Arkadaş Olarak Oğlak

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.758
Emoji Skoru
21.542
Yaş
55
Oğlak burcunda doğanların çok sayıda yakın arkadaşları olamaz. Temel alanları, işleridir. O günün işleri bitince, özel sorunlarla ilgili bir söyleşinin başlatılması gerektiğini düşünen biriyle dinlenmekten hoşlanır. Arkadaşları, çoğunlukla fazla içli-dışlı olmayı beklemeyen, geçici tiplerdir.


Oğlak'lar sıkı arkadaşlıklar kurabilirler. Bu ender görülen durumlarda içten ve bağlıdırlar. Fakat Oğlak'ların arkadaş kulübü üyelerinin sayısı çok sınırlıdır ve üyeler pek sık toplanmazlar. Bu tipler için bu dünyada dertleşebilecekleri (gerekirse) birinin bulunduğunu bilmeleri yeterlidir. Bu onlara mutluluk ve esenlikleri için gerekli güven duygusunu verir. Önemli olan bu seçiminin, uygulaması değildir; çünkü derin, güvenilir arkadaşlık bir Oğlağ'ın yedekte (ya da aklında) tuttuğu bir şeydir ve büyük bir olasılıkla ona hiçbir zaman gereksinimi olmayacaktır.


Bu insanlar kolaylıkla eğlenebilirler. Basit bir gevezelik, bir kaç kadeh içki, müzik dinlemek, TV seyretmek ya da iş ve günlük olayları konuşmak onlara yeter. Bu kişiler, sosyal umutları olan romantik tipler olmadıkları gibi eğlence düşkünü de sayılmazlar. Gerçekte istedikleri, olgunlaşma iş ve kariyerlerinde olduğunca ilerleyip, başarabilirlerse kendilerine isim yapmak olan esas uğraşıları arasında geçici bir moladır.


Yakın arkadaşlarıyla onları sevenler, onların çok duygulu olduklarını fark ederler. Dış görünüşleri sağlam, dengeli ve becerikli olmasına karşın, temelde çekingenlik, kararsızlık ve belirsiz korkular saklarlar.


İlk görüşte bu kişiler birçok kişiye soğuk görünebilir. Bu görünüş, huzursuzluklarını örtmek için takındıkları bir maskedir. Reddetme ya da açık arkadaşlık girişimleriyle kendilerini aşağılama şansını kimseye vermemeye ve duygularını kimseye hırpalatmamaya çok kararlıdırlar. Duygularını kimsenin erişemeyeceği bir yere güvenle gizlemişlerdir.


Oğlak'ların arkadaşları, onların gerçek kişiliğine sabır ve sevgiyle ulaşmaya çalışanlardır. Kuşkusuz Oğlak'ların bu koruyucu zırhı, erken yaşlarda gelişmeye başlar. Çocukluk çağları genellikle üzüntülü ve huzursuz olur; bu da onlara yakın ilişkilerden sakınmayı öğretir. Kimi zaman kendilerine dostluk eli uzatıldığında, güvensiz ve kuşkucu görünebilir. Gerçekte o eli kavramak istemediklerinden değildir bu. Ama biri diğerini atlattığı zaman acıyla ödenecek fiyat onları endişelendirmektedir. Bu insanlar derin ve ciddidirler.


Korkuların baskın çıkmasına izin veren Oğlak'lar çekimser ve içine kapanık olurlar. Bu durum çok erken yaşlarda bazen mutlu ve neşeli ergenlik çağının ortalarında bile başlayabilir. Bu kişiler genellikle eleştiricidirler. Tutkularını baskı altına aldıklarından birdenbire büyük nefretler duyabilirler.


Kısacası, Oğlak'ların bir çok kişi için doyurucu bir arkadaş olma olasılığı çok azdır
 

hot chocolate

kuzucuk
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Temmuz 2007
Mesajlar
694
Emoji Skoru
4
Yaş
36
benim için arkadaşlık tek olsun öz olsundur
 

_MeHLiKa_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ekim 2007
Mesajlar
6
Emoji Skoru
0
Yaş
35
benim için arkadaşlık tek olsun öz olsundur


Aynen katilyorum oglak adasima :1hug: Kiz yada erkek buyuk yada kucuk herkesi sevdimmi tam seviyorum sildimmide tam siliyorum cok olacagina bir olsun saglam olsun...
Elif yazdiklarina gore tam bir koyu oglagim bunun farkindaydim zaten de iyce emin oldum :dance: ama oglak erkegi ile oglak kadini farkli oluyo bence CADIARZU
 

zeycen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
7 Temmuz 2007
Mesajlar
57
Emoji Skoru
1
Yaş
38
ayy evet oğlak erkek arkadaşım var öle çok arakadaşı yoktur hatta hiç arkadaşı yoktur pekte sıkıntı yapmaz bunu ama inat mı bilmiyorum inşallah bana öle inat minat ayağı yapmaz yakarım vallaKötü Kazen
 
O

ozbags

Ziyaretçi
Benim Içinde öyle Arkadaş Samimiolmali,eğer Biryanlişiyla Karşilaşirsam Bir Kalemde Silerim
 

RoyalRojana

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Ağustos 2007
Mesajlar
20
Emoji Skoru
3
Yaş
39
bende oğlakım ve hiç arkadaşım yok,neden bilmiyorum arkadaşımın olmadığını şimdi anladım hihohah!
çok doğru yaf deşifre oldum okuyunca
 

FeeLinG

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Haziran 2007
Mesajlar
61
Emoji Skoru
0
Yaş
30
benm çok arkadaşım vardır ya oğlak burcuyum ama pek belli olmuyoo :)
 

Serce

mutlu bayramlar;D
Pro Üye
Katılım
23 Ekim 2008
Mesajlar
778
Emoji Skoru
2
Yaş
39
benmde arkadaşlarım var ama dostum yok bir tane var oda eşim başka yok dostluk emek ve vakit ister bende vakit ayıramayınca arkadaşlıktan öteye gidemiyoruz.neyseki çokta sorun etmiyorum:CüvCüv:
 

sibel17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
16 Ocak 2009
Mesajlar
11
Emoji Skoru
0
Yaş
27
benim erkek arkadaşım oğlak burcu çok zor bi ansan ya :KK43:(
 

Emrivaki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
31 Aralık 2008
Mesajlar
1.472
Emoji Skoru
2
bende duymuştum oğlak bayanı ile erkeği aynı değilmiş.
bende sildimmi tam silerim yalnız silene kadarda sabrederim.her zaman için açık kapı bırakma taraftarıyım fakat karşı taraf bunu hakediyorsa
 
Yukarı Alt