

E

EU1

Ziyaretçi
burcumun özelliklerini taşıyan tam bir kovayım. patnerim balık sizce uyumlumu?:rolleyes2:

selinns

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Bende çoğu özelliğini taşıyorum ve iyi bir arkadaş olmaya çalışıyorum.

HELENN

Sağlıkla Gel Yavrumm ..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Paylaşımın için teşekkürler elif...
Kovalar için dostluk arkadaşlık ilişkisi çok önemlidir.
ne kadar çok arkadaşları olsada gerçek dostlarının sayısı 2-3 geçmez
(Biz kovalar özel insanlardırız bizim dostluğumuzu kazananların sırtı yere gelmez:1yes2: :1yes2: )

shushum

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
96
arkadaşlar ben de koavyım ve mutluyum..

sozyasi

Hüzün Dostu..!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
23
Çok Fazla Arkadaşım Var, Hiç Birinide İhmal Etmemeye Özen Gösteririm. Evet Genelde Kurallar Beni Sıkar, Ve İstemeden De Olsa Çoğu Zaman Asi Davranırım Kurallara, Giyim Tarzımda Bazen İnsanları Çok Şaşırtır Ama Ondan Sonra Benim Gibi Giyinirler :) ben Bir Kovayım :)

C

character

Ziyaretçi
:1yes2: oldukça zeki oluruz.bu tartışımaz bir gerçek.tüm kıskançlıklara ve karalamalara rağmen dahiler listesine girebilmiş olmak ta güzel birşey:icecream: :nazar:
kova burcu tüm tanıdığım arkadaşların zekasını takdir etmişimdir her zaman.:kahve: :çiçek:

Yukarı Alt