Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Arkadaş Olarak Oğlak

Konusu 'Oğlak Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Eylül 2006 başlatılmıştır.

  1 Eylül 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.964
  Beğeni:
  18.688
  Ödül Puanları:
  488
  Oğlak burcunda doğanların çok sayıda yakın arkadaşları olamaz. Temel alanları, işleridir. O günün işleri bitince, özel sorunlarla ilgili bir söyleşinin başlatılması gerektiğini düşünen biriyle dinlenmekten hoşlanır. Arkadaşları, çoğunlukla fazla içli-dışlı olmayı beklemeyen, geçici tiplerdir.


  Oğlak'lar sıkı arkadaşlıklar kurabilirler. Bu ender görülen durumlarda içten ve bağlıdırlar. Fakat Oğlak'ların arkadaş kulübü üyelerinin sayısı çok sınırlıdır ve üyeler pek sık toplanmazlar. Bu tipler için bu dünyada dertleşebilecekleri (gerekirse) birinin bulunduğunu bilmeleri yeterlidir. Bu onlara mutluluk ve esenlikleri için gerekli güven duygusunu verir. Önemli olan bu seçiminin, uygulaması değildir; çünkü derin, güvenilir arkadaşlık bir Oğlağ'ın yedekte (ya da aklında) tuttuğu bir şeydir ve büyük bir olasılıkla ona hiçbir zaman gereksinimi olmayacaktır.


  Bu insanlar kolaylıkla eğlenebilirler. Basit bir gevezelik, bir kaç kadeh içki, müzik dinlemek, TV seyretmek ya da iş ve günlük olayları konuşmak onlara yeter. Bu kişiler, sosyal umutları olan romantik tipler olmadıkları gibi eğlence düşkünü de sayılmazlar. Gerçekte istedikleri, olgunlaşma iş ve kariyerlerinde olduğunca ilerleyip, başarabilirlerse kendilerine isim yapmak olan esas uğraşıları arasında geçici bir moladır.


  Yakın arkadaşlarıyla onları sevenler, onların çok duygulu olduklarını fark ederler. Dış görünüşleri sağlam, dengeli ve becerikli olmasına karşın, temelde çekingenlik, kararsızlık ve belirsiz korkular saklarlar.


  İlk görüşte bu kişiler birçok kişiye soğuk görünebilir. Bu görünüş, huzursuzluklarını örtmek için takındıkları bir maskedir. Reddetme ya da açık arkadaşlık girişimleriyle kendilerini aşağılama şansını kimseye vermemeye ve duygularını kimseye hırpalatmamaya çok kararlıdırlar. Duygularını kimsenin erişemeyeceği bir yere güvenle gizlemişlerdir.


  Oğlak'ların arkadaşları, onların gerçek kişiliğine sabır ve sevgiyle ulaşmaya çalışanlardır. Kuşkusuz Oğlak'ların bu koruyucu zırhı, erken yaşlarda gelişmeye başlar. Çocukluk çağları genellikle üzüntülü ve huzursuz olur; bu da onlara yakın ilişkilerden sakınmayı öğretir. Kimi zaman kendilerine dostluk eli uzatıldığında, güvensiz ve kuşkucu görünebilir. Gerçekte o eli kavramak istemediklerinden değildir bu. Ama biri diğerini atlattığı zaman acıyla ödenecek fiyat onları endişelendirmektedir. Bu insanlar derin ve ciddidirler.


  Korkuların baskın çıkmasına izin veren Oğlak'lar çekimser ve içine kapanık olurlar. Bu durum çok erken yaşlarda bazen mutlu ve neşeli ergenlik çağının ortalarında bile başlayabilir. Bu kişiler genellikle eleştiricidirler. Tutkularını baskı altına aldıklarından birdenbire büyük nefretler duyabilirler.


  Kısacası, Oğlak'ların bir çok kişi için doyurucu bir arkadaş olma olasılığı çok azdır
   
 2. 3 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Elif
 3. hot chocolate

  hot chocolate kuzucuk Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  694
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  306
  benim için arkadaşlık tek olsun öz olsundur
   
 4. 31 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Elif
 5. _MeHLiKa_

  _MeHLiKa_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2007
  Mesajlar:
  6
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76


  Aynen katilyorum oglak adasima :1hug: Kiz yada erkek buyuk yada kucuk herkesi sevdimmi tam seviyorum sildimmide tam siliyorum cok olacagina bir olsun saglam olsun...
  Elif yazdiklarina gore tam bir koyu oglagim bunun farkindaydim zaten de iyce emin oldum :dance: ama oglak erkegi ile oglak kadini farkli oluyo bence CADIARZU
   
 6. 31 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Elif
 7. zeycen

  zeycen Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  57
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  ayy evet oğlak erkek arkadaşım var öle çok arakadaşı yoktur hatta hiç arkadaşı yoktur pekte sıkıntı yapmaz bunu ama inat mı bilmiyorum inşallah bana öle inat minat ayağı yapmaz yakarım vallaKötü Kazen
   
 8. 1 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Elif
 9. ozbags

  ozbags Ziyaretçi

  Benim Içinde öyle Arkadaş Samimiolmali,eğer Biryanlişiyla Karşilaşirsam Bir Kalemde Silerim
   
 10. 12 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Elif
 11. RoyalRojana

  RoyalRojana Guru Üye

  Katılım:
  8 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  19
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  276
  bende oğlakım ve hiç arkadaşım yok,neden bilmiyorum arkadaşımın olmadığını şimdi anladım hihohah!
  çok doğru yaf deşifre oldum okuyunca
   
 12. 26 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Elif
 13. FeeLinG

  FeeLinG Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Haziran 2007
  Mesajlar:
  61
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  benm çok arkadaşım vardır ya oğlak burcuyum ama pek belli olmuyoo :)
   
 14. 12 Aralık 2008
  Konu Sahibi : Elif
 15. Serce

  Serce mutlu bayramlar;D Pro Üye

  Katılım:
  23 Ekim 2008
  Mesajlar:
  778
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  benmde arkadaşlarım var ama dostum yok bir tane var oda eşim başka yok dostluk emek ve vakit ister bende vakit ayıramayınca arkadaşlıktan öteye gidemiyoruz.neyseki çokta sorun etmiyorum:CüvCüv:
   
 16. 17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Elif
 17. sibel17

  sibel17 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  benim erkek arkadaşım oğlak burcu çok zor bi ansan ya :KK43:(
   
 18. 17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Elif
 19. Emrivaki

  Emrivaki Yeni Üye Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.472
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  bende duymuştum oğlak bayanı ile erkeği aynı değilmiş.
  bende sildimmi tam silerim yalnız silene kadarda sabrederim.her zaman için açık kapı bırakma taraftarıyım fakat karşı taraf bunu hakediyorsa